שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ארגנטינה לישראל: שחקו נגדנו בברצלונה

  אחרי ההודעה על ביטול הביקור בישראל הציעו ראשי ההתאחדות של המדינה הדרום אמריקנית, שצפויים לספוג תביעה על סך 2.2 מיליון דולר, להעביר את המשחק שתוכנן מירושלים לקטאלוניה. ההתאחדות הישראלית תצטרך לקבל החלטה בנושא. ב-BDS חגגו: "מברכים על ביטול האירוע שנועד להלבין את הנכבה המתמשכת"

  אחרי ההודעה על ביטול הגעתם לירושלים, ראשי נבחרת ארגנטינה הציעו לפנות בוקר (ד') להעביר את משחק הידידות שתוכנן מול ישראל לברצלונה, שם מקיימת סגנית אלופת העולם מחנה אימונים לקראת המונדיאל

   

   

  הבוקר תקבל ההתאחדות הארגנטינאית החלטה סופית ואז גם יוחלט לגבי הצעד הבא. מאמן הנבחרת, חורחה סמפאולי, שמראש התנגד לנסיעה לישראל (מסיבות לוגיסטיות לדבריו), מעוניין לקיים משחק הכנה נוסף בקטאלוניה לפני הטיסה לרוסיה. 

   

  צפו בהיגוואין מדבר

  צפו בהיגוואין מדבר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מסי, אגוארו ודי מריה (צילום: EPA)
  מסי, אגוארו ודי מריה(צילום: EPA)

   

  בנוסף, ל-ynet ספורט נודע כי הסיבה לכך שההתאחדות הארגנטינאית עדיין לא פרסמה הודעה רשמית לגבי הביטול (איך לכך זכר באתר הרשמי שלה) קשורה בפיצוי הגבוה שתצטרך לשלם ליזם דני בנעים על פי החוזה מולו: 2.2 מיליון דולר. עבור הארגנטינאים מדובר בסכום גבוה במיוחד, על אחת כמה וכמה כשמדובר בגוף המצוי במצב כלכלי רעוע. 

   

  הפגנה פרו פלסטינאית מחוץ לאימון ארנגטינה (צילום: רויטרס)
  הפגנה פרו פלסטינאית מחוץ לאימון ארגנטינה(צילום: רויטרס)

   

  החל משעות הלילה הפך ביתו של בנעים לחפ"ק שכנועים מול ההתאחדות הארגנטינאית. במהלך השיחות הועלתה האפשרות להעביר את המשחק לחיפה, אבל הארגנטינאים טענו כי העברת

  המשחק לירושלים לא הייתה הסיבה שהובילה אותם להחלטה לבטל את המשחק, אלא האיומים והחשש מטרור.

   

  הלחץ התדמיתי והפוליטי משפיע על הארגנטינאים לפני פרסום ההודעה הרשמית. בשיחות שניהלו עם חברת ההפקה הישראלית, הם מבינים שתדמיתם נפגעה בישראל בגלל תיזמון הביטול ושהם חשופים לתביעה בסכום גבוה. 

   

  הפגנה פרו-פלסטינים מחוץ לאימון של נבחרת ארגנטינה בכדורגל בברצלונה (צילום: רויטרס)
  הפגנה נגד ישראל. שחקני ארגנטינה ספגו איומים(צילום: רויטרס)

   

  היום, אחרי שההתאחדות הארגנטינאית תודיע רשמית על ההחלטה, תצטרך ההתאחדות הישראלית לקבל החלטה אם לטוס למשחק מול ארגנטינה בספרד. דרכי הפיצוי נבחנות בינתיים ואחת האפשרויות היא שארגנטינה תגיע למשחק מול ישראל לאחר המונדיאל. יתכן אף שיתקיימו שני משחקים, אחד בישראל והשני בארגנטינה או במדינה נייטרלית.

    

  צפו בהפגנות נגד ישראל בארגטינה

  צפו בהפגנות נגד ישראל בארגטינה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח לפנות בוקר בפעם השניה עם נשיא ארגנטינה, מאוריסיו מקרי, בעקבות ההחלטה של נבחרתו שלא להגיע למשחק. לנתניהו נמסר כי אין ביכולתו של מקרי להשפיע בנושא. מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי: "ארגנטינה לא תגיע בגלל המעבר לירושלים".

   

  נתניהו מדבר על הירי ברצועת עזה (צילום: AFP)
  מכה תדמיתית לישראל. נתניהו(צילום: AFP)

   

  מדובר במכה תדמיתית גדולה עבור מדינת ישראל, שתארח בחודש מאי 2019 את האירוויזיון. משחק ההכנה האחרון של הנבחרת הארגנטינאית לקראת המונדיאל ברוסיה אמור היה להיות משודר ב-184 מדינות, והגעתו של מסי לכותל, אחרי שבוטלה ההגעה למפגש עם האפיפיור בוותיקן, הייתה אמורה להיות משודרת בשידור ישיר ובינלאומי.

   

  לפנות בוקר התבררו הסיבות לביטול: גורמים מארגוני טרור שונים החלו לשלוח מסרים והודעות לשחקני נבחרת ארגנטינה ולבני משפחותיהם, ובהם איומים מפורשים לפגיעה בחייהם. בין היתר נשלחו לשחקנים סרטונים עם תמונות של גופות ילדים. גם הלחץ של מדינות ערביות, ובעיקר מצד הפלסטינים, הכריע ככל הנראה את הכף. מאחורי הקלעים הופעל לחץ גדול מאוד, גם מצד ספונסרים של מסי ושחקנים אחרים, שהעדיפו לא להגיע לישראל. בארגנטינה חששו גם ממהומות בירושלים בזמן הביקור. 

   

  חורחה סמפאולי (צילום: רויטרס)
  חורחה סמפאולי. מראש לא היה מעוניין להגיע(צילום: רויטרס)

   

  ארגנטינה מעוניינת לקיים משחק הכנה במקום ישראל ובוחנת את האפשרות להתמודד מול סן מרינו או מלטה בברצלונה. גונסלו היגוואין אמר: "סוף סוף עשו את הדבר הנכון". מצד מארגני המשחק נעשתה פנייה לחורחה מסי, אביו של ליונל, על מנת שהנבחרת תגיע בכל זאת, אולם ללא הועיל.

   

  עד אמש הקפידו בארגנטינה לא לאשר את לוח הזמנים של הגעתם לישראל ולא פירסמו מה בכוונתם לעשות בארץ, דבר שהדליק נורה אדומה. יו"ר ההתאחדות הארגנטינאית אף הבטיח כי ינחת כבר היום בארץ, מה שהרגיע את ההפקה, אבל כעבור מספר שעות הגיעו המסרים הסותרים ולאחר מכן הודעת הביטול. בישראל התאכזבו: "במקום שתהיה תמונה של מסי עם כיפה בכותל יש שמחה פלסטינית". 

    

  ארגנטינה מתאמנת בברצלונה

  ארגנטינה מתאמנת בברצלונה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גם חברת ההפקה צפויה להיתקל כעת בבעיה ובגל של תביעות ייצוגיות: 8,000 אוהדים רכשו כרטיסים דרך משרד הכרטיסים לאן, 1,500 דרך ההפקה ובנוסף רכשו 5,000 מנויי הנבחרת ו-1,500

  שרכשה ההתאחדות לכדורגל עצמה. מדובר בפיצוי על 16 אלף כרטיסים. משפחות רבות הזמינו בתי מלון בירושלים וגם נבחרת ארגנטינה הייתה אמורה להתאכסן במלון "אוריינט". בסך הכל הייתה ההפקה אחראית על שהות הנבחרות בישראל בסכום של מיליון דולר.

   

  מעבר לכך, הספונסרים קיבלו 8,000 כרטיסים ו"שופרסל" שילמה 3 מיליון שקל תמורת מיתוג המשחק, בעוד המדינה הוציאה 2.7 מיליון שקל בשל המעבר מחיפה לירושלים. אוהדים רבים רכשו כרטיסים מספסרים באלפי שקלים ויפסידו סכומים גדולים.

   

  ארגון ה-BDS פירסם הודעה: "אנו מקבלים בברכה את החדשות על ביטול משחק הכדורגל ה'ידידותי' אשר פועל להלבנת פשעים ישראליים. התחרות תוכננה להתקיים בירושלים הכבושה כחלק מחגיגות 70 השנים של הנכבה המתמשכת".

  .

  שחקני נבחרת ישראל נמצאים במחנה אימונים מקוצר לקראת המשחק ועדיין לא עודכנו רשמית בנוגע לביטול המשחק. היום מתוכנן אימון יפוזר המחנה. שחקנים בנבחרת, שלא יצאו לפגרה בעקבות המשחק, טענו: "זו שערוריה, כל הזמן רק חיכינו לזה ובסוף בגלל מחאה וחצי לא מגיעים?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים