שתף קטע נבחר

תן נשך ילדה בחמת גדר, אתר הקמפינג נסגר עד להודעה חדשה

בעקבות תקיפתן של ילדה ושתי צעירות בידי תן באתר הקמפינג בחמת גדר, הורה ראש המועצה האזורית עמק הירדן לסגור אותו באופן מיידי. "לא תהיה כל פשרה בנושא שלומם, בריאותם וביטחונם של הנופשים"

תן באזור בית שאן (צילום: אופיר בן חמו) (צילום: אופיר בן חמו)
תן באזור בית שאן(צילום: אופיר בן חמו)

ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, הורה הבוקר (שבת) על סגירת אתר הקמפינג באתר הנופש חמת גדר. זאת לאחר שכמה מטיילים הותקפו הלילה על ידי תן. עד להודעה חדשה - לא תתאפשר לינה של מבקרים באתר הקמפינג.

 

מוקדם יותר דווח כי ילדה בת 9 ננשכה הלילה על ידי תן באתר הקמפינג בחמת גדר שבדרום רמת הגולן. היא פונתה לבית החולים פוריה בטבריה ולאחר מכן לרמב"ם בחיפה. נמסר כי מצבה קל, וכי הפצעים נתפרו והיא שוחררה לביתה לאחר שקיבלה חיסון נגד כלבת. אנשי רשות הטבע והגנים סרקו אחרי התן, אך לא הצליחו לאתרו. מדובר באירוע שני השבוע באותו מקום. באירוע הקודם ננשכו שלושה בני אדם.

 

ראש המועצה גרינבאום אמר כי הובא לידיעתו כי שתי צעירות נוספות, בת 19 ובת 30, הותקפו גם הן הלילה בידי תן. לדבריו, אחרי חצות הגיעו מצידו הירדני של הגבול כמה תנים שנכנסו אל אתר הקמפינג, ואחד מהם התנפל על המטיילות שישנו באוהלים במקום.

 

לדבריו, הוא הנחה את אנשי חמת גדר לבצע את ההחלטה ללא דיחוי ולפעול מיידית כדי למנוע כל אפשרות של חדירת בעלי חיים אל האתר בכלל ואל מתחם הקמפינג בפרט. מחר יסייר ראש המועצה האזורית עמק הירדן במקום ביחד עם וטרינר המועצה, נציגים ממשרדי החקלאות והבריאות ועם מנהלי חמת גדר.

 

גרינבאום הוסיף: "לא תהיה כל פשרה בנושא שלומם, בריאותם וביטחונם של האנשים המגיעים לבלות בחמת גדר. מדובר באתר נופש ייחודי שאליו מגיעים מבלים מהארץ ומחו"ל, לאורך כל ימות השנה. הם סומכים עלינו שאנו עושים הכל, בלי יוצא מן הכלל, כדי שהבילוי שלהם יהיה בטוח ומהנה. ההחלטה להורות על סגירת אתר הלינה אינה פשוטה עבורי וברור לי שהיא תגבה מחיר לא פשוט מאתר הנופש חמת גדר - אבל היא מתחייבת כעת מן הרצון להגן על שלום המבלים שפוקדים את המקום".

 

עוד אמר גרינבאום כי "זה תקופה ארוכה שאנו מפעילים כמה אמצעים כדי להילחם בתופעת הכלבת באזור ובכלל זה, התופעה המסוכנת של תנים וכלבים משוטטים. הדברים נעשים על בסיס יומיומי, בשיתוף אנשי רשות הטבע והגנים ומשרדי החקלאות והבריאות".

 

 

כל מי שננשך היה באותה קבוצת מטיילים. כולם במצב קל והם לא נזקקו לאשפוז. בשנה החולפת היו עשרות מקרים של תקיפות תנים ובעלי חיים נוספים שהתגלו כחולים באזור הצפון. רוב התקיפות היו באזור עמק המעיינות, הגלבוע ועמק הירדן. מקרים בודדים היו גם באזור מגידו והכרמל. בעקבות ריבוי המקרים, על פי דרישת המועצות המקומיות ובעקבות מאבק בכנסת, הכין משרד החקלאות תוכנית חירום להילחם בהתפרצות המחלה. 

 

מחמת גדר נמסר כי רק אתר הקמפינג נסגר, וכי הנהלת האתר פועלת בשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית עמק הירדן כדי למנוע שוטטות וחדירה של תנים. "בעיית התנים באזור משולש הגבולות ירדן, ישראל סוריה מחייבת טיפול מערכתי. הנהלת האתר פעלה אמש במהירות ופינתה את האורחים ששהו במתחם הקמפינג למתחם המלון באתר", נמסר. "אנו מצרים על פגיעה במבקרים ונעשה כל פעולה שתמנע הישנות מקרה כזה בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופיר בן חמו
תן ליד בית שאן
צילום: אופיר בן חמו
מומלצים