שתף קטע נבחר

טענות רגב: איומי הטרור הכריעו את הכוכב הגדול מסי

אחרי ביטול הגעת נבחרת ארגנטינה לישראל, אמרה שרת התרבות והספורט כי הסיבה לכך היא "איומי הטרור על מסי ומשפחתו". רגב תקפה את אלה שטענו כי המשחק בוטל בגלל העברתו מחיפה לירושלים: "אין שקר גדול מזה, הרי המשחק נולד בגלל הרצון של מסי לבקר בירושלים". על האופוזיציה: "נותנים גב לטרור"

 

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה הערב (יום ד') הצהרה, שבה היא התייחסה לסערת ביטול המשחק של נבחרת ישראל בכדורגל מול ארגנטינה. ynet העביר את דבריה של השרה רגב בשידור חי.

 

"ההחלטה של הארגנטינים נובעת מאיומים על חייו של הכוכב מסי. איומי הטרור עליו ועל חיי משפחתו הכריעו את כוכב הכדורגל העולמי", אמרה השרה רגב בפתח דבריה. "הוחלט לבטל את המשחק רק מסיבה אחת - האיומים על חיי מסי ומשפחתו".

מירי רגב (צילום: חגי דקל)
"האיומים הכריעו את כוכב הכדורגל". השרה רגב, הערב(צילום: חגי דקל)

רגב הציגה תמונות שבהן נראו כוכבי נבחרת ארגנטינה מגואלות בדם וציינה בהקשר זה כי "אלו תמונות של גורמי טרור שמאיימים על חייו של מסי, משפחתו וחברי הנבחרת של ארגנטינה. מדובר בטרור חדש-ישן שמפחיד ומרתיע ומהלך אימים על ספורטאים. זה טרור שגרם לפיגוע במינכן".

 

השרה הדפה את הטענות על כך שהעברת המשחק מחיפה לירושלים גרמה לביטול המשחק. לדבריה, "זה לא ירושלים או חיפה, זה איום על חייו של מסי. האיומים אילצו אותם לוותר על המשחק בארץ. זה לא BDS, מדובר פה באיומים אמיתיים, איומים של גורמי טרור על חיי כוכב נבחרת ארגנטינה ובני משפחתו".

מירי רגב (צילום: יריב כץ)
"הארגנטינים מעולם לא התנגדו לקיום המשחק בירושלים"(צילום: יריב כץ)

היא ציינה עוד: "אני מבקשת להתייחס לטענות והביקורת הנבזית שנשמעות כלפיי ב-24 השעות האחרונות, שלכאורה הדרישה שלי לקיים את המשחק בעיר הבירה שלנו ירושלים היא זו שגרמה לביטול המשחק. אין שקר גדול מזה. הארגנטינים מעולם לא התנגדו לקיום המשחק בירושלים, הרי המשחק הזה נולד בגלל הרצון של מסי לבקר בירושלים, לנשק את הכותל ולהגיע לכנסיית הקבר.

 

"כמה שטויות אפשר כל הזמן לדבר? כמה קשקושים אפשר לקשקש? עד כמה אפשר לקשקש את עצמנו לדעת? עד כמה אנשים יכולים להיות נבזים ורעים? לאנשים אין כבוד לאומי פה? מה קורה פה? אני אומרת, בואו נרים את הראש, לא קרה כאן אסון, אנחנו נמשיך לארח אירועים בינלאומיים, ולא ניתן לאירועים האלה לרגע למנוע מאיתנו את הגאווה והשמחה במדינה שיש לנו".

 

מירי רגב וליאו מסי (צילום: אלכס קולומויסקי, gettyimages)
מסי ורגב(צילום: אלכס קולומויסקי, gettyimages)

 

היא תקפה בחריפות את יו"ר המחנה הציוני וחברי כנסת ממפלגתו: "לחברי הכנסת מהרשימה המשותפת הצטרפו גם חברי הכנסת מהשמאל - גבאי, יחימוביץ', שמולי. אני אומרת להם, מילא טיבי וזחאלקה נותנים גב לטרור, מילא הם שמחים בהחלטה, אבל אתם? על מה הצהלה שלכם? על מה השמחה שלכם? על זה שמאות אלפי ילדים לא יוכלו ליהנות כאן בארץ ממסי?

 

"במקום לגבות את מדינת ישראל, אתם נותנים גב לטרור. אם הייתה אליפות עולם בשמחה לאיד - כנראה שאתם ושכמותכם הייתם בוודאי זוכים בה. לצערי, איומי הטרור על מסי ועל בני משפחתו גברו על הרצון שלו להגיע להתפלל בכותל ולבקר בכנסיית הקבר. אני מבינה את האכזבה הגדולה של עשרות אלפי אוהדים שציפו לראות את מסי משחק בירושלים, אבל הנשיא כבר אמר - יש ערכים שמעל מסי". למרות דברי השרה, לפי הדיווחים בארגנטינה המעבר מחיפה לירושלים העצים את ההתנגדות לקיום המשחק.

 

רגב נשאלה מהיכן היא מכירה שהיו איומים על מסי, והשיבה על כך: "אתה רואה את התמונות האלה? אלה גם העדכונים שקיבלתי מהיזם דני בנעים. כשהוא עדכן אותי על ההחלטה שלהם לא להגיע לארץ - הוא אמר חד וחלק שיש כאן איומים על חייו ועל חיי משפחתו. יש כאן בהלה גדולה ברחוב ובקרב חברי הנבחרת ולצערי איומי הטרור הכריעו את הכוכב הגדול מסי".

 

בסיום היא נשאלה האם לקראת האירוויזיון בשנה הבאה תהיה עוד התערבות פוליטית, והגיבה בזעם: "אני חייבת להגיד משפט אחד ובזה לסיים – ירושלים היא לא סוגיה פוליטית. ירושלים היא מקורה הגאווה של מדינת ישראל והעם היהודי בעולם כולו. מספיק להתייחס לירושלים כעניין פוליטי. ירושלים היא בירתו של העם היהודי ושל מדינת ישראל. אין לנו שום סיבה להתנצל על כך. כשנגיע לעניין האירוויזיון - נתייחס אליו".

 

היו"ר הארגנטיני: "מתנצלים בפני כולם"

מוקדם יותר ערך יו"ר התאחדות הכדורגל של ארגנטינה, קלאודיו "צ'יקי" טאפיה, מסיבת עיתונאים קצרה שבה הודיע באופן סופי כי הנבחרת לא תגיע למשחק שתוכנן להתקיים בשבת באצטדיון טדי בירושלים. טאפיה אמר בתחילת דבריו כי "התקבלה החלטה לא לשחק את המשחק נגד ישראל, אנחנו מתנצלים בפני כולם".

 

לדברי יו"ר ההתאחדות הארגנטינית, "אני מתנצל בפני הקהל הישראלי שרכש כרטיסים לאירוע. ב-72 השעות האחרונות קיימנו דיונים בנושא והחלטנו שלא לנסוע".

 

טאפיה הדגיש כי "האחריות שלי כיו"ר ההתאחדות הארגנטינית היא לדאוג לביטחון של האנשים שלי. לכדורגל אין שום קשר לפוליטיקה או לסכסוכים ואין לו שום קשר לאלימות. אין לנו דבר נגד הקהילה הישראלית או היהודית. הסיבה לביטול היא ביטחונית".

 

 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני כינס אף הוא מוקדם יותר מסיבת עיתונאים, שבה תקף את מקבילו מהרשות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב. לדברי עיני, "מ-2015 אנחנו עדים לתופעה שרג'וב עושה כל שביכולתו להוציא את הכדורגל הישראלי מהכדורגל הבינלאומי. לאורך כל שלוש השנים האלה הצלחנו לסכל את כל הניסיונות האלה. הפעם הוא חצה את הקו האדום. נגיש נגדו תלונה לפיפ"א. זה טרור באמצעות הכדורגל".

 

אילן שטולמן, שגריר ישראל בבואנוס איירס, צייץ מחדש בטוויטר את הברכה ששלח חמאס לנבחרת ארגנטינה, והוסיף בציניות: "כשארגון טרור מברך אותך".

 

 

אמש, עם הפרסומים הראשונים על החלטת נבחרת ארגנטינה לבטל את המשחק בישראל, שוחחה השרה רגב עם היזם הפרטי של המשחק ועודכנה במאמצים לשכנע את הנבחרת הדרום אמריקנית להגיע בכל זאת. במשרד התרבות ציינו כי "מאז שארגנטינה הודיעה על הגעתה למשחק מול ישראל, ארגוני טרור החלו לשלוח מסרים והודעות לשחקנים ולבני משפחותיהם, ובהם איומים מפורשים לפגיעה בחייהם ובחיי בני משפחותיהם . בין היתר נשלחו לשחקנים גם סרטונים ותמונות של גופות ילדים".

 

רגב עצמה אמרה אמש כי היא "מקווה ששחקני ארגנטינה לא ייכנעו לאיומי הטרור ולארגוני ה-BDS". בהתייחסה להודעות שפרסמו פוליטיקאים התולים את אי הגעת נבחרת ארגנטינה בהעברת המשחק מחיפה לירושלים, אמרה השרה רגב אמש כי "אלה דברי הבל שנותנים לגיטימציה לטרור ולתומכי ה-BDS נגד מדינת ישראל. לצערי יש לנו סוסים טרויאנים בכנסת שנותנים רוח גבית לטרור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים