שתף קטע נבחר

נסע נגד כיוון התנועה בכביש 6: "הנהג היה מבולבל מאוד"

פועלים מרהט שנסעו בכביש 6 בחזרה לבתיהם בדרום, הבחינו בנהג שנסע במסלול הנגדי - נגד כיוון התנועה. אחד הפועלים עמד על הכביש וסימן לו לעצור. "במזל גדול לא אירעה כאן תאונת דרכים קטלנית", אומר מנכ"ל אור ירוק

 

 

 

נסע קילומטר נגד כיוון התנועה בכביש 6 ולא נפגע: חמישה פועלי בניין שהיו בדרכם חזרה לבתיהם בעיר  רהט לאחר יום עבודה, לא האמינו למראה עיניהם ביום שישי האחרון. במסלול הנגדי שבו נוסעים מדרום לצפון בכביש 6, נסע רכב נגד כיוון התנועה. "זה היה מפתיע ומפחיד מאוד" אמר ל-ynet סלאם (25) שתיעד את האירוע בטלפון הנייד שלו.

 

בסרטון נראה הנהג, איש מבוגר לטענת סלאם, כשהוא נוהג כקילומטר נגד כיוון התנועה ליד מחלף שורק בדרום הארץ. נהג הרכב שבו נסע סלאם צפר לו וניסה להסביר לו שהוא נוהג נגד כיוון התנועה, אך הנהג המשיך בשלו.

נסיעה נגד כיון התנועה בכביש 6 (צילום: אור ירוק)
הרכב (הכהה) בכביש 6 שנסע נגד כיוון התנועה(צילום: אור ירוק)

נסיעה נגד כיון התנועה בכביש 6 (צילום: אור ירוק)
(צילום: אור ירוק)

נסיעה נגד כיון התנועה בכביש 6 (צילום: אור ירוק)
(צילום: אור ירוק)

"היה לו המון מזל ולשמחתי זה נגמר ללא אסון, אבל פחדנו מאוד שהוא יעשה תאונה", מספר סלאם. בשלב מסוים החליטו סלאם וחבריו לעשות מעשה, הם עצרו את הרכב וסלאם חצה את הכביש כדי לעצור את הנהג. "הבנו שאנחנו חייבים לעצור אותו, נסענו יותר מהר ממנו כדי שאספיק לצאת מהמכונית ולעצור אותו וכך היה. כשהוא ראה שאני עומד על הכביש ומסמן לו - הוא עצר".

 

לדברי סלאם, הנהג לא היה ממש מודע למה שקורה סביבו, "הוא היה מבולבל מאוד ולא הבין מה קרה ואיך הוא הגיע לשם. מיד לאחר שעצרנו אותו הגיע למקום מישהו בבגדים אזרחיים שטען שהוא שוטר ושהוא ימשיך את העניין משם, אז אנחנו עזבנו את המקום כשיש לנו סוג של הקלה".

 

במשטרה אמרו השבוע כי הסיפור אכן מוכר להם וכי שוטרי אגף התנועה קיבלו דיווחים בזמן אמת על האירוע, אך הרכב לא אותר. כפי שמסתמן, השוטר שהגיע למקום ללא מדים החליט לשחרר את הנהג, והפעם לנסיעה עם כיוון התנועה.

 

"במזל גדול לא אירעה כאן תאונת דרכים קטלנית כפי שקרה לא פעם במקרים דומים", אומר מנכ"ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה. "למשטרת התנועה יש כ-200 ניידות בלבד במקום 450 כפי שהממשלה קבעה והתוצאה היא שנהגים לא חוששים להיתפס על ידי המשטרה. כדי למנוע מראות כאלה בעתיד חייבים לחזק את המשטרה בתוספת ניידות ושוטרים שירתיעו נהגים מלבצע עבירות תנועה שמסכנות את החיים של כולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אור ירוק
הרכב בכביש 6 שנסע במסלול הנגדי
צילום: אור ירוק
מומלצים