שתף קטע נבחר

בשורה לנהגים: בוטלה החובה להחזיק רישיון נהיגה ורישיון רכב

ועדת הכלכלה של הכנסת מיישרת קו עם התקנה של שר התחבורה: החל מהימים הקרובים יוכלו נהגי מכוניות פרטיות, רוכבי דו-גלגלי ומסחרי עד 3.5 טון להסתפק בתעודת זהות. חובת נשיאת תעודת ביטוח תישאר בעינה

 

רישיון נהיגה (משרד התחבורה)
אילוסטרציה (משרד התחבורה)

מצמצמים בירוקרטיה: ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה הבוקר (יום ג') על ביטול החובה להחזיק רישיון נהיגה ורישיונות רכב בעת נהיגה. ההחלטה תיכנס לתוקף בימים הקרובים. הדרישה לנשיאת תעודת ביטוח חובה של הרכב נותרת בעינה.

 

בכך למעשה מיישרת הוועדה קו עם התקנה שהוציא בשעתו שר התחבורה ישראל כץ. התקנה מבטלת את הצורך להחזיק רישיון נהיגה ורישיון רכב בכלי רכב פרטיים, בכלי רכב מסחרי עד 3.5 טון ובכלי רכב דו-גלגליים. במשרד התחבורה ציינו שתוך שנה תהיה התקנה תקפה גם עבור כלי רכב מסחריים מעל ל-3.5 טון.

 

הקנס על אי-החזקת רישיונות ברכב עומד כיום על 100 שקל. עם כניסת התקנות לתוקף יוכלו נהגים להחזיק ברשותם אחד מאמצעי הזיהוי הבאים: תעודת זהות, דרכון ישראלי או רישיון הנהיגה. בדיקת תוקף הרישיונות תתבצע באמצעות מסופי ניידות המשטרה, המחוברים לנתוני משרד התחבורה.

 

השר כץ ציין שהתקנה תצמצם את הביורוקרטיה לציבור הנהגים ותחסוך מהם קנסות מיותרים: "ביטול החובה להחזיק רישיונות נהיגה ורכב בעת הנהיגה, יחסוך מהנהגים גם את הצורך בהנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב, ויסייע למשטרה במלאכת הזיהוי והאכיפה של הנהגים בכבישים".

 

לדבריו מדובר באחד משורה של שיפורים שמבצע משרדו בשירותי הרישוי, בהם הארכת תוקף רישיונות הנהיגה עד גיל 70, שתאפשר חיסכון של מאות שקלים באגרת הרישוי, צמצום ביורוקרטיה וקיצור זמני ההמתנה במשרדי הרישוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים