שתף קטע נבחר

מלכת יופי, מתמחה בבית הלבן ומורה לאנגלית בישראל

פרנסס ווילסון, מלכת יופי אמריקנית שהתגיירה והספיקה גם להתמחות בבית הלבן, תלמד אנגלית בהתנדבות את ילדי דימונה וירוחם. "כשקיבלתי הצעה לבוא לארץ וללמד ילדים לא חשבתי פעמיים", היא אומרת. "אני חושבת לעשות עלייה וזה צעד בדרך"

פרנסס ווילסון (29), אפרו-אמריקנית שהתגיירה, וברזומה שלה כמה תארים בתחרויות יופי, תגיע החודש לישראל במסגרת משלחת של מורים שילמדו בהתנדבות אנגלית לילדים בכיתות ד'-ו' ב-18 רשויות מקומיות בפריפריה.

 

"ישראל היא משהו מאוד מיוחד בשבילי, משהו עמוק. כשביקרתי לראשונה בישראל הרגשתי בבית והיה לי ברור שעוד אחזור אליה", אמרה ווילסון, שהתגיירה ב-2011. "היהדות תמיד דיברה אליי כדרך חיים, וכך אני רוצה לגדל את המשפחה שלי בעתיד. כשקיבלתי הצעה לבוא לארץ וללמד ילדים לא חשבתי פעמיים. זו הצעה של פעם בחיים ואני רוצה לנצל את ההזדמנות לחיות שנה שלמה בישראל, להעניק לילדים אבל גם לקבל כל כך הרבה ברמה האישית. אני בהחלט חושבת לעשות עלייה ומבחינתי זה צעד אחד בדרך".

פרנסס ווילסון ()
פרנסס ווילסון

ווילסון היא חלק ממשלחת שכוללת 166 מורים יהודים מארה"ב, אוסטרליה ודרום אפריקה שילמדו, לצד 166 מורים ישראלים, כ-6,000 ילדים ביישובים כמו דימונה, ירוחם, אופקים, מגדל העמק, נצרת עילית וקריית מלאכי. את הפרויקט, שנקרא "סאמר סקול", מובילה תלמ"א - התוכנית הלאומית למצוינות באנגלית, בשיתוף ראשי הרשויות ובתמיכת הקרנות שוסטרמן ושטיינהרדט.

 

בתקופת הקדנציה של ברק אובמה, ווילסון התמחתה בבית הלבן והיום היא עושה תואר שני בחינוך. בדרך היא הספיקה לנצח בארבע תחרויות יופי לנשים אפרו אמריקניות. "הזכיות והתארים הציתו בי אש ונתנו לי השראה וביטחון להתקדם", סיפרה. במהלך חופשת הקיץ הקרובה היא תלמד אנגלית ילדים בסיכון בכפר הנוער בן שמן ולאחר מכן תשהה שנה שלמה במצפה רמון ותלמד בירוחם או בדימונה. לילדים הישראלים היא מתכוונת להציע עסקה: "אני אלמד אתכם אנגלית ואתם תלמדו אותי עברית".

פרנסס ווילסון ()
על שער עיתון לאחר אחת הזכיות

פרנסס ווילסון ()

בין המורים שיגיעו לארץ צעירים יהודים, שחלקם יישארו שנה שלמה לתוכניות המשך, צעיר יהודי מאוסטרליה שהוא מתופף בלהקה ומורה למוזיקה לילדים בסיכון במתקן כליאה, צעירה מארה"ב שלימדה מוזיקה ילדים בהארלם, שתי אחיות יהודיות מקונטיקט וצעירה מדרום אפריקה שמלמדת את ילדי שבט זולו.

 

"לכל תלמידי ישראל צריכה להינתן הזדמנות שווה להתקדם במקצועות הליבה כמו אנגלית, ללא קשר למקום מגוריהם או לרמת ההכנסה של משפחתם", אומר אלון פוטרמן, מנכ"ל ומייסד תלמ"א. "התוכנית מסייעת בצמצום פערים חברתיים ולימודיים ומתאפשרת בזכות ראשי הערים שזיהו את החשיבות שלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים