שתף קטע נבחר

שימוע לראש מועצת עמנואל: "העניק טובות הנאה לחב"ד"

עזרא גרשי חשוד כי פעל למנות רב לתפקיד רב היישוב והעביר כספים לישיבה של אנשי חב"ד, תמורת תמיכתם בו בבחירות. היום נערך לו שימוע לפני הגשת כתב אישום. סנגורו של גרשי: "פעל לפי ה'אני מאמין' שלו"

מינוי רב חב"ד לרב הישוב ותקצוב הישיבה תמורת תמיכה בבחירות המקומיות: ראש מועצת עמנואל עזרא גרשי הגיע היום (ג') לשימוע במחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, לדון בחשדות נגדו. הפרקליטות הודיעה לגרשי לפני חצי שנה כי היא שוקלת להגיש כתב אישום נגדו ונגד רב ביישוב, בגין עבירה של שוחד בחירות. בתחילת השבוע הנחה פרקליט המדינה שי ניצן את הפרקליטות "לנקות שולחן" ולהגיש כתבי אישום או לסגור תיקים פתוחים של נבחרי ציבורי ברשויות המקומיות לפני הבחירות המוניציפליות באוקטובר הקרוב.

ראש מועצת עמנואל, עזרא גרשי ()
ראש מועצת עמנואל, עזרא גרשי

 על פי כתב החשדות המתפרסם כאן לראשונה, במהלך מערכת הבחירות המקומיות שהתקיימו במועצה בשנת 2013, גרשי הבטיח לרב ולחברים בסיעת חב"ד כי אם ייבחר לראשות המועצה הוא יעניק להם טובות הנאה פסולות, תמורת תמיכתם בו. כתב החשדות מפרט את הדרישות של אנשי קהילת חב"ד מגרשי, המסיים בימים אלו את הקדנציה השנייה. גרשי טרם הודיע אם יתמודד לקדנציה שלישית או לא.

 

כך למשל, הבטיח גרשי לרב כי יפעל למנות אותו לרב היישוב עמנואל, תפקיד בשכר שאותו הוא ממלא עד היום למרות שהוא נחשד בפלילים. בנוסף התחייב גרשי כי מועצת עמנואל תעביר לישיבת חב"ד "תומכי תמימים" סכום של בין 500 ל-800 שקלים לחודש עבור כל תלמיד בישיבה. זאת, בזמן שהישיבה מעסיקה את הרב ואת חבר מועצת עמנואל מטעם חב"ד, דור פישמן.

 

גרשי התחייב לנתב את פעילויות הנוער והנשים לעמותות שבהן הועסקו נשותיהם של חברי המועצה, בהן פעילות הנוער לעמותת "חינוך יהודי" שבה הועסקו חבר המועצה פישמן ורעייתו. במסגרת ההסכם בין גרשי וחב"ד הוא התחייב למנות חבר מועצה נוסף מטעם החסידות, אברהם בן שמעון, למחזיק תיק התרבות במועצה הממונה על תקציבי התרבות ולהעביר תקציבים למדרשה שמנהלת אשתו "באתי לגני". עוד הם סיכמו כי המועצה תעסיק במחלקת החינוך שניים מאנשי חב"ד, והרב דרש זכות וטו במינוי היועץ המשפטי למועצה. ההסכם עוגן בכתב, וגרשי הפקיד צ'קים על סך של 300 אלף שקלים כערבות לכך שימלא את ההסכם.

עו
עו"ד שרון נהרי(צילום: אוהד צויגנברג)

עו"ד אייל בסרגליק (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
עו"ד אייל בסרגליק(צילום: אלי סגל)

עו"ד שרון נהרי המייצג את גרשי סירב להתייחס לשימוע שנערך היום אך מסר: "אין בכוונתנו להגיב. אני יכול לומר שכל ההסברים ניתנו בשימוע בפרקליטות ובמשטרה. עזרא גרשי הוא ראש מועצה מוערך וכל הנטען כלפיו כך היה לפי ה'אני מאמין' שלו על מנת לקדם את העיר ומוסדותיה, ללא קשר לתמיכה בו או שוחד. לא כל מעשים של ראש מועצה או ראש עיר צריכים להוות מיד עבירה פלילית. יש מקרים רבים שראש המועצה או ראש העיר מבצעים דברים ומתקשרים עם צדדים לטובת התושבים ולטובת צמיחתה של העיר. לכן זו טעות להעביר כל מעשה למישור הפלילי כאילו מדובר בטובת הנאה אישית".

 

תגובת עורך דין אייל בסרגליק המייצג את הרב: "בעניינו של מרשנו אין כל הצדקה לטיוטת כתב האישום או לשימוע כשלעצמו. כפי שהוכחנו בשימוע - מרשנו אינו גורם פוליטי בעיר; לא דבק בו כל רבב במעשיו; למעט בתחילת הדרך לא הוא ניהל את המו"מ מול מר גרשי אלא הסיעה והוא לא סיכם דבר עם מר גרשי אלא הסיעה. כמובן שמרשנו למען אחדות הישוב לא סירב לכך שיבחר מועמד שיוסכם על ידי הסיעה. עובדה ברורה היא שלא בזכות תמיכת הסיעה או מרשנו מר גרשי התמנה. מרשנו נתבקש להיות בורר ראשון להסכמות הצדדים ואכן הסכים לכך אך גם בוררות זאת לא התקיימה. אנחנו משוכנעים שלאחר שיתבררו תוצאות השימוע יתברר גם לפרקליטות שאין כל הצדקה להעמיד לדין את מרשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים