שתף קטע נבחר

מורה מרמת גן ביקש מתלמידיו: תהילים נגד מצעד הגאווה

לקראת המצעד שייערך מחר בתל אביב, כתב מורה מתיכון "רפאל איתן" החילוני בקבוצת ווטסאפ: "יהיה חילול ה' גדול בתל אביב, קראו פרק תהילים שיצילנו מהבושה והחרפה". העירייה: "אמירה חשוכה וגזענית, נשקול את צעדינו"

 

תפילה לקראת מצעד הגאווה ב תל אביב  ()

הומופוביה במערכת החינוך: לקראת מצעד הגאווה מחר (יום ו') ביקש מורה בתיכון החילוני ע"ש רפאל איתן ברמת גן מתלמידיו לקרוא תהילים, כדי שלדבריו "יצילנו ה' מהבושה והחרפה". בקבוצת הווטסאפ של התלמידים הוא כתב: "יום שישי לצערנו יהיה חילול ה' גדול בעיר ואם בישראל, בתל אביב. קצרה ידנו מלהושיע, אך ישועת ה' כהרף עין. קראו פרק תהילים זה שיצילנו מהבושה וחרפה".

 

בשיחה עם ynet אמר המורה שנאסר עליו להגיב לדברים. במערכת החינוך בעיר גינו את הדברים וכבר הבוקר נערכו שיחות עם התלמידים בעניין. בנוסף, צפוי המורה להיות מזומן לשיחת בירור בעניין. מורה אחר בבית הספר כתב בעמוד הפייסבוק שלו שהמקרה "לא יעבור בשתיקה".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "דבריו של המורה, המועסק על ידי הרשות המקומית, אינם עולים בקנה אחד עם רוח משרד החינוך, המחנך להגברת הסובלנות ולקבלת האחר".

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

זה לא המקרה הראשון שעמו מתמודדת מערכת החינוך ברמת גן עם סוגיית שבוע הגאווה. ביום שני אסר משרד החינוך על תלמידים להציב את דגל הגאווה בכניסה לתיכון בליך, אולם כעבור זמן קצר הודיע כי הוא חוזר בו ומסר כי "סוגיית אי הנפת הדגל מקורה בטעות ולא משקפת את מדיניות המשרד". בעקבות המקרה החליטו בבתי ספר נוספים ברחבי הארץ לתלות את דגל הגאווה בכניסה.

 

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה כי היא "מגנה בתוקף אמירות חשוכות וגזעניות מעין אלה ולא תגלה סבלנות כלפי מורים המשמיעים אותן בפני התלמידים. מדובר במורה המועסק על ידי מכללת רמת גן והוא יוזמן לשיחת בירור, שלאחריה ישקלו גורמי הניהול הפדגוגיים את צעדיהם בנושא. לאור האמירה האומללה שהוצגה בפני התלמידים, קיימו הבוקר מורי בית הספר מעגלי שיח עם התלמידים והציגו את ההשקפה הפלורליסטית והמכילה המאפיינת את בית הספר.

 

"יובהר כי התבטאותו של המורה נעשתה על דעתו בלבד ואינה מייצגת את השקפת העירייה או בית הספר. רמת גן היא עיר ליברלית הדוגלת בשוויון ובחופש הבחירה, ולראייה, רק השבוע תבעה העירייה להציב דגל גאווה בבית ספר בליך, לאחר שמשרד החינוך סירב לאפשר את הצבתו".

 

מארגון חוש"ן נמסר כי הוא "מזוזע מפנייתו של המורה. במקום לקבל שיעור בקבלת האחר, אהבת אדם ופלורליזם, קיבלו תלמידי אותו מחנך שיעור מצער בחוסר סובלנות. במידה שבאותה כיתה ישנם או ישנן תלמידים או תלמידות להט"ב, ההודעה עלולה להיות בעלת השלכות הרות אסון. אנו קוראים למורים באשר הם להעביר מסר ברור בהקשר זה ולגנות את דברי המחנך. אנו כאן כארגון חינוך והסברה לסייע לצוותי החינוך במקרים כאלו ועובדים על-מנת לייצר סביבה בטוחה ללהט"בים בבתי הספר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים