שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כבוד: "ביקור התזמורת" זכה בטוני בפרס המחזמר הטוב ביותר

  גרסת המחזמר האמריקנית לסרטו הישראלי של ערן קולירין "ביקור התזמורת" זכתה ב-10 פרסים מתוך 11 מועמדויות בטקס פרסי התיאטרון היוקרתי בניו יורק, בהם פרס המחזמר הטוב ביותר. ואי אפשר בלי שערוריה קטנה - השחקן רוברט דה נירו עלה לבמה והכריז: "פאק טראמפ"

  טקס פרסי הטוני שהתקיים לפנות בוקר בניו יורק (ב') היה הצגת תכלית של "ביקור התזמורת", גרסת המחזמר האמריקנית לסרטו הישראלי של ערן קולירין "ביקור התזמורת" מ-2007. ההפקה שעלתה השנה בברודוויי הייתה מועמדת ל-11 קטגוריות בגזרת המיוזקל של טקס הפרסים, וזכתה בעשר מהן, כולל בפרס המחזמר הטוב ביותר.

   

  בגרסתו הבימתית, "ביקור התזמורת" הוא פנטזיה מוזיקלית המתרחשת בעיירה מדומיינת בנגב, אליה מגיעים בטעות חברי תזמורת משטרת אלכסנדריה ממצרים שנשלחו להופיע בפתח תקווה ותעו בדרכם. מערכת היחסים הנרקמת בין המוזיקאים הזרים לבין התושבים המקומיים, ובמיוחד בין בעלת הקיוסק העירוני דינה לבין מפקד הלהקה תאופיק זכאריה, מחוללת אנושיות מזוקקת נטולת לאום ואיתה שירים ונעימות בעלי ניחוח מזרח תיכוני.

   

  ערן קולירין על הזכייה: "מרגיש כמו סבא בחתונה של הנכד"

  "ביקור התזמורת" בברודווויי - ביקורת

   

   

  קולירין, שהגיע לניו יורק לרגל האירוע שהתקיים ברדיו סיטי במנהטן, צפה מהצד בזכיית היוצרים שעמלו על עיבוד הסרט שלו למחזמר מצליח במנהטן. "זה באמת קסם שנעשה מהלב", אמר ל-ynet לאחר הזכייה, "זה כמו להיות סבא בחתונה של הנכד. אני מרגיש שזה שלי אבל אני הפעם אני לא דואג, רק נהנה. זו פרשנות אחרת, זה חי"; המחזאי האמריקני ממוצא ישראלי איתמר מוזס זכה בפרס על עיבוד התסריט (והועדף בין השאר על הקומיקאית טינה פיי שכתבה את גרסת המחזמר לקומדיה "ילדות רעות" מ-2004); אריאל שטקל, שנולד בארצות הברית להורים ישראלים, זכה בפרס כשחקן משנה, בתפקיד חאלד המצרי דווקא.

   

   טוני שלהוב לאחר הזכייה בפרס הטוני על התפקיד הראשי

   

  המחזמר הטוב ביותר. "ביקור התזמורת" (צילום: Matthew Murphy) (צילום: Matthew Murphy)
  המחזמר הטוב ביותר. "ביקור התזמורת"(צילום: Matthew Murphy)

  כזכור, הצוות של הסרט האהוב שילב בהצלחה בין השחקנים הישראלים היהודים ששון גבאי, רונית אלקבץ, ואורי גבריאל לבין אלו הפלסטינים-ישראלים סאלח בכרי, חאליפה נטור ועימאד ג'ברין. גם בגרסת הבמה האמריקנית היה מקום לדו קיום מהמזרח התיכון כשמוזס ושטקל עבדו בשיתוף פעולה הדוק וחלק עם המלחין הלבנוני-אמריקני ממוצא יהודי דיוויד יזבק, שעיצב את הפסקול והעניק לו צלילים מזרח תיכוניים. המוזיקאי האיראני-אמריקני ג'משיד שאריפי זכה בפרס על עבודתו כמנצח הלהקה. על כן אם בגרסה הקולנועית המצליחה היו אלה הניואנסים שנשאו את העלילה, בברודוויי נראה שאלו הם הצלילים שמניעים אותה לשביעות רצונו של הקהל האמריקני.

   

  קתרינה לנק וטוני שלהוב, הגרסה האמריקנית לרונית אלקבץ ז"ל וששון גבאי, זכו בפרס על התפקידים הראשיים(צילום: BRENDAN MCDERMID )

  כוכבי "ביקור התזמורת" טוני שלהוב וקתרינה לנק זכו בפרסי השחקנים בתפקידים ראשיים במיוזיקל. שלהוב (גם הוא אמריקני ממוצא לבנוני) קיבל את הפרס על גילומו של מפקד הלהקה המצרית תאופיק זכאריה (אותו גילם בסרט ששון גבאי שגם יתייצב על הבמה בניו יורק במסגרת זו ובימים אלה נמצא בחזרות בעיר). לנק אשר גילמה את דינה (המזוהה עם רונית אלקבץ המנוחה), זכתה בפרס המקביל לשחקנית הטובה ביותר במיוזיקל. מקבילו של קולירין בהפקה בברודוויי, דיוויד קרומר, זכה בפרס על הבימוי. עוד זוכים מהמחנה של "ביקור התזמורת" הם קאי הראדה על עיצוב הקול וטיילור מיקולאו על עבודת התאורה.

   

  ששון גבאי לצד רונית אלקבץ ז"ל בסרט ()
  ששון גבאי לצד רונית אלקבץ ז"ל בסרט

  יוצרי ושחקני "ביקור התזמורת" בטקס הטוני(צילום: BRENDAN MCDERMID )
   

  טקס הטוני סיפק גם שערוריה קטנה מפי רוברט דה-נירו. השחקן הוותיק עלה לבמה כדי להזמין אליה את ברוס ספרינגסטין ואז אמר: "אני עומד לומר דבר אחד: פאק טראמפ. זה כבר לא להוריד את טראמפ, זה פאק טראמפ".

   

  "פאק טראמפ". דה נירו עולה לבמה

   

  פרסי הטוני היוקרתיים מוענקים להפקות חדשות שעלו בברודוויי בשנה האחרונה. "ביקור התזמורת" עלה תחילה במסגרת תיאטרון אטלנטיק באוף-ברודוויי ב-2016. בסתיו האחרון הוא עלה גם בברודוויי על במת תיאטרון אתל בארימור, וזכה להצליחה גדולה. בגזרת המחזות של הטוני זכתה הגרסה הבימתית ל"הארי פוטר והילד המקולל", המבוססת של ספרה של ג'יי.קיי רולינג מסדרת הארי פוטר. המחזה האהוב "מלאכים באמריקה" מאת טוני קושנר שלאחרונה עלה בהפקה מחודשת בברודוויי זכה בפרס החידוש הכי טוב למחזר. בנוסף לאלה זכו המוזיקאי ברוס ספרינגסטין (שגם הופיע במהלך האירוע) והשחקן ג'ון לגוויזמו בפרסי טוני מיוחדים. אנדרו לויד וובר זכה בפרס מפעל חיים.

   

  המחזמר הטוב ביותר. "ביקור התזמורת" (צילום: Matthew Murphy) (צילום: Matthew Murphy)
  המחזמר הטוב ביותר. "ביקור התזמורת"(צילום: Matthew Murphy)

   

   (צילום: Matthew Murphy) (צילום: Matthew Murphy)
  (צילום: Matthew Murphy)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Matthew Murphy
  "ביקור התזמורת"
  צילום: Matthew Murphy
  לאתר ההטבות
  מומלצים