שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפקד פיקוד הדרום היוצא: "עלינו להיות ערוכים להסלמה"
  אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד הדרום היוצא, התייחס בטקס החילופים למתיחות בגבול הרצועה: "דפוס הפעולה הטרוריסטי בגבול עזה יוכרע בנחישות". הרמטכ"ל איזנקוט: "עלינו למצוא פתרונות לכל סוג של איום"

  מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, התייחס למתיחות באזור רצועת עזה בטקס חילופי מפקדי הפיקוד. "האיום עדיין לא תם ויש להעצים את המלאכה", אמר זמיר והוסיף: "עלינו להיות ערוכים להסלמה, להפיק לקחים ולמצוא פיתרון הולם גם לעפיפוני הטרור".

  גדי איזנקוט, הרצי הלוי ואייל זמיר (צילום: אבי רוקח)
  חילופי מפקדים בדרום. "עלינו להיות ערוכים להסלמה"(צילום: אבי רוקח)

  בטקס חילופי מפקד פיקוד הדרום, הוסיף המפקד היוצא זמיר: "דפוס הפעולה הטרוריסטי בגבול עזה יוכרע בנחישות. אם נידרש נפעיל את מלוא עוצמתנו. השקט הבטחוני הוא קודם כל אינטרס של תושבי הרצועה שסובלים תחת שלטון חמאס. האחריות על התוצאות היא על ראשו של חמאס. לכל הגורמים שמנסים לשלול מאיתנו את הלגיטמציה - נמשיך לפעול על אפכם וחמתכם".

   

  הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, נאם גם הוא בטקס החילופים: "צה"ל נמצא בהיערכות מורחבת מול רצועת עזהפיקוד בשבועות האחרונים התמודד פיקוד הדרום מול מגוון רחב של מתקפות טרור. עלינו למצוא פתרונות לכל סוג של איום". איזנקוט הוסיף: "כארבע שנים אחרי צוק איתן המשימה לא הושלמה - היא תושלם רק לאחר השבת הדר גולדין ואורון שאול ז"ל לקבר ישראל".

  גדי איזנקוט, הרצי הלוי ואייל זמיר (צילום: אבי רוקח)
  (צילום: אבי רוקח)

  גדי איזנקוט, הרצי הלוי ואייל זמיר (צילום: אבי רוקח)
  (צילום: אבי רוקח)

  טקס חילופי המפקדים בין אלוף הרצי הלוי לאלוף אייל זמיר נערך באיחור של ארבעה ימים בעקבות האירועים הביטחוניים בדרום. הלוי, שבתפקידיו הקודמים פיקד על אגף המודיעין ועל אוגדת הגליל, נכנס לתפקידו בשיאה של תקופה מתוחה מול חמאס, שכללה את מטחי הרקטות הנרחבים ביותר שספג עוטף עזה בשבוע האחרון, מאז מבצע צוק איתן.

   

  אלוף זמיר, שבתקופתו החל פרויקט הקמת המכשול התת-קרקעי נגד מנהרות הטרור ובה בעת אותרו והושמדו 12 מנהרות חודרות לישראל, ימתין לסבבי המינויים הבאים לראות אם יקודם לסגן הרמטכ"ל, יקבל לפיקודו אגף במטכ"ל - או יפרוש מצה"ל. ההערכה שלה זוכה זמיר על התקופה הרגועה ביותר שידע הדרום מזה שנים, לא נעלמה גם מהדרג המדיני. זמיר, שצמח בחיל השריון, שירת בעברו גם בתפקיד המזכיר הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

   

  בתקופה האחרונה הביעו בפיקוד הדרום תמיכה בהגעה להסדרה קטנה או גדולה עם חמאס שתבטיח לפחות שנה נוספת של שקט בדרום. הסיבה: חמאס נמצא בנקודת שפל חסרת תקדים אחרי כישלון קמפיין חציית גדר הגבול, ורצועת עזה היא על כרעי תרנגולת בימים אלה. כך יהיה ניתן להבטיח תמורות בעבור הקלות כלכליות לתושבי הרצועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים