שתף קטע נבחר

לאחר תרגיל הענק של חיל האוויר: תרגיל פתע בגולן

חיילי מילואים הוקפצו לתרגיל הפתע שנערך ברמת הגולן. מצה"ל נמסר כי התרגיל עתיד להימשך כמה ימים ובמסגרתו תורגש תנועה ערה של כלי רכב ויישמעו פיצוצים. בדובר צה"ל הדגישו כי תרגיל הפתע תוכנן מראש

 

תרגיל ברמת הגולן. ארכיון (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
תרגיל ברמת הגולן. ארכיון(צילום: יואב זיתון)

 

הבוקר (יום א') החל תרגיל פתע צבאי רחב היקף באזור רמת הגולן. בצה"ל אמרו כי התרגיל עתיד להימשך כמה ימים ובמסגרתו תורגש תנועה ערה של כלי רכב ויישמעו פיצוצים.  כמו כן, במסגרת התרגיל הופעל חייגן לגיוס אנשי מילואים - ככל הנראה מדובר באלפי מילואימניקים שהוקפצו לתרגיל.

 

דובר צה"ל הדגיש כי תרגיל הפתע תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2018 ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

 

 
התרגיל מדמה תרחיש של הסלמה פתאומית בצפון, בדגש על הזירה הסורית. בין המגוייסים אנשי מודיעין ומאות קצינים. בצה"ל סרבו להרחיב על פרטי התרגיל, למרות כמות המשתתפים הגדולה שבו מקרב אנשי מילואים.
 
התרגיל יכלול התמודדות עם תרחיש של לחימה פתאומית בצפון, הן ברמת המפקדות, ביניהן מפקדת האוגדה המרחבית 210 החולשת על רמת הגולן - והן ברמת השטח, בתרגולי לחימה באזור הגבול. התרגיל הנרחב מתבצע כחודש לאחר שטנקים תקפו אמצעי איסוף מודיעין שאיראן הקימה באיזור קונייטרה, קילומטרים בודדים ממוצבי צה"ל. התקיפה בוצעה כחלק מהתגובה הנרחבת של צה"ל לירי 32 הרקטות שביצעו כוחות קודס של משמרות המהפיכה לעבר מוצבי צה"ל בחרמון.

 

ביום חמישי האחרון הסתיים תרגיל חיילי של חיל האוויר שהתקיים במהלך חמישה ימים בשבוע שעבר. התרגיל, שנערך על רקע המתיחות ברצועת עזה, דימה לחימה בזירה הצפונית והדרומית ותרגל שיפור של הכוננות והמוכנות של חיל האוויר להתמודדות עם תרחישי לחימה במספר זירות במקביל.

 

בתרגיל השתתפו מאות כלי טיס מטייסות הקרב, המסוקים והתובלה, בטיסות יום ולילה. במסגרת התרגיל במתווה הדרומי תורגלו עשרות מטוסי קרב תקיפת מאות מטרות ברצועת עזה בפרק זמן קצר. התרגיל עסק בהעלאת הכשירות והכוננות של הכוחות לתרחיש לחימה בסדר גודל גדול, תקיפות משמעותיות ורבות בפרקי זמן קצרים, וכן סיוע לתמרון קרקעי.

 

אנשי המערך הטכני הכינו וחימשו את המטוסים והמסוקים לקראת הטיסות ושולבו מאות אנשי מילואים מכלל המערכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
תרגיל ברמת הגולן. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים