שתף קטע נבחר

הפתרון נגד נהגים שחונים בחניית נכים בניגוד לחוק

משרד התחבורה הודיע על הקמת מאגר כלי רכב המורשים לשאת תג חניה לנכים באתר האינטרנט של המשרד. הדבר יאפשר לרשויות לבצע אכיפה נגד נהגים שאינם זכאים לחנות בחניית נכים

 

המאגר שישים סוף לחניות בניגוד לחוק בחניות נכים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
המאגר שישים סוף לחניות בניגוד לחוק בחניות נכים(צילום: shutterstock)

משרד התחבורה הודיע בצהריים (ב') כי לראשונה הוא עומד להנגיש את מאגר כלי הרכב המורשים לשאת תג חניה לנכה באתר האינטרנט של המשרד. מטרת ההנגשה שבוצעה בהנחיית שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, היא להקל על הנכים לשפר ולהקל על השירות עבורם בהתנהלות היומית.

 

הנגשת המידע תקל על הרשויות המקומיות וגופים נוספים באכיפת החנייה המיועדת לנכים וכן על מוגבלי ניידות בכניסתם לחניונים הציבוריים והפרטיים, שכן מעתה בעלי חניונים ופקחים יוכלו להתחבר למאגרי המידע של משרד התחבורה ולהתעדכן מדי יום בכלי הרכב הזכאים לתג חנייה לנכה.

 

המאגר מפורסם באתר האינטרנט של משרד התחבורה וכולל את מספר הרישוי של כלי הרכב המורשים לשאת תג חניה לנכה וכן את תאריך הנפקת התג שברשותם. במשרד התחבורה סיפרו כי המאגר מתעדכן מדי לילה והשימוש בו ימנע דוחות מיותרים לציבור הנכים.

 

המאגר, שיהיה פתוח גם לציבור הרחב ייתן לכל אחד מאיתנו אפשרות לגלות האם כל מי שמתיימר להחזיק תו חניה רשמי ותקני אכן עושה זאת. כיום רשומים כ-250 אלף בעלי תו חניה במאגר, כולם עברו את בדיקות המשרד וקיבלו את אישוריו.

 

פרסום המאגר באינטרנט מבוצע בהמשך להחלטת השר כץ, לבטל את הדפסת מספרי הרישוי של כלי הרכב הזכאים לתגי הנכה, על גבי התג שהונפק להם. התקנה החדשה נועדה לייעל את השירות עבור ציבור הנכים, ולחסוך עבורם את הצורך להנפיק תג חנייה חדש לנכה, בכל מקרה של החלפת רכב.

 

פקחי החנייה של הרשויות המקומיות והחניונים יכולים כעת להצליב את מספרי הרישוי של כלי הרכב החונים בחניות הנכים, עם מאגר נתונים מעודכן ומהימן של משרד התחבורה.

 

השר כץ ציין כי ההסדר החדש ופרסום המאגר באתר משרד התחבורה יקל באופן משמעותי על ציבור הנכים הזכאים לתג חנייה לנכה, וימנע ביורוקרטיה מיותרת ועוגמת נפש לרבים מהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים