שתף קטע נבחר

החשד: הטיחה את הפעוטה, נשכבה עליה וצפתה בטלפון עד שמתה

בסרטון נראית הסייעת מהפעוטון בפתח תקווה סוחבת את יסמין וינטה, בת שנה וחודשיים, ביד אחת, הולכת איתה תלויה באוויר ומשליכה אותה בחוזקה לקרקע. פניה נחבטו במזרון. אח"כ זרקה עליה שמיכה, וכשהפעוטה החלה לזוז הפכה אותה הסייעת שוב, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע. עורך דינה: "נברר אם יש קשר סיבתי בין מעשיה לבין מות הפעוטה"

 

 

הזוועה נחשפה מול המצלמות: הסייעת החשודה בהריגת יסמין וינטה בת השנה וחודשיים בפעוטון בפתח תקווה הטיחה אותה על המזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולר עד שמתה. כך עולה מחקירת המשטרה, שהגישה היום (ד') הצהרת תובע נגד הסייעת, בכוונה להגיש נגדה בקרוב כתב אישום.

 

מממצאי החקירה מעלים חשד לפיו הצעירה, בת 23 מאוקראינה, תושבת ארעית שהועסקה כסייעת בגן, גרמה למותה של הפעוטה סמוך לשעה 14:00 ב-16 במאי, כאשר השכיבה אותה ופעוט נוסף לישון. החקירה חשפה את המקרה אף שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה היתה כי אין חשד לעבירה. 

יסמין וינטה הפעוטה ()
יסמין וינטה. בת שנה וחודשיים במותה
 

פעוטון מאשה והדב פתח תקווה  (צילום: שאול גולן)
הפעוטון בפתח תקווה(צילום: שאול גולן)

במהלך בדיקת נסיבות האירוע החל צוות החוקרים לגבות עדויות מצוות הגן, מגורמי רפואה וכן מהורי הפעוטה - נתינים מולדביים. הם הוציאו צו חיפוש לגן, ובמהלך החיפוש התגלה במקום מכשיר מקליט וידאו דיגיטלי (DVR) שאליו היתה מחוברת מצלמת אבטחה שצוות הגן סבר שאינה פועלת. החוקרים צפו בסרטון של המצלמה שחלשה על חדר המשחקים וגילו לכאורה שמהלך ההריגה צולם במלואו. צוות הגן - המנהלת בת ה-50 מפתח תקווה, סייעת נוספת (33) תושבת ארעית מרוסיה, וכן הסייעת החשודה בהמתה נעצרו לחקירה שבמהלכה עומתו עם סרטון האבטחה.

 

בסרטון נראית החשודה העיקרית סוחבת את הפעוטה ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלוייה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה. היא השליכה אותה בחוזקה לקרקע ופניה נחבטו במזרון. הסייעת סחבה פעוט נוסף, השכיבה אותו לצד הקורבן, נטלה שמיכה, זרקה אותה על הפעוטות באופן שכיסה את כל גופם ואז נשכבה עליהם עם פלג גופה העליון כשגופם משמש לה מעין כרית, תוך שהיא צופה במסך הסלולר שהיה בידיה. כאשר הפעוטה החלה לזוז הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע.

 

מחומר החקירה התבסס החשד שבפעולתה היא למעשה המיתה את הפעוטה בחנק. מצפייה ממושכת בסרטוני האבטחה עלו עוד יותר מעשרה מקרים שבהם נראות שתי הסייעות מפעילות כוח על הפעוטות במקום. הסייעת הנוספת ומנהלת הגן שוחררו בתנאים מגבילים, ומעצרה של הסייעת החשודה בהמתה הוארך מעת לעת.

 

במשטרה אמרו כי עם גיבוש התשתית הראייתית נגדה, הובאה החשודה לדיון נוסף בהארכת מעצרה, שבמהלכו הוגשה בעניינה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. מעצרה של החשודה הוארך בחמישה ימים, אך נאסר לפרסם את שמה.

 

סנגורה של הסייעת, עו"ד קובי מרגולוב, מסר בתגובה: "אנחנו מבקשים להתמודד עם חומר הראיות בתיק ולברר אם קיים קשר סיבתי בין מעשי הסייעת לבין מותה של הפעוטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יסמין וינטה. בת שנה וחודשיים במותה
מומלצים