שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עוד מכה למצלמות: זוכה נהג שעבר באדום
  במצלמות הא3, אפילו נהג שצולם עובר באדום עלול להיתקל בהרשעה בעייתית: ערעורו התקבל לאחר שהוכיח כי הרמזור התחלף ישירות מירוק לאדום. עוד זיכויים בדרך?

  אחרי שהמשטרה נאלצה להקפיא את השימוש במצלמות הנייחות לאכיפת מהירות, גם השימוש שלהן לאכיפת נסיעה באדום סופג מכה. אברהם יעקב, שופט בית המשפט המחוזי מרכז, קיבל באחרונה את ערעורו של נהג שנתפס באוגוסט 2016 חוצה צומת באדום על הרשעתו בבית דין לתעבורה בפתח תקווה, וזיכה אותו בפסק דין שעשוי להביא גם לזיכוי נהגים נוספים.

   

  עוד בנושא שערוריית המצלמות:

  שערוריית המצלמות: נתפסתי ושילמתי. מגיע לי כסף בחזרה?

  הושעתה חלוקת דו"חות ממצלמות מהירות: חשש שאינן אמינות 

  עוד ב-2009: מי צריך מצלמות מהירות ב-350 מיליון?

   

   (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  (צילום: רועי צוקרמן)
   

   

  הנהג צולם כשהוא חוצה את צומת רמתיים בהוד-השרון, והעיד כי הרמזור התחלף לפתע מירוק לאדום מבלי שהיה לו זמן לבלום. מדובר בכביש שמהירות הנסיעה

  המותרת בו היא 70 קמ"ש. פרקליטו, מומחה דיני התעבורה עו"ד אילון אורון, הוכיח כי בעת שצולם הנהג, תוכנת הרמזור להתחלף מאור ירוק לצהוב ואדום, ללא ירוק מהבהב באמצע.

   

  זאת בניגוד לתקנות משרד התחבורה, לפיהן בכביש בו מהירות הנסיעה המותרת או המעשית עולה על 60 קמ"ש, חייב האור הירוק ברמזור להבהב שלוש פעמים בטרם יתחלף, כדי להעניק לנהגים זמן מספק לסיים את חציית הצומת או לבלום בבטחה לפניו.

   

  השופט יעקב קבע בפסק הדין כי "אני מסכים עם בית המשפט לתעבורה כי טכנית המערער עבר עבירה. אלא שבנסיבות כאלה לא היה צריך כלל להגיש כתב אישום מלכתחילה". לאחר שקיבל את הדו"ח פנה האיש לעיריית הוד-השרון, ודרש לתקן את מופע הרמזור. מנהלת מחלקת התנועה בעיר אישרה כי אכן אירעה תקלה והורתה לתקנה, שינוי שבוצע רק ב-30 במארס 2017.

   

  "מאות נהגים קיבלו בינתיים דו"ח רמזור בצומת, שלא כחוק", אומר עו"ד אורון. "לכן נהג שמקבל דו"ח על חצייה באדום בכביש דומה, ראוי שיבדוק אם הרמזור אכן מהבהב בירוק לפני שהוא מתחלף, אחרת יש כאן עילה לביטול הדו"ח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים