שתף קטע נבחר

3 שבועות חלפו - ומפיץ התמונות של שרון פרי טרם אותר

סאבר אבו עצא מתל שבע, שהורשע בהפצת תמונותיה האינטימיות של שרון פרי, סירב ביום ההרשעה לפני שלושה שבועות להיכנס לאולם בית משפט - ונמלט. המשטרה עדיין לא הצליחה לאתרו. פרי: "אני קצת פחות חשובה כיוון שזה כבר קרה. המטרה שלי עכשיו היא לעזור לאחרים"

 

כיצד מצליח אדם שהורשע בדין לחמוק מרשויות החוק במשך שלושה שבועות? סאבר אבו עצא (27) מתל שבע, שהורשע בהפצת תמונותיה האינטימיות של שדרנית הספורט שרון פרי, סירב להיכנס לאולם בית משפט השלום בבאר שבע לשמיעת הכרעת הדין בעניינו, ומאז נעלמו עקבותיו.  

 

אבו עצא הורשע כי בספטמבר 2016 פרץ לרכבה של פרי, גנב את מכשיר הטלפון הנייד שלה, והעלה לרשתות החברתיות תמונות אינטימיות שלה. הוא לא היה באולם שעה ששופט בית משפט השלום, דניאל בן טולילה, הרשיע אותו בעבירות של פגיעה בפרטיות והטרדה מינית באמצעות פרסום והפצה, פריצה לרכב, גניבה, חדירה לחומר מחשב כדי לבצע עבירה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והשמדת ראיה. הוא נמלט מהיכל בית המשפט, מחשש כי צלמי העיתונות שעמדו בכניסה לאולם יצלמו אותו, ולא נראה מאז. השופט הוציא נגדו צו מעצר, אך הוא לא אותר.

השלום באר שבע סאבר אבו עסא חשוד גניבה פלאפון שרון פרי כתבת ספורט  (צילום: הרצל יוסף)
שרון פרי, סאבר אבו עצא(צילום: הרצל יוסף)
  

 

אבו עצא נעלם למשטרת מרחב נגב ממש מתחת לאף. המשטרה הגיעה לביתו בתל שבע כמה פעמים, אך הוא לא נמצא שם. לאחר מכן הפעילו אמצעים מודיעיניים בניסיון לאתר אותו אך לשווא. כעת, כשהוא יודע שהוא מבוקש, סביר להניח כי יימנע משימוש בטלפונים ניידים וייתכן שאף מצא מקלט בשטחי ההרים באזור הנגב. הטיעונים לעונש בעניינו נדחו עד שהמשטרה תצליח לאתר אותו. 

 

פרי אמרה באולפן ynet: "הוא היה עצור בתנאים מגבילים בתקופה האחרונה, והוא הגיע בעצם כאדם חופשי לבית המשפט. ברגע שהוא ראה את כל הצלמים בבית המשפט הוא ברח. כל עוד אדם עדיין לא הורשע, וזה היה לפני ההרשעה, הוא יכול ללכת".

 

בימים אלה מעבירה פרי הרצאות בבתי ספר על שיימינג ברשת. לדבריה, "אני מנסה לעזור לאחרים. אני קצת פחות חשובה כיוון שזה כבר קרה ועברתי את זה והמטרה שלי היא באמת לעזור לאחרים.

 

"אני מראה להם עד כמה בן אדם צריך להתמודד עם סיטואציה מאוד לא פשוטה ולא נעימה. והם נשארים עם הלסתות למטה. בכל הרצאה אני עדה לכך שהם לא מאמינים עד כמה בן אדם שנמצא מולם ועבר את זה, יכול לחוות דברים כל כך קשים ועדיין לעמוד חזק".

 

המשטרה פועלת לעצור את הנאשם

כבר עם הגשת הכתב האישום נגדו הגישה הפרקליטות גם בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים. "לאור התנהלותו בעת ביצוע העבירה וניסיונו לברוח מהשוטרים יש חשש ממשי לשיבוש הליכי החקירה ולהתחמקות הנאשם מן הדין", נכתב בבקשה. למרות גילו הצעיר, לאבו עצא עבר פלילי כבד, הכולל עבירות נגד שוטרים, עבירות רכב, איומים ואלימות. "לא ניתן לתת בנאשם אמון בסיסי שיקיים תנאיה של חלופת מעצר ועל כן יש להורות על מעצרו עד תום ההליכים". ואולם, הוא שוחרר בתנאים מגבילים, ואז כאמור נמלט.

 

אחיו, ראתב אבו עצא, רצח בדקירות מברג את השוטר שלומי אסולין במהלך מרדף אחר חשודים בגניבת רכב במרכז הארץ. גם הוא הצליח להימלט מהמשטרה ונעצר רק מאוחר יותר ביישוב הבדואי ערוער.

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הנאשם נעצר והואשם בתום פעילות חקירה מאומצת של משטרת ישראל. במהלך הדיון המשפטי הנאשם הופיע לדיון אך החליט שלא להתייצב באולם בית המשפט. לפיכך הוצא נגדו צו מעצר".  עוד נמסר, כי על פי החוק, נאשם העומד בפני הליך משפטי ואינו שרוי במעצר מכוח החלטה של בית משפט חייב להתייצב לכל הדיונים המשפטיים בעניינו ומשלא עושה כן הוא עובר על החוק וצפוי להיענש בהתאם. "בדומה לנאשמים אחרים שאותם נדרשת המשטרה לאתר מעת לעת, גם במקרה זה מאז קבלת צו המעצר השיפוטי פועלת המשטרה לאתרו ולעצרו מכוח הצו על מנת להביאו לדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף, ראובן כהן
שרון פרי, סאבר אבו עצא
צילום: הרצל יוסף, ראובן כהן
מומלצים