שתף קטע נבחר

אלוף פיקוד הצפון: ההרתעה של לבנון השנייה שרירה וקיימת

בטקס השנתי לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה דיבר אלוף פיקוד הצפון על ההרתעה: "את השקט והביטחון שחווים כעת תושבי הצפון, לא קיבלה המדינה על מגש של כסף"

 

 

 

"בפרספקטיבה רחבה, ההרתעה שסיפקה מלחמת לבנון השנייה אל מול אויבנו, שרירה וקיימת". כך אמר הערב (יום ד') אלוף פיקוד הצפון, האלוף יואל סטריק, בפני מאות הורים שכולים, בני משפחות וחיילים, בטקס השנתי לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה, שנערך במצפור הר אדיר בגליל העליון. "עוצמתו של צה"ל ניכרה היטב בימי המערכה המורכבת, והיא ניכרת לא פחות גם תריסר שנים לאחר שהושלמה".

יואב גלנט (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

יואב גלנט (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

יואל סטריק (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

לוח זיכרון בטקס הזיכרון השנתי לחללי מלחמת לבנון השנייה (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

לוח זיכרון בטקס הזיכרון השנתי לחללי מלחמת לבנון השנייה (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)
 

האלוף סטריק אמר במלאות 12 שנה למלחמה: "דממת האדמה אין בה כדי להשכיח את הדם הרב שספגה שנים ארוכות, ממלחמת העצמאות ועד מלחמת לבנון השנייה. השקט חסר הגבולות עלול להשכיח ימי זעםף שבהם הנוף הזה ידע אש כבדה, והתושבים החיים בו חוו פגיעות כבדות. את את הנוף האדיר, את השקט והביטחון שחווים כעת תושבי הצפון, לא קיבלה המדינה על מגש של כסף. השיגו אותם לוחמי צה"ל בדמם ובזיעת אפם, בכל המערכות הכבדות בכל השנים", אמר.

 

נציג הממשלה, שר הבינוי והשיכון האלוף (במיל') יואב גלנט, דיבר על הזכרונות מהבנים והחברים ועל חוסר הנחמה, והוסיף: "בכל דור קמים עלינו לכלותינו. גם כעת נשמעים רחשים מאויבנו. אבל ידע כל צר ואויב, כי יפגוש קיר ברזל ועוצמה שאינה ניתנת לפשרה אם ינסה לאתגר אותנו". באירוע השתתפו מנכ"ל משרד הביטחון האלוף (במיל ) אודי אדם שהיה אלוף פיקוד צפון בעת המלחמה, וח"כ אייל בן ראובן, שהיה אז סגנו. כמו כן, לקחו חלק באירוע ראש מועצת כפר ורדים סיון יחיאלי, העומד בראש פורום יישובי קו העימות, וראש מועצת מעלה יוסף, שמעון גואטה, שאירח את יום העיון לזכר החללים.

 

עוד לפני הטקס בהר אדיר התקיים יום עיון לזכר הנופלים, במרכז הקהילתי במעונה שבמועצה האזורית מעלה יוסף. בכניסה למצפור בהר אדיר, הוצגה תערוכה ובה תמונות הנופלים ומלים שכתבו, או שכתבו לזכרם הוריהם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
אלוף פיקוד הצפון ומנכ"ל משרד הביטחון
צילום: אביהו שפירא
מומלצים