שתף קטע נבחר

ילדים בעוטף עזה מצאו מנגנון מסוכן שחובר לעפיפון

חבלני משטרה הוזעקו לאחד מיישובי מועצת שדות נגב לאחר שילדים מצאו מנגנון מאיץ בערה שחובר לעפיפון. המשטרה מזהירה לא לגעת בעפיפונים ולהתרחק מהם

 

עפיפון ממלוכד מנוטרל על ידי רובוט משטרה (צילום: דוברות משטרה)
החפץ שנשא העפיפון נוטרל בידי רובוט משטרה(צילום: דוברות משטרה)

 

חבלני משטרה הוזעקו הערב (יום א') לטפל במנגנון מאיץ בערה שהועף עם עפיפון ושאותו איתרו ילדים באחד מיישובי המועצה האזורית שדות נגב וטיפלו באמצעות רובוט משטרתי. במשטרה אומרים שמטרתו של החפץ הייתה כנראה לפגוע בחיי אדם. המשטרה קוראת לאזרחים לנקוט משנה זהירות והתרחק מחפצים חשודים, לרבות עפיפונים.

 

במשטרה ציינו כי הפריט אותר בידי ילדים שמצאו אותו, והחבלנים שהוזעקו למקום טיפלו בו. במשטרה חוזרים ומתריעים בפני הסכנות הטמונות בחפצים חשודים, לרבות עפיפונים, וכי יש לנקוט זהירות רבה בעת איתורם: "על הציבור לגלות אחריות ולהזעיק ללא דיחוי את גורמי המקצוע - חבלני משטרת ישראל, בכל מקרה שכזה, מבלי לסכן את ביטחונו לשווא", הדגישו שוב במשטרה בעקבות מקרה שבו אותר הפריט. 

 

ההנחיות בעת איתור חפץ חשוד, כולל עפיפונים:  

להתרחק ולהרחיק את הסובבים מהזירה.

לחייג מיד למוקד משטרת ישראל 100 ולהותיר את הטיפול לחבלני המשטרה המקצועיים.

 

עפיפוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה גרמו היום לשריפות ב-11 מוקדים באזור כיסופים ובארי שבמועצה האזורית אשכול. צוותי כיבוי של קק"ל ואנשי ביטחון מהאזור מנסים להשיג שליטה על האש. טרור העפיפונים גרם בחודשיים האחרונים לנזק סביבתי רב ביישובי האזור, כשהשיא נרשם ביום שישי האחרון - 45 שריפות הוצתו בכל רחבי עוטף עזה, כולן כתוצאה מעפיפוני או בלוני תבערה.

 

לתושבי עוטף עזה הופצו בימים האחרונים הודעות שקראו להם להתייחס אל עפיפוני התבערה כאל חפץ חשוד: "העפיפונים שמשוגרים אלינו מרצועת עזה גורמים לנזק רב באזור. בכל איתור עפיפון או כל חפץ לא מזוהה אחר יש להתייחס אליו כאל חפץ חשוד. כל תושב שייתקל בעפיפון שכזה מתבקש להתרחק ממנו באופן מיידי, לדווח לאנשי הביטחון ולהרחיק אנשים אחרים מהאזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרה
החפץ טופל בידי רובוט משטרתי
צילום: דוברות משטרה
מומלצים