שתף קטע נבחר

מפגש עם ניצולי שואה וסלפי בכותל: קנצלר אוסטריה מבקר בישראל

ביומו הראשון בישראל כקנצלר, נפגש סבסטיאן קורץ עם ניצולי שואה והזמין אותם לבקר בוינה: "יש לנו אחריות לא לשכוח את מעשי הנאצים ולהיאבק נגד כל צורה של אנטישמיות". בהמשך ביקר ביד ושם, בהר הרצל וסייר בעיר העתיקה

קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ נחת אתמול (א') בישראל, לביקור ראשון בארץ מאז שנכנס לתפקיד. קורץ שהגיע בטיסה במחלקת תיירים נחת בנתב"ג בשעה 01:30 בלילה. ביומו הראשון בארץ הוא שוחח עם ניצולי שואה אוסטרים, הסתובב בעיר העתיקה ועצר לכמה תמונות סלפי עם ילדים.

קנצלר אוסטריה מצטלם עם ילדים בכותל המערבי (צילום: אבי חיון, לע
קורץ מצטלם עם ילדים בכותל. תאכל, תגדל, תהיה קנצלר(צילום: אבי חיון, לע"מ)

קנצלר גרמניה עם ניצולת שואה (מתוך חשבון הטוויטר הרשמי)
עם ניצולי השואה(מתוך חשבון הטוויטר הרשמי)

הקנצלר הזמין את הניצולים לביקור באוסטריה השנה והודיע שממשלתו תשלם על הנסיעה ותשמח לארח אותם. קורץ הוסיף כי הניצולים יוכלו להגיע גם לווינה ולבקר אותו במשרד הקנצלר. אחד הרגעים המרגשים במפגש היה כשניצולת שואה הראתה לקנצלר את הדרכון שלה מהתקופה שבה הייתה במחנות.

 

קודם לכן ביקר קורץ ביד ושם והניח זר באוהל יזכור. כמו כן ביקר בבקעת הקהילות והתייחד עם זכרן של קהילות יהודיות שחלקן חוסלו במהלך השואה. במהלך ביקורו ביד ושם נחתמו שני הסכמים בין משרד החינוך האוסטרי לבין יד ושם בדבר הכשרת מורים אוסטרים להוראת השואה ושיתוף פעולה בתחום הארכיונים. ההסכם יתן ליד ושם גישה לארכיונים אוסטרים לטובת חקר השואה.

 

 

"יחד עם ניצול השואה ויקטור קליין ועם הנשיא של הקהילה היהודית אוסקר דויטש ביקרתי ביד ושם. זה תמיד מרגש להיות שם. יש לנו אחריות לא לשכוח את המעשים הנוראיים של הנאצים ולהיאבק נגד כל צורה של אנטישמיות", צייץ קורץ בתום ביקורו ביד ושם.

 

בהמשך ביקר קורץ בעיר העתיקה ובכותל המערבי. במהלך ביקורו בכותל פגש הקנצלר ילדים ישראלים וצילם איתם סלפי.

קנצלר אוסטריה מצטלם עם ילדים בכותל המערבי (צילום: אבי חיון, לע
סייר גם בעיר העתיקה ובכותל. קנצלר אוסטריה מצטלם עם ילדים(צילום: אבי חיון, לע"מ)

במהלך היום ביקר הקנצלר גם במוזיאון הרצל והניח זר על קברו של הנשיא לשעבר שמעון פרס. קורץ פגש את פרס כמה פעמים בחייו והשתתף בהלוויתו בשנת 2016.

 

עם הגיעו לקבר לחץ הקנצלר את ידיו של הנכד, נדב, ואמר לו: "הערצתי את סבא שלך, הוא היה עבורי מנהיג ומודל לחיקוי. תמיד שאבתי ממנו השראה כיצד ניתן לקדם מפעלים ענקיים עבור המדינה שלך, כפי שהוא עשה עבור מדינת ישראל. הוא היה השראה לכולנו".

 

קורץ סיפר לנדב כי "כשהייתי שר חוץ, אירח אותי פרס בגינת בית הנשיא ובמהלך הטיול בגן הוא אמר לי במפורש – 'העולם שייך לצעירים. אל תפחד מהגיל הצעיר שלך ותקדם דברים גדולים עבור העם שלך'. אני אסיר תודה על החשיבות שסבא שלך ראה בחיזוק היחסים בין ישראל לאוסטריה". בתום פגישתם הזמין הקנצלר את הנכד לביקור באוסטריה כאורח אישי שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חיון, לע"מ
קורץ עם הילדים בכותל
צילום: אבי חיון, לע"מ
מומלצים