שתף קטע נבחר

בגלל חיפוש לא תקין: נאשם בהחזקת סם שוחרר ממעצר

שוטרים שלפו 50 גרם קוקאין מתיבת הדואר של תושב יבנה מבלי שהוא או עד אחר היו נוכחים. ביהמ"ש שחרר אותו לחלופת מעצר למשך המשפט

 

תיבת הדואר בה נמצאו הסמים ()
תיבת הדואר של הנאשם והסמים שנמצאו בה

נגד תושב יבנה כבן 50 הוגש כתב אישום אחרי שבתיבת הדואר שלו נמצאו 50 גרם קוקאין ובביתו כ-800 אלף שקל במזומן, אבל את המשפט הוא לא ינהל מהמעצר: לאחרונה שחרר אותו בית המשפט המחוזי בתל אביב לחלופת מעצר, בין השאר משום שהראיות נתפסו לכאורה בחיפוש לא חוקי של המשטרה.

 

השוטרים מחויבים לבצע את החיפוש בנוכחות החשוד ועד נוסף שיצפו במעשיהם. אבל את החיפוש בתיבת הדואר במקרה הנוכחי הם ערכו כשהחשוד במרחק כמה מטרים מהם, וללא שום עד במקום.

 

בדיון בבקשה למעצר עד תום ההליכים טען הסנגור עו"ד עדי כרמלי שהחיפוש בוצע ללא נוכחות עדים ובניגוד להנחיית בית המשפט שנתן את צו החיפוש - ולכן יש לשחרר את הנאשם. בית משפט השלום בראשל"צ הסכים, והוסיף שקיימת חולשה ראייתית עקב תקלות ברישומי השוטרים בכל הנוגע לשרשרת הסם. נקבע שהנאשם ישוחרר לחלופת מעצר וינהל את משפטו מחוץ לכותלי בית הכלא.

עו"ד עדי כרמלי ()
עו"ד עדי כרמלי

על החלטת בית המשפט זו הוגש ערר למחוזי, אולם השופט עמי קובו דחה אותו וקבע כי החלטת בית משפט השלום שקולה ומאוזנת ואין לסטות ממנה.

 

עו"ד כרמלי: "מלכתחילה אמרנו שלא הלקוח שלי הוא שהטמין את הסמים בתיבת הדואר הנמצאת במקום שיש גישה אליו לכולם. התנהלות השוטרים בניגוד לצו בית משפט מעלה יותר מתמיהה, במיוחד לאור העבודה ששוטרים אחרים החזיקו בלקוח שלי במרחק שבעה מטרים ממקום ביצוע החיפוש ובנקל יכלו לאפשר לו לצפות.

 

"יש המון שאלות שיצטרכו להתברר בהליך העיקרי, אבל בעת הזו אני שמח שהחלטת בית המשפט תאפשר למרשי לנהל את משפטו מבלי שיופעל עליו לחץ בדמות מעצר עד תום הליכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסמים שננמצאו בתיבת הדואר
מומלצים