שתף קטע נבחר

מחאה לא אלימה: תושבי נתיב האבות נערכים לפינוי

יומיים לפני המועד החלו חלק מ-15 המשפחות המתגוררות במאחז שבגוש עציון להעביר את תכולת בתיהן לחלקה הזמנית שהוכנה עבורם. ערב הפינוי, הם מתכננים עצרת מחאה, אך לא צפויים אירועים אלימים

 

 

על משאיות של משרד הביטחון החלו להעמיס אתמול (ראשון) את חפצי חלק מהמשפחות המתגוררות במאחז נתיב האבות שבגוש עציון. יומיים לפני מועד הפינוי, החלו המשפחות להעביר את תכולת בתיהן כמה מטרים דרומה, לחלקה 91 שהוכנה עבורם. 

 

בג"ץ קבע כי הבתים נבנו באופן בלתי חוקי וחלקם אף על אדמות לא מוסדרות, בעקבות עתירה שאותה הגישו אנשי שלום עכשיו. תושבי נתיב האבות טוענים כי עד היום אין בעלים פלסטיני שהוכיח את בעלותו על הקרקע. מנגד מסבירים אנשי "שלום עכשיו" כי בעתירה שהגישו מפיעים שמותיהם של עותרים פלסטינים הטוענים שהשטח שייך להם.

הפקה ראשית, (10.06.18 11:04] ()
חלק מהמשפחות החלו להעביר את חפציהן לחלקה הזמנית. הכנות לפינוי

הפקה ראשית, (10.06.18 11:04] ()

הפקה ראשית, (10.06.18 11:04] ()

אחרי אינספור דיונים ועתירות לבג"ץ, מחר יפונה המאחז על 15 משפחותיו והן יעבור להתגורר באופן זמני בחלקה שהוסדרה עבורם. תושבי נתיב האבות הקפידו לכל אורך המאבק להראות נחישות לצד ממלכתיות. על פי הערכות הפינוי צפוי לעבור בשקט וללא מראות שנראו בפינוי 9 הבתים בעופרה, שבמהלכו התבצרו נערים על חלק מגגות הבתים, או התמונות מפינוי עמונה שאירע בינואר בשנה שעברה.

 

הערב צפויה להתקיים במאחז עצרת מחאה והזדהות בה יקחו חלק רבנים ואישי ציבור בהנהגת גוש עציון והמתנחלים. על פי סיכומים מול אנשי הצבא לא צפויים אירועים אלימים והמחאה תתרכז ככל הנראה במספר מצומצם של בתים, כשהרוב יתפנו באופן שקט יחסי.

הפקה ראשית, (10.06.18 11:04] ()
על פי הערכות, לא צפויים אירועים אלימים. הכנות לפינוי

הפקה ראשית, (10.06.18 11:04] ()

הפקה ראשית, (10.06.18 11:04] ()

יחד עם הממלכתיות חשוב לאנשי נתיב האבות להעביר מסר שפינוי בהתנחלויות לא עובר כלאחר יד ולכן הם עסוקים כעת בצריבת הפינוי בתודעה הציבורית. לצורך כך, במהלך השבועות האחרונים פנו תושבי המאחז לציבור וקראו לו להגיע ולהביע את מחאתו בזמן הפינוי. 

 

המשפחות יתגוררו במשך כשנתיים בחלקה החלופית בתקווה להסדיר את שטח המאחז המפונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הערכות לפינוי בנתיב האבות
מומלצים