שתף קטע נבחר

תיעוד מפניית פרסה מסוכנת: "לא לחכות לעוד אסונות"

נהגים רבים, שעוברים בכביש מרכזי בעיר טירה, מבצעים בחסות החוק פניית פרסה מסוכנת. התוצאה: אינספור תאונות, שחלקן תועדו במצלמות אבטחה. עמותת "אור ירוק": "לא צריך להתעורר אחרי שמישהו ייהרג". ראש העיר: "העניין בבדיקה, קורא לנהגים לנהוג בזהירות"

 

 

רחוב טארק עבד אלחי בעיר טירה שבמשולש נמתח לאורך ארבעה קילומטרים. הכביש שחוצה את טירה מכיוון כפר סבא עד לאזור התעשייה בעיר משרת מדי יום אלפי בני אדם בכלי רכב והולכי רגל. יש בכביש מעברי חציה ופסי האטה, אבל אין בו רמזורים. נתוני "אור ירוק" מעידים על כשל בטיחותי מתמשך, שבחלקו מתבצע פניית פרסה מסוכנת שגורמת לתאונות.   

 

ברקע התגברות התאונות בקטע הכביש, שבו עסקים ומשרדים רבים, דורשים תושבים מטירה והאזור לטפל בתכיפות בהסדרתו על מנת להפחית את הסכנות הכרוכות במעבר בו.

רחוב טארק עבד באלחי ()
אזור פניית הפרסה המסוכנת בטירה

תאונת דרכים בטירה ()
תיעוד תאונה בטירה

במהלך החודשים האחרונים תועדו כמה תאונות בקטע הכביש המדובר, שלא כולל שום איסור על ביצוע פניית פרסה. בחלק מהתאונות, שתועדו על ידי מצלמות אבטחה בכביש, נפגעו כמה בני אדם באורח קל ובינוני.

 

לפי הנתונים, בשנה שעברה אירעו בכביש 12 תאונות, שבאחת מהן נפצעו שני בני אדם באורח קשה. מ-2008 ועד 2017 אירעו בכביש 23 תאונת דרכים, שבהן נהרגו שני בני אדם ועוד עשרה נפצעו באורח קשה.

 

"אסור לזלזל"

מוחמד נאסר שמתגורר בטירה אמר: "לצערנו, אנשים אצלנו נוהגים בצורה לא זהירה ואחרים משתוללים - וזה מסתיים בתאונות לא פשוטות. הפתרון היחיד שיכול להפחית את מספר התאונות הוא לסדר את הכביש. אסור לזלזל בזה ולא צריכים לחכות שיקרו עוד אסונות".

 

תושבת טירה שנפצעה בתאונה בכביש אמרה: "לצערי, למרות הגברת המודעות בנושא תאונות הדרכים והקטל בכבישים, יש עדיין נהגים שלא למדו את הלקח. הם ממשיכים לנהוג בצורה חמורה ומסוכנת".

 

התושבת הוסיפה כי "לפני חצי שנה הייתי מעורבת בתאונה. פתאום הופיע מולי רכב שעשה פרסה מבלי שהנהג הסתכל עם הכביש ריק. לא הספקתי לעצור בזמן ופגעתי בו".

תאונת דרכים בטירה ()

במכתב לראש העיר עו"ד מאמון עבד אלחי, ציינו אנשי עמותת "אור ירוק" כי "לצערנו, לאחרונה התקבלו פניות באור ירוק בנוגע לסכנה בטיחותית חמורה ברחוב טארק עבד אלחי בסמוך למפגש עם רחוב צלאח א-דין.מהפניות שהגיעו לעמותה ומהסרטונים הנלווים עולה כי במקום אי תנועה חצוי, כאשר רכבים רבים מבצעים במקום פניית פרסה ומתנגשים ברכבים שנוסעים בנתיב הנגדי ובשל כך נגרמות תאונות רבות באזור. התייחסותך וטיפולך במפגע בטיחותי זה היות ומדובר בהצלת חיים".

 

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק", אמר: "התמונות מדברות בעד עצמן. ריבוי תאונות הדרכים והנפגעים ברחוב מצביע על כשל בטיחותי שכבר מזמן היה חייב להיפתר. מדובר ברחוב ראשי ומרכזי שכולל ריבוי של כלי רכב והולכי רגל שנעים יחדיו באותו מתחם ולכן לא צריך להתעורר לאחר שמישהו ייהרג ורק אז לטפל בבעיה. חייבים למתן את מהירות נסיעת כלי הרכב באמצעות פסי האטה או אמצעי מיתון תנועה אחרים ולהסדיר את פניית הפרסה כך שלא תסכן את משתמשי הדרך השונים. הרשות המקומית והמשטרה חייבים לטפל בכביש המסוכן הזה ולמנוע את התאונה הבאה".

 

ראש העיר טירה עבד אלחי מסר בתגובה: "אני קורא לנהגים לנהוג בזהירות. העניין בבדיקה והעירייה שוקלת ברצינות לסגור את הקטע בין שני הנתיבים שגורם לתאונות. בתוך שבועיים הכול ייגמר והנושא יהיה מאחורינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור פניית הפרסה המסוכנת בטירה
מומלצים