שתף קטע נבחר

עיראק הסגירה לגרמניה את רוצח הנערה היהודייה

שר הפנים הגרמני מסר כי המהגר העיראקי הוטס לגרמניה ויועמד לדין. עלי בשאר הודה ברצח סונה פלדמן בת ה-14, אך אמר כי לא עשה זאת ממניע לאומני

 

 

הרוצח הודה - והוסגר לגרמניה: עיראק הסגירה לגרמניה את הצעיר שרצח את הנערה היהודייה סוזנה פלדמן בגרמניה. שר הפנים הגרמני הורסט זהופר אמר כי העצור, עלי בשאר, אזרח עיראקי בן 20 שהיגר לפני שלוש שנים לגרמניה, הוטס אתמול (שבת) לגרמניה כדי לעמוד לדין, אחרי שברח למולדתו יחד עם בני משפחתו - ונעצר.

 

בשאר נמלט לארביל בחבל הכורדי שבצפון עיראק יחד עם הוריו ואחיו תחת שמות בדויים ונעצר שלשום, יממה לאחר שגופתה של פלדמן בת ה-14 נמצאה קבורה בשיחים. בשאר הודה ברצח, אך טען כי לא ביצע זאת עקב מניע לאומני כלשהו. מפקד משטרת מחוז דוהוכ שבצפון עיראק, טארק אחמד, אמר כי בשאר הודה שחנק את פלדמן למוות. לדברי אחמד, "בשאר טוען כי הוא ופלדמן היו חברים, אך הם נקלעו לוויכוח והוא רצח אותה כשהיא איימה עליו שהיא תזעיק משטרה".

 

הרוצח ()
הודה ברצח. בשאר

הנרצחת סוזנה פלדמן ()
פלדמן, והמקום שבו נמצאה גופתה

 

פלדמן, תושבת העיר מיינץ בגרמניה, יצאה עם חבריה לפני שבועיים לעיר ויסבאדן, שמרוחקת כ-17 קילומטרים ממיינץ, ומאז נעלמו עקבותיה. גופתה אותרה בשבוע שעבר, ולפי החשד של משטרת גרמניה היא נאנסה ולאחר מכן נחנקה למוות. גופתה נמצאה קבורה מתחת לסבך עבה של שיחים בפרברי העיר ויסבאדן.

 

לפי גורמים שמעורים בפרטים, פלדמן סימסה לאמה לפני שהוכרזה כנעדרת כי היא בסדר ושלא תחפש אחריה. לפי דיווחים בגרמניה, בשאר היה בן זוגה של הנערה.

 

בשאר הגיע לגרמניה ב-2015 ביחד עם הוריו וחמשת אחיו. בקשת המקלט שלו נדחתה בדצמבר 2016 והוא היה אמור להיות מגורש, אבל קיבל אשרת שהייה זמנית עקב ערעורו. הוא היה גם אחד החשודים ברצח בת 11 ששהתה איתו באותו מרכז מהגרים. "הילדה נרצחה על ידי עלי. ארבעה עלי חיו במרכז המהגרים", אמר מפקד המשטרה באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים