שתף קטע נבחר

פרשת המסרונים: החוקר מרשות ניירות ערך חוזר לעבוד

עו"ד ערן שחם-שביט, שהיה נציג רשות ניירות ערך בחקירת תיק בזק, ישוב מחר לעבודתו לאחר שיצא לחופשה במסגרת פרשת המסרונים בינו לבין השופטת רונית פוזננסקי-כץ. במסגרת הסדר הוא ננזף, הורד בדרגה, אך בעוד תשעה חודשים יוכל לשוב לתפקידו המקורי

 

עו"ד שחם-שביט והשופטת פוזננסקי-כץ (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ) (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)
עו"ד שחם-שביט והשופטת פוזננסקי-כץ(צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)

היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות נייירות ערך, עו"ד ערן שחם שביט, ישוב מחר (ד') לעבודתו לאחר שיצא לחופשה במסגרת פרשת המסרונים שנחשפה ובה התברר כי במהלך החקירה בתיק בזק הוא והשופטת רונית פוזננסקי-כץ שלחו מסרונים זה לזו.

 

בא כוחו של עו"ד שחם שביט, עו"ד עודד סבוראי, ניהל בשבועות האחרונים מגעים להסדר טיעון מול הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה, עו"ד גיא דוד והיום הבשילו המגעים ונחתם הסדר טיעון בין הצדדים.

חלופת המסרונים בין עו"ד שחם-שביט לשופטת פוזננסקי-כץ ()
חלופת המסרונים בין עו"ד שחם-שביט לשופטת פוזננסקי-כץ

במסגרת הסדר הטיעון, נקבע כי שחם שביט ישוב מיידית לעבודה משפטית ברשות ניירות ערך וישמש במשך 9 חודשים כעורך דין במחלקת החקירות של הרשות. בתום התקופה יוכל עו"ד שחם שביט לשוב לתפקידו הקודם כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ולייצג את הרשות בערכאות משפטיות.

 

עוד הוסכם כי הוא יקבל נזיפה חמורה ויורד בדרגה אחת למשך שנה אחת. כמו כן, תישקל הקלה נוספת אם יבקש זאת לאחר גזר דינה המשמעתי של השופטת פוזננסקי-כץ.

 

במסגרת ההסדר, נוסחה תובענה משמעתית מוסכמת, שבה יודה עו"ד שחם שביט בפני בית הדין למשמעת של נציבות שרות המדינה. "חומרי החקירה, לרבות תכתובות הווטסאפ המלאות, שכנעו את הנציבות ואת פרקליטות המדינה, כי קיים פער משמעותי בין האופן שבו הצטיירו הדברים בתקשורת לבין מה שקרה במציאות", אמר עורך הדין סבוראי." להשקפתנו, בבסיס ההסדר עומדת ההבנה, כי עו"ד שחם שביט הינו עובד מדינה מסור וערכי, שלצד חתירתו לקיים חקירות ביעילות, העניק תשומת לב מיוחדת לזכויות הנחקרים. אני משוכנע שעם חזרתו לעבודה, ישוב עו"ד שחם שביט לממש את שליחותו החשובה והרגישה".

 

השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה באפריל בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. הרכב בית הדין המשמעתי שכלל את נשיא העליון בדימוס השופט אשר גרוניס, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל וסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופטת אסתר הלמן, הרשיע את פוזננסקי-כץ על פי הודאתה. לפי העובדות שבהן הודתה השופטת, היא ונציג התביעה ניהלו התכתבויות שלא ראוי היה לקיימן בין נציג התביעה לבין השופטת שדנה בהליך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עו"ד שחם-שביט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים