שתף קטע נבחר

יריד הייטק ירושלמי בפרלמנט האירופי: "להראות להם צד אחר של העיר"

בבריסל מצוין "יום ירושלים" ומשתתפים בו חברי פרלמנט, דיפלומטים ואנשי עסקים, שבאים ללמוד על התמיכה שמקבלים סטארטאפיסטים בעיר

 

EJA (צילום: EJA)
כנס ירושלים בבריסל(צילום: EJA)

למרות הביקורת על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים: הפרלמנט האירופי בבריסל אירח היום (ה') את כנס "יום ירושלים" בהשתתפות עשרות חברי פרלמנט, דיפלומטים ואנשי עסקים שרוצים לאמץ את מודל ההייטק של העיר - הכולל תמיכה ועידוד שניתן ליזמים ומשקיעים מהעירייה והמדינה. הכנס מתקיים בפרלמנט האירופי זו השנה השנייה ואירח יזמים וסטרטאפיסטים ירושלמים.

 

שיאם של האירועים יהיה הערב ביריד JLM HITECH NIGHT שיתקיים ברחבת הפרלמנט, ואליה מגיעים מדי חמישי אלפי צעירים וצעירות העובדים בקריית הפרלמנט. איגוד הארגונים היהודים באירופה יקיים סדנאות הייטק שיעבירו נציגי חברות ירושלמיות כגון: Lightricks ,Fresh.Fund ,ORCAM ,JVP ועוד.

 

לאורך היום התקיימו פאנלים רחבים בבניין הפרלמנט האירופי בהשתתפות יזמים מתעשיית ההייטק הירושלמית ויזמים ומשקיעים אירופים.

 

חבר הפרלמנט האירופי אנדי קריסטיאה: "מודל ההייטק הירושלמי הוא נכס ייחודי וסיפור הצלחה מדהים. אני שמח שחברינו מהעיר נענו להזמנתנו לשתף מניסיונם כאן בפרלמנט האירופאי, לטובת חיזוק היחסים בין ישראל לאיחוד".

 

יוזם האירוע, מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באירופה, הרב מנחם מרגולין: "אירופה צמאה ללמוד על מודל ההייטק הירושלמי שמיקם את העיר כאחד ממוקדי ההייטק הצומחים ביותר בעולם. המטרה שלנו היא להראות לבכירי האיחוד האירופי את הצד האחר של ירושלים. אין לי ספק שדווקא על רקע הביקורות האחרונות שנשמעות מהאיחוד על מדיניות ישראל, אירועים מסוג זה מאפשרים לפרלמנטרים להזדהות יותר עם ישראל ומחזקים את שיתוף הפעולה בין המדינות".

 

מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת, רן ישי: "כמדי שנה, גם השנה חוגג משרד ירושלים ומורשת את יום ירושלים בפרלמנט האירופי, הן בסימן ההיסטוריה של עיר הבירה והן בסימן החדשנות, היזמות והפיתוח שירושלים מתברכת בהם. יש בכך להעיד על ההכרה המתחזקת והולכת של ירושלים המאוחדת כבירת ישראל, בקרב מוסדות מרכזיים בעולם, כולל כאלה שבעבר שללו עקרון זה באופן מוחלט".

 

האירוע הוא יוזמה של איגוד הארגונים היהודיים באירופה (EJA), בראשות הרב מנחם מרגולין, השדולה למען ישראל בפרלמנט האירופי, EIPA, ובשיתוף המשרד לירושלים ומורשת בראשות השר זאב אלקין, הרשות לפיתוח ירושלים, עיריית ירושלים המרכז הקהילתי היהודי באיחוד האירופי בראשות נחמה ואבי טאוויל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EJA
כנס ירושלים בבריסל
צילום: EJA
מומלצים