שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפגן תמיכה ברשות לארגנטינה: "מפלסטין - תודה לך מסי"
  יו"ר ההתאחדות לכדורגל ברשות הפלסטינית התייחס לביטול המשחק של ארגנטינה מול נבחרת ישראל בירושלים ואמר כי מדובר בצעד נכון. הוא תקף את שרת התרבות והספורט: "מירי רגב צריכה להסיק את המסקנות - ערבוב של בשר וחלב מוביל למצב שלא רצוי אצל אף אחד"

   

  מסיבת העיתונאים של ג'יבריל רג'וב    (צילום: גיל יוחנן)

  מסיבת העיתונאים של ג'יבריל רג'וב    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בעקבות ביטול משחק הידידות בין נבחרות ישראל וארגנטינה ביום שבת בירושלים, מקיים היום (יום ד') יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית גי'בריל רג'וב מסיבת עיתונאים שבה התייחס להישג המיוחס לו ולתנועת ה-BDS הקוראת לחרם על ישראל. מסיבת העיתונאים נערכת באקדמיית ספ בלאטר לכדורגל באל-בירה. ליד רג'וב על הבמה הוצבה תמונה שלו עם ליונל מסי והכיתוב: "מפלסטין - תודה לך מסי".

   

  הוא תקף את שרת התרבות והספורט על התנהלותה: "מירי רגב צריכה להסיק את המסקנות - ערבוב של בשר וחלב מוביל למצב שלא רצוי אצל אף אחד. היא עשתה שגיאה גדולה. זה לא יעזור לה. אני מקווה שהיא תבין ו׳תשנה את הקסטה׳. אני חושב שמסי ושאר השחקנים בנבחרת ארגנטינה כיבדו את העקרונות שלהם ואני מודה להם. הם פעלו לפי המצפון שלהם. מסי היה המפסיד הראשון אם המשחק אכן היה קורה".

  ג'יבריל רג'וב (צילום: אוהד צויגנברג)
  ג'יבריל רג'וב במסיבת העיתונאים ולידו התמונה(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  המאמן הזמני של הנבחרת אלון חזן מתייחס לביטול ההגעה    (צילום: אלי סגל)

  המאמן הזמני של הנבחרת אלון חזן מתייחס לביטול ההגעה    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ג'יבריל רג'וב (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

  ג'יבריל רג'וב (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

   

  הוא אמר כי ישראל הייתה צריכה להעביר ביוזמתה את המשחק מירושלים: "אני לא מדבר על מי ניצח את מי - זו לא הגישה שלי. אני קיוויתי שיו"ר ההתאחדות הישראלית יהיה גבר, יקום ויגיד לממשלת ישראל - די לערבב פוליטיקה וספורט. אני לא שמעתי אותו פעם אחת מגנה את האופן שבו מתנהגים כלפי השחקנים שלנו או באנשי פיפ"א שמגיעים אלינו. מירי רגב אחראית על האסון - אם אתם קוראים לו כך. שיפסיקו לתמוך במשטר הגזעני פאשיסטי שמירי רגב וביבי מובילים. אני קיוויתי שהצד הישראלי ירחיק את הספורט מפוליטיקה. אז אני אומר לימין הישראלי ולמירי רגב: זה מה שמגיע לכם".

   

  רג'וב אמר כי הפלסטינים לא היו יכולים לבטל את המשחק, אם הוא היה מתקיים באיצטדיון סמי עופר: "אני אמרתי שאם האירוע היה מתקיים בחיפה, לא הייתי יכול לשכנע מבחינה חוקית מישהו לבטל אותו. ביבי חושב שהוא מוביל את כל העולם, אז אני חושב שמשם התחיל התהליך שזרק את הישראלים למצוקה כזאת. עופר עיני וההתאחדות שלו לא מפחידים אותי. עליו להסתכל במראה ולהבין מה התפקיד שלו. שרת התרבות שלכם הגזענית הזאת, שאין לה שנייה בעולם".

   

  איחל בהצלחה לארגנטינה במונדיאל

  רג'וב שיבח את הארגנטינאים: "ההתאחדות הארגנטינאית החליטה שלא לקיים את המשחק באצטדיון בירושלים, ואנו בהתאחדות הפלסטינית מודים להתאחדות הארגנטינאית, למאמן הנבחרת ולכל הארגונים שפועלים בתחום זכויות האדם וההזדהות עם העם הפלסטיני, אשר הפעילו לחץ לביטול המשחק הזה. ממשלת ישראל התאמצה כדי שהמפגש הזה ייערך במהירות, וללא כל קשר לכדורגל, לזכויות אדם וללגיטימציה הבינלאומית".

   

  הוא התייחס להעברת המשחק שהיה אמור להתקיים בחיפה: "הם הפעילו לחץ שהמשחק יועבר מחיפה לירושלים כדי לציין 70 שנים לעצמאות ישראל, בשם אחדות ירושלים ולכבוד העברת השגרירות האמריקנית לירושלים בניגוד לחוק הבינלאומי.. בשם כל הסיבות האלה אנחנו בהתאחדות הפלסטינית השקענו את כל המאמצים שלנו מהיום הראשון, במסגרת החוקים והתקנונים של פיפ"א. קיבלנו החלטה שניהול העניין הזה צריך להיות מנותק מכל מניעים פוליטיים - החוק הבינלאומי רואה במזרח ירושלים כעניין שצריך להיפתר באמצעות משא ומתן. מדובר באזור שנמצא מחוץ לשטחי מדינת ישראל המוכרים בינלאומית.

   

  ליונל מסי ג'יבריל רג'וב (צילום: רויטרס, AP)
  ג'יבריל רג'וב ולאו מסי(צילום: רויטרס, AP)

   

  רג'וב איחל לנבחרת ארגנטינה הצלחה במונדיאל. "אנו קוראים לכל חברות העצרת הכללית של האו"ם, שלא יקבלו את הניסיון להכניס פוליטיקה לספורט. שלא יתמכו בימין הפאשיסטי ששולט בישראל. הרכבנו ועדה שבה היו חברים כל הגורמים הנוגעים בדבר ונעזרנו במומחה למשפטים ממחלקת המו"מ של אש״ף". הוא הוסיף כי הפלסטינים לא דיברו עם ההתאחדות לכדורגל בארגנטינה, אלא רק עם פיפ"א. "ביקשנו מהם להרחיק את הפוליטיקה מהספורט. הייתה הכרעה לטובתנו בעמדה הבינלאומית", הוא אמר.

   

  הפלסטינים חגגו הלילה את ההחלטה לבטל את משחק הידידות בירושלים. בעזה הריעו תושבים ברחובות וברמאללה פורסמה הודעה מטעם התאחדות הכדורגל הפלסטינית, שלפיה: "אנו מודים לשחקני ארגנטינה, בהובלת הכוכב מסי, על סירובם לשרת מטרה לא ספורטיבית".

   

  אלא שייתכן שנבחרת ארגנטינה מלכתחילה לא התכוונה להגיע לישראל, ללא קשר ללחץ שהופעל עליה מצד ה-BDS. ל-ynet נודע שהיא קיבלה כבר לפני כמה ימים החלטה עקרונית שלא לקיים את משחק הראווה בירושלים בשבת הקרובה, ולכן אפילו לא תואם לה לוח זמנים בארץ. למעשה, הארגנטינאים אפילו לא הודיעו רשמית מתי בכוונתם להגיע לישראל מברצלונה, שם הם מקיימים מחנה אימונים לקראת המונדיאל ברוסיה שייפתח בשבוע הבא.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בקצרה לביטול המשחק ואמר: "ממשיכים הלאה חבר'ה". הוא אמר את הדברים טרם יציאתו מפריז ללונדון.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים