שתף קטע נבחר

הקב"ט שביקש רכב ממוגן לשרה נתניהו עבר לתפקיד אחר

ראש אגף ביטחון וחירום במשרד רה"מ, אפני אלון, שביקש רכב ממוגן לשרה נתניהו ושבאגף שלו מתנהלת חקירת משטרה, מונה באופן תמוה לראש אגף הגיור במשרד. נציבות שירות המדינה: "המעבר מותנה בוועדת בוחנים"

 

שרה נתניהו אפני אלון ()
אפני אלון ושרה נתניהו

שינוי תפקיד מפתיע לראש אגף ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה: אפני אלון, הקב"ט שביקש לרכוש רכב ממוגן לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו, עזב במפתיע את תפקידו אחרי 13 שנה, ומונה לראש אגף הגיור במשרד ראש הממשלה, בדרגת סמנכ"ל. גורמים במשרד תהו היום (א') מה עומד מאחורי המינוי המוזר, בהתחשב בכך שלאלון אין כל רקע בנושאי גיור.

 

גורמים שונים במשרד ראש הממשלה מחזיקים בגרסאות שונות למהלך: חלקם טוענים שאחראים לו אנשים המקורבים לבנימין נתניהו, ואילו הגרסה הרשמית היא שמעבר התפקיד של אלון נעשה לבקשתו.

 

באחרונה פורסם שאלון היה הגורם שפנה לחשב הכללי באוצר בבקשה שירכוש לשרה נתניהו רכב ממוגן. היא עצמה אמרה לחדשות "כאן" שלא היא ביקשה את הרכב וכלל לא ידעה על הבקשה. כמו כן פורסם כי מתנהלת חקירת משטרה על הטיית מכרזים והונאה באגף הביטחון שבראשו עמד אלון. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר את פתיחת החקירה והמשטרה כבר גבתה עדות מכמה גורמים במשרד.

 

גם מעבר לחקירה זאת, אגף הביטחון במשרד עמד בתקופה האחרונה שוב ושוב במוקד דיון ציבורי: הוא הגוף שאחראי על תיאום אבטחתם של שניים משלושת ילדי ראש הממשלה - אבנר ויאיר – סוגייה שעולה לעיתים קרובות לכותרות. אליו שייך גם המאבטח מפרשת קלטת הבילוי הלילי במועדוני החשפנות בתל אביב של הבן יאיר. ראש אגף הביטחון נתפס בעבר נוהג תחת השפעת אלכוהול ורישיונו נשלל. בתקופת השלילה דאג משרד ראש הממשלה להסיע אותו מביתו בכפר אדומים לירושלים.

 

גורמים במשרד ראש הממשלה טענו שאלון הוזז בגלל הצטברות של כמה פרשות. לדבריהם, מכיוון שהוא מחזיק במידע רב, בועטים אותו למעלה כפי שנעשה במקרים דומים בעבר, כדי שלא יהיה לו תמריץ לפתוח את הפה.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש אגף הגיור הנוכחי ירון קטן הודיע על סיום עבודתו באופן מיידי בשל יציאה ללימודים. לאור חשיבות הנושא ורציפות פעילות האגף ישנו צורך מיידי באיוש התפקיד. אלון ביקש הליך ניוד לתפקיד ראש אגף הגיור, הליך המקובל בשירות המדינה ועל פי כל כללי התקשי"ר. הבקשה לעבור תפקיד עלתה מאלון בשל תחושת מיצוי לאחר 13 שנים באותו התפקיד. אלון בעל ניסיון ניהולי מוכח וכל טענה אחרת בדבר המניע לשיבוצו היא שקרית ומופרכת".

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "לגבי חקירת המשטרה - לא מוכר לאגף המשמעת ולא ידוע על כך. האגף יברר אם יש אכן דבר כזה. לגבי העברת תפקיד: בהמשך לפניית מנכ"ל המשרד, ניתן אישור להמשיך לקדם את העברתו בהתאם לכללי פסקה 10.232 לתקשי"ר (העברה משרדית למשרה פנויה). ואולם, העברת העובד לראש אגף גיור מותנית בעמידתו מול ועדת בוחנים בהתאם לפסקה 11.222 לתקשי"ר. בשלב זה מחכים לתאריך לכינוס ועדת בוחנים בהובלת אגף בחינות ומכרזים. אם אכן יהיו חומרים רשמיים בעניינו, הרלוונטיים בעיני גורמי המשמעת והלשכה המשפטית של הנציבות, הם יוצגו בפני ועדת הבוחנים".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים