שתף קטע נבחר

הקפאת עופר וינטר נמשכת: מח"ט גבעתי לשעבר לא קודם ועשוי לפרוש

תת-אלוף עופר וינטר, שמשמש כיום ראש מטה פיקוד מרכז, היה מועמד לתפקיד מפקד אוגדה, אך היום התברר כי גם הפעם הוא לא חלק מסבב המינויים. ההערכה היא שהוא צפוי לפשוט את המדים. אלה שכן מתקדמים: קצינים צעירים יוצאי יחידות העילית

תא"ל עופר וינטר שוב לא יקודם: מפקד חטיבת גבעתי לשעבר וכיום ראש מטה פיקוד מרכז לא מונה גם הפעם לפקד על אוגדה. כך נודע היום (ב') עם פרסום סבב המינויים החדש של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט. סבב המינויים עדיין טעון את אישורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן.

 

המינוי האחרון של וינטר היה לפני שנתיים כשמונה לשמש ראש מטה פיקוד מרכז. יש לומר כי "הקפאתו" היא מאז מבצע "צוק איתן", אז גורמי ימין ניכסו לעצמם את וינטר, ששימש בעברו גם מפקד יחידת דובדבן.

עופר וינטר (צילום: מוטי קמחי)
יפרוש מצה"ל? תא"ל עופר וינטר(צילום: מוטי קמחי)

גדי איזנקוט  (צילום: שאול גולן)
מקדם צעירים יוצאי יחידות העילית. הרמטכ"ל איזנקוט(צילום: שאול גולן)

במבצע "צוק איתן" הוביל את חטיבת גבעתי ושמו עלה לכותרות לאחר שהפיץ דף למפקדים שממנו עלה כי מדובר במלחמה דתית. בסבב הנוכחי היו כמה מועמדים תתי-אלופים שפיקדו בעברם על חטיבות בצה"ל, כמו וינטר (גבעתי), רסאן עליאן (גולני), גיא חזות (כפיר) ויהודה פוקס (נח"ל), שלא קודמו.

 

השם הבולט מבין הארבעה הוא שמו של וינטר, בעיקר בגלל קמפיין תקשורתי למען קידומו, שהובל מאז מבצע צוק איתן על-ידי גורמים בימין. גורם בצה"ל אמר ל-ynet כי "הרעש שעשו סביב תא"ל וינטר ושיוכו למחנה כזה או אחר, כמו התבטאויותיו בצוק איתן, לא הורידו ולא העלו מהחלטת הרמטכ"ל. אין הבדל בינו לבין תא"ל עליאן, תא"ל פוקס או תא"ל חזות, שגם נשארו בחוץ. כולם מוערכים מאוד ותרומתם ידועה".

 

הקצינים שנותרו בחוץ, בהם תא"ל וינטר, יוכלו להמתין לסבב המינויים הבא ולהתמודד על תפקידים אחרים, או לפרוש מצה"ל. לפי הערכות, וינטר יפרוש מהצבא לאור אי-קידומו. שמו אוזכר בעבר גם כמועמד לתפקיד המזכיר הצבאי הבא של ראש הממשלה. "הסבב הנוכחי משקף את גישת הרמטכ"ל לקדם קצינים צעירים מיחידות מיוחדות שיובילו את צה"ל במלחמה הבאה", הוסיף קצין בכיר אחר בצה"ל.

עובר לפקד על האוגדה שחולשת על גבול לבנון. שלומי בינדר (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
עובר לפקד על האוגדה שחולשת על גבול לבנון. שלומי בינדר(צילום: אפי שריר)

מימין גדי איזנקוט הרמטכ
שרייבמן משמאל. בעברו פיקוד על השייטת וכעת אוגדה(צילום: דובר צה"ל)

נדב לוטן  (צילום: אביגיל עוזי)
עובר לזרוע היבשה. נדב לוטן(צילום: אביגיל עוזי)

במקביל לאי-קידומו של וינטר, נרשמו קידומים אחרים, שמהם עולה כי המסר של הרמטכ"ל בסבב הנוכחי הוא לקדם קצינים צעירים ובוגרי יחידות מיוחדות שיובילו את המלחמה הבאה. תת-אלוף סער צור ימונה לפקד על עוצבת הפלדה, אוגדה 162, הכפופה לפיקוד דרום. אלוף משנה שלומי בינדר, שפיקד בעברו על סיירת מטכ"ל וחטיבת גולני, יעלה לדרגת תת-אלוף וישמש מפקד עוצבת הגליל, אוגדה 91, החולשת על גבול לבנון.

 

במינויים נוספים, אל"מ גור שרייבמן, לשעבר מפקד שייטת 13 ומפקד בה"ד 1 כיום, יפקד על אוגדת אדום ויועלה לדרגת תא"ל. תא"ל עודד בסיוק ששימש מפקד אוגדה 162 יתמנה לראש חטיבת התכנון באגף התכנון. תא"ל רפי מילוא, מפקד שייטת 13 לשעבר וכיום מפקד אוגדה 91, יפקד על המכללה לפיקוד ולמטה. תא"ל נדב לוטן ימונה למפקד המרכז לאימוני יבשה בזרוע היבשה ואל"מ אוהד נג'מה ימונה לקצין שריון ראשי ויועלה לדרגת תא"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עופר וינטר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים