שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: רק מדינה אחת במזה"ת מקבלת את הקהילה הגאה
  בנאום בפתח כנס הוועד היהודי-אמריקני (AJC) התגאה ראש הממשלה: "יש רק מדינה אחת במזרח התיכון עם מערכת משפט עצמאית ותקשורת עצמאית". נתניהו אמר כי ישראל עקפה את יפן בתמ"ג לנפש והיא קרובה לעקוף את בריטניה במדד זה

   

  נתניהו בכנס ועידת ה-AJC    (צילום: גיל יוחנן)

  נתניהו בכנס ועידת ה-AJC    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התגאה הערב (יום א') בנאומו בפתח כנס הוועד היהודי-אמריקני (AJC) בדמוקרטיה הישראלית ובהישגי הכלכלה. "יש רק מדינה אחת במזרח התיכון שמקבלת את הקהילה הגאה, ואני גאה באופן אישי שיש לנו כוכב עולה משלנו במסיבה הזו - חבר הכנסת אמיר אוחנה. זה המקום היחיד במזרח התיכון שבו גייז הולכים בחופשיות במרכז תל אביב ומקבלים ייצוג כאן בכנסת".

   

  נתניהו בחר בדבריו לא לציין שהקואליציה הפילה בשבוע שעבר בקריאה טרומית את הצעת חוק ברית הזוגיות לבני ולבנות אותו המין של ח"כ סתיו שפיר וחברי כנסת נוספים. 

   

  נתניהו הוסיף בנושא ואמר כי "ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שבו נשים יכולות להיות טייסות. יש לנו שופטי עליון ערבים ואני מאוד גאה בזה".

  בנימין נתניהו (צילום: גיל יוחנן)
  בנימין נתניהו בנאומו בוועידת הארגון היהודי-אמריקני(צילום: גיל יוחנן)
   

   

  מצעד הגאווה בת"א ביום שישי האחרון    (צילום: ליהי קרופניק, עמית הובר)

  מצעד הגאווה בת"א ביום שישי האחרון    (צילום: ליהי קרופניק, עמית הובר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נתניהו ציין כי לפי סטטיסטיקות מקרן המטבע הבינלאומית, ישראל עקפה את יפן בתמ"ג (תוצר מקומי גולמי) לנפש, "אני חושב שנעקוף את בריטניה כי אנחנו כל כך קרובים". ראש הממשלה ציין כי לצד הצמיחה בתמ"ג, מדדי האי-שוויון יורדים באופן עקבי". עוד אמר: "אני גאה שזו המדינה היחידה במזרח התיכון שיש בה בחירות חופשיות". הוא דיבר בפני דיפלומטים מ-54 מדינות ברחבי העולם בבנייני האומה בירושלים.  

   

  ארגון AJC פועל להידוק קשרי ארה"ב-ישראל ולקידום האינטרסים של העם היהודי, והביא לארץ בשנים האחרונות יותר מ-6,000 דיפלומטים, עיתונאים ומובילי דעת-קהל, מ-90 מדינות. הארגון ידוע במעורבותו בעת משברים דיפלומטיים ובמאבקים בנושאי זכויות-האדם ובאנטישמיות.

   

  הבוקר פורסמו נתוני סקר חדש, שנערך עבור הוועידה שחשף את עומק הפער בין יהודי ארה"ב ליהודי ישראל. כאשר נשאלו הנסקרים מקרב יהדות ארה"ב (שהם אזרחים) ומישראל אם הם מגדירים את מערכת היחסים בין יהדות ארה"ב לישראל כ"משפחה" - רק 12% מהאמריקנים השיבו בחיוב לעומת 28% מהישראלים. בנוסף, 31% מיהודי ארה"ב טענו כי לא חשו שום קרבה משפחתית לישראל, לעומת 21% מהישראלים ששיקפו דעה דומה על אחיהם בארה"ב.

   

  נתניהו התייחס גם להיעדר תהליך מדיני ואמר: "הבעיה שאנו ניצבים מולה, הסיבה שאנחנו לא מצליחים להשיג לשלום, היא תמיד היתה להם (לפלסטינים) התנגדות: בלי מדינה יהודית. הסכמתי לדון למרות הסתייגויות בתוכנית השלום של ג'ון קרי. ואז הוא שאל את אבו מאזן 'נתניהו אומר שהוא מוכן, ומה איתך?'. הוא אמר 'אני אחשוב על זה ולא חזר'.

   

  "זאת הבעיה. זאת לא היתה המדינה הפלסטינית, זה תמיד היה לגבי המדינה היהודית. אם הנשיא עבאס רוצה לעשות שלום - שיכיר במדינה היהודית. זה יביא שלום אחת ולתמיד. אני גאה שישראל עשתה שלום עם שכנינו שחיפשו שלום - מצרים וירדן. למרות איומים רבים לא רק שמרנו על הדמוקרטיה שלנו, אלא לא הפסקנו לשאוף לשלום עם שכנינו. אפילו שאלו עולים לכלותנו. כרגע האיום הגדול בא מטהרן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים