שתף קטע נבחר

בגלל הפשיעה באום אל פחם: משפחות עזבו את העיר

באום אל פחם נרצחו בתקופה האחרונה ארבעה אנשים והיו עוד כמה ניסיונות לרצח. "הרגשתי מאוים אחרי שירו לעבר הבית שלי, לקחתי את בני משפחתי ועזבתי", מספר תושב. המשטרה עצרה הלילה שבעה חשודים בירי, סחר באמל"ח, סחיטה ועוד

 

 

לאחר גל של פשיעה ורציחות באום אל-פחם, המשטרה עצרה הלילה שבעה חשודים תושבי המקום, בחשד למעורבות בעבירות ניסיון לרצח, סחר באמל"ח, סחיטה ועוד. בין העצורים, אדם ששייך למשפחת פשע. בנוסף, המשטרה חוקרת חשד למעורבותם של העצורים באירועי רצח שהתרחשו בעיר. גל הפשיעה גרם לכמה משפחות לעזוב את העיר.

 

בתקופה האחרונה נפצעו יותר מ-15 אנשים מירי. מצבם של שלושה מהם הוגדר קשה וחלק מהם עדיין מאושפזים בבתי החולים. מתחילת השנה נרצחו באום אל פחם ארבעה אנשים: השיח' מוחמד סעאדה (45) אימאם מסגד אלתוחיד, שפיק אבו מקלד (49) ואחיינו פורסאן (13) שנורו בזמן מסיבה לקראת חתונה, ויוסף מחאמיד (21) שאף הוא נורה למוות.

 

השבוע, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, נכנסו לאום אל פחם כוחות משטרה רבים של מחוז חוף, בסיוע יחידות מיוחדות של משמר הגבול ויחידות כלבנים. שבעת החשודים שנעצרו בבתיהם נחשבים לדמויות דומיננטיות המשפיעות על פי החשד באופן ישיר על היקפי הפשיעה בעיר. בנוסף למעצרים, נעשה חיפוש בבתיהם במטרה לתפוס ראיות, מוצגים ופריטי לחימה שעל פי החשד נמצאים ברשותם. השבעה הובאו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית. בית המשפט השלום החליט היום להאריך את מעצרם בשמונה ימים.

 

מעצר חשודים באום אל פחם ()
כוחות משטרה במהלך מעצר החשודים באום אל פחם

מעצר חשודים באום אל פחם ()

שפיק אבו מקלד ירי במסיבה לפני חתונה באום אל פחם ()
שניים מהנרצחים, שפיק ופרסאן אבו מקלד

בעקבות האלימות הקשה באום אל פחם בתקופה האחרונה, כעשר משפחות החליטו לעבור להתגורר במקומות אחרים, לאחר שהרגישו בסכנת חיים. אחד האנשים שעזב את ביתו אמר: "אני אישית הרגשתי מאוים אחרי שירו לעבר הבית שלי, לכן לקחתי את בני משפחתי ועזבתי את הדירה. היום אני מתגורר במקום אחר, יותר שקט. אני מקווה שהמעצרים האלה יתרמו לחיים שקטים בעיר. אם כן, נחזור לבית שלנו". תושבים אחרים אמרו שהם בעד פעילות המשטרה נגד פושעים שמאיימים על חיי התושבים והם דורשים להמשיך את הפעילות עד שיגיעו גם לרוצחים.

 

במשטרה אמרו היום כי "‏המאבק נגד עבירות אלימות חמורות ומסוכנות באזור ואדי ערה ובאום אל פחם בפרט, הוא מתוך מטרה לצמצם את היקף הפשיעה האלימה, לשמור על ביטחון הציבור הנורמטיבי ולהכניס מאחורי סורג ובריח את אלה החשודים בסיכון שלומם של תושבי העיר".

 

המשטרה ציינה עוד כי "מדובר בכמה אירועים חמורים הנחקרים במקביל, לאחר שהחשודים שעצרנו הלילה הטילו אימה בעיר לאורך תקופה ארוכה, סחטו באלימות וביצעו על פי החשד מגוון עבירות נוספות, בהן: ניסיון לרצח, ירי, סחר באמל"ח, סחיטת דמי חסות ועוד. החקירה הסמויה שנערכה בחודשים האחרונים באום אל פחם נועדה לחשוף את מבצעי העבירות, לאסוף ראיות הקושרות אותם לעבירות ולתפוס אמצעי לחימה המוחזקים ברשותם שלא כדין ומשמשים לביצוע העבירות. בתוך כך, פעלה היחידה המרכזית באופן סמוי, תוך שימוש במגוון אמצעים מבצעיים העומדים לרשות משטרת ישראל, במישור המודיעיני והטכנולוגי על מנת לאסוף את הראיות הנדרשות בכמה תיקי חקירה המנוהלים ביחידה".

 

.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המבצע המשטרתי למעצר החשודים
מומלצים