שתף קטע נבחר

צילום: AP

"יחסים חדשים, למען שני העמים". הצהרת סינגפור - המסמך המלא

במסמך שעליו חתמו טראמפ וקים בתום הפסגה מופיעה רשימת התחייבויות רפות - והצהרה על רצון אמיתי לשינוי ביחסים: "אחרי עשרות שנים של עוינות, נפתח עתיד חדש". הטקסט כולו לפניכם

הצהרה משותפת של נשיא ארצות הברית דונלד ג'יי טראמפ והיושב ראש קים ג'ונג און, מנהיג הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה, בפסגת סינגפור.

 

נשיא ארה"ב דונלד ג'יי טראמפ והיו"ר קים ג'ונג און, ראש הוועדה לענייני המדינה של הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה, קיימו ועידת פסגה היסטורית וראשונה בסינגפור ב-12 ביוני 2018.

 

 

דונלד טראמפ עם קים ג'ונג און (צילום: רויטרס)
הצהרת סינגפור. המסמך שעליו חתמו קים וטראמפ(צילום: רויטרס)

דונלד טראמפ עם קים ג'ונג און (צילום: AP)
(צילום: AP)

הנשיא טראמפ והיו"ר קים ג'ונג און ניהלו חילופי דעות מקיפים, מעמיקים וכנים בעניינים הקשורים לכינון יחסים חדשים בין ארה"ב לרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה ולבניית משטר יציב של שלום בחצי האי הקוריאני. הנשיא טראמפ מחויב לספק ערבויות ביטחוניות לרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה, והיו"ר קים ג'ונג און אשרר את המחויבות הנחושה והאיתנה להשלמת הפירוק של חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני.

 

מתוך אמונה שלמה בכך שכינון יחסים חדשים בין ארה"ב לרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה יתרום לשלום ולשגשוג של חצי האי קוריאה ושל העולם, ומתוך הכרה בכך שבניית אמון הדדי יכולה לקדם את פירוקו של חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני, מצהירים הנשיא טראמפ והיו"ר קים ג'ונג און את הדברים הבאים:

 

1. ארה"ב והרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה מתחייבות לכונן יחסים חדשים ביניהן בהתאם לרצונם של העמים בשתי המדינות בשלום ובשגשוג.

2. ארה"ב והרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה ישקיעו מאמצים משותפים בכינון משטר שלום יציב ובר-קיימא בחצי האי הקוריאני.

3. הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה מאשררת את הצהרת פנמונג'ום מ-27 באפריל 2018, ומתחייבת לפעולה למען פירוק מלא של חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני.

4. ארה"ב והרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה מתחייבות לפעול להשבת שרידיהם של אסירי מלחמה ונעדרי מלחמה, בכלל זה החזרה מיידית של מי ששרידיהם כבר זוהו לארצם.

דונלד טראמפ עם קים ג'ונג און (צילום: AP)
(צילום: AP)

דונלד טראמפ עם קים ג'ונג און (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מתוך הכרה בכך שפסגת ארה"ב-הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה – הראשונה בהיסטוריה – הייתה אירוע רב-משמעות ומגשרת על עשרות שנים של מתח ועוינות בין שתי המדינות ולמען הפתיחה של עתיד חדש, הנשיא טראמפ והיו"ר קים ג'ונג און מתחייבים ליישם את התנאים בהצהרה המשותפת הזו באופן מלא ובמהירות. ארה"ב והרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה מתחייבות לקיים בהקדם האפשרי עוד סבבי משא ומתן בהובלת מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו וגורם רשמי בכיר בדרג רלוונטי ברפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה, כדי ליישם את תוצאות הפסגה בין ארה"ב לרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה.

 

נשיא ארה"ב, דונלד ג'יי טראמפ, ויו"ר הוועדה לענייני המדינה של הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה, קים ג'ונג און, התחייבו לשתף פעולה למען פיתוח יחסים חדשים בין שתי המדינות ולמען קידום השלום, השגשוג והביטחון של חצי האי הקוריאני ושל העולם.

 

12 ביוני, 2018

 

האי סנטוסה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
טראמפ עם המסמך החתום
צילום: רויטרס
מומלצים