שתף קטע נבחר

ח"כ יהודה גליק הכריז על שביתת רעב עד שיועלה המס על טבק לגלגול

בנאומו במליאת הכנסת, אמר חבר הכנסת: "ארגוני הבריאות העולמיים פונים למדינת ישראל ומבקשים להשוות את המס על הטבק לגלגול, ואדון שר האוצר שם פס"

 

 

 

חבר הכנסת יהודה גליק הודיע אמש (יום ב') שיפתח בשביתת רעב החל מהשעה 06:00 בבוקר ועד ששר האוצר משה כחלון ישווה את המס על הטבק לגלגול למס על סיגריות, כפי שדורשים ארגוני הבריאות. בשלוש השנים האחרונות, למרות בקשות חוזרות ונשנות, סירב כחלון להעלות את המס על טבק לגלגול. בעבר, כשנשאל על כך גם במליאת הכנסת - בין היתר על ידי גליק - אמר כחלון כי העלאת מסים מנוגדת למדיניות הכלכלית שלו.

ח"כ יהודה גליק. ארכיון  (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ יהודה גליק. ארכיון (צילום: גיל יוחנן)
 

בנאומו במליאת הכנסת תחת הכותרת "סוף עידן התמימות. מורידים כפפות מול הצביעות", אמר גליק: "לפני כמה דקות עמדו פה שתי נשים וביקשו לעמוד דומייה לזכר שמונה נשים או ארבע נשים שמתו. מי יעמוד דומייה לזכר 8,000 אנשים שמתו השנה בגלל העישון? מי יעמוד דומיה לזכרם? הם לא נחשבים?".  

 

גליק המשיך ואמר: "ארגוני הבריאות העולמיים פונים למדינת ישראל ומבקשים להשוות את המס על הטבק לגלגול, ואדון שר האוצר שם פס. ועדת הכספים בראשות חבר הכנסת גפני, הצביעה פה אחד וקראה לשר האוצר להשוות את המס על הטבק לגלגול כמו על הסיגריות כי ילדים נכנסים לסופר וקונים טבק, ושר האוצר משה כחלון מצפצף צפצוף אחד ארוך.

 

"ועדת העבודה הרווחה והבריאות בראשות ח''כ אלי אלאלוף הצביעה פה אחד בקריאה להשוות את המס על הטבק לגלגול, ואדון משה כחלון מוציא להם לשון ועושה להם 'נה'. הוועדה למלחמה בנגע הסמים בראשות ח''כ זנדברג הזמינה את מנכ"ל משרד האוצר שאמר שהוא יודיע תוך חודש מתי הוא יקיים דיון בנושא. עברו כבר שישה חודשים והשר כחלון יורק לנו בפרצוף".

 

גליק המשיך ואמר כי גם מבקר המדינה כתב דו"ח בנושא ודרש להשוות את המס על הטבק לגלגול. "ומשה כחלון", לדברי גליק, "לא אכפת לו, יורק עלינו אצבע משולשת. שר הבריאות, שאחראי על הבריאות מתחנן: תשוו את המס על הטבק לגלגול. אבל כחלון מצפצף". גליק המשיך בנאומו שילדים בכיתה ח' וט' קונים טבק לגלגול "במקום במבה", והוסיף: "שר האוצר משה כחלון לוקח את הילדים שלנו בני ערובה משיקולים פוליטיים".

 

חבר הכנסת גליק סיים את נאומו: "מכיוון שבתורה שאני מאמין בה חיי אדם קודמים להכול, אני לא יכול יותר לרחוץ בניקיון כפיי, ואני לא יכול יותר לומר שידיי לא שפכו את הדם הזה. על כן, ממחר אני פותח בשביתת רעב ללא הגבלה עד שלשר האוצר יהיה אכפת מילדי ישראל".

פורסם לראשונה 11/06/2018 21:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ח"כ יהודה גליק בכנסת. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים