שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השב"כ הודיע: דקירת הנערה בעפולה - פיגוע

  מצבה של שובה מלכה, שנדקרה בידי פלסטיני מג'נין אתמול בעפולה, מוסיף להיות קשה, אך יציב. אמה: "היא ביקשה להתפלל שעם ישראל יהיה חזק". במשטרה לא מסרו הודעה, מהשב"כ מסרו שהרקע לאומני והחשוד קשר את עצמו לביצע המעשה

   

  המונית בה ניסה להמלט הדוקר (צילום: תומר מזל טוב)
  שינאוי על רקע המונית שבה ניסה להימלט(צילום: תומר מזל טוב)

  השב"כ הודיע היום (ג') כי אירוע הדקירה שבו נפצעה שובה מלכה, בת 18, אתמול בעפולה הוא פיגוע על רקע לאומני. בשב"כ אמרו כי החשוד, נור שינאוי מג'נין, קשר את עצמו לביצוע המעשה. ההודעה מגיעה אף שהמשטרה לא הגדירה עדיין את האירוע כפיגוע. קרובי משפחתו של שינאוי בג'נין נחקרו כדי לברר מי מהם ידע על כוונותיו, וצפויים מעצרים נוספים, בעיקר של סייענים.

   

  עוד לפני ההודעה אמרו הוריה של שובה כי הם דורשים מהמשטרה להגדיר את שאירע כפיגוע. "התייחסות אחרת מבזה ומקטינה את האירוע", אמרו ההורים בבית החולים העמק בעפולה, שם מאושפזת בתם. "הבת שלנו הותקפה בתחנת אוטובוס, בדרך למבחן באזרחות", הזכירה האם מלכה. "היא ילדה צדיקה, צדיקה תמימה. הגיח במפתיע מחבל מרושע, אכזרי, וכל הרצון שלו היה פשוט לשסע אותה לגזרים משום שהיא יהודייה, והיא נראית מאוד יהודייה, מאוד צנועה וחסודה".

   

  פיגוע בעפולה: הוריה של הפצועה, שובה מלכה

  פיגוע בעפולה: הוריה של הפצועה, שובה מלכה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הוריה של הפצועה שובה מלכה מאירוע הדקירה בעפולה מדברים (צילום: שמיר אלבז)
  הוריה של הפצועה שובה מלכה, גבריאל ומיכל(צילום: שמיר אלבז)

  המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו בבית המשפט השלום בנצרת. בשל מצבו הבריאותי, הדיון נערך בהיעדרו. תחילה הוא אושפז בבית החולים העמק, שבו מאושפזת גם הצעירה, ואולם עקב שיקולי ביטחון הוא הועבר לבית החולים פוריה בטבריה. מצבה של שובה מוסיף להיות קשה ויציב והיא מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ.

   

  "היא חלשה, היא כאובה, קשה לה להגות הברות אבל היא לוחשת פה ושם מדברת", סיפרה אמה. "היא מחזקת אותנו, סיפרנו לה שמתפללים עליה, היא ביקשה ממני לומר שיתפללו על עם ישראל, שעם ישראל יהיה חזק, שעם ישראל לא יפחד להיות מי שהוא ומה שהוא ולנצח".

   

  האב גבי: "שובה משדרת לנו עמידה איתנה וגבורה יהודית ישראלית. שבעזרת השם לא נגיע למצבים כאלו, מדי חצי שנה בערך יש פיגוע וכאילו עוברים לסדר היום. צריך להתעשת ולעשות את הכול כדי שדברים כאלה לא יישנו. כל מחבל שיוצא לעשות פיגוע צריך להבין שמהסיפור הזה הוא לא ייצא חי".

   

  נהג עקב אחרי המונית שבה נסע החשוד והביא למעצרו

  הצעירה נדקרה בתחנת אוטובוס ברחוב הבנים בעפולה, ומשם צעדה מטרים ספורים לבית הקפה סמוך. "ישבנו בקפה ארומה", שחזר עד הראייה יוסי לוי. "בסביבות עשרה ל-12 ראיתי שבחורה קטנטונת עם חצאית רצה ופתאום היא נופלת בסמוך למעבר החציה. היא נפלה על המדרכה והתיק שלה עף ממנה. ואז שמענו אותה ממלמלת משהו ואומרת 'דקרו אותי, דקרו אותי. הערבי דקר אותי'. יותר מזה היא לא דיברה". 

   

  הקלטת השיחה בין תושב עפולה למשטרה

  הקלטת השיחה בין תושב עפולה למשטרה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לוסי אלמקייס ושירלי סרוסי, תושבות עפולה, הגיעו לבית החולים לבקר את בני המשפחה. הן סיפרו כי הבחינו בנערה הדקורה כשעברה במעבר החציה סמוך לבית קפה בעיר. "היא הייתה חלושה ואמרה 'אין לי כוחות, אני מתעלפת. דקר אותי ערבי, מחבל'. ראיתי את הדקירות שיש לה בגב", סיפרה אלמקייס. "היא התחילה כבר להתמוטט. במקרה עבר שם אמבולנס וקפצתי עליו שיעצור. אמרתי 'מהר, יש פה מישהו על הרצפה, תבוא מהר'. התקשרתי גם למשטרה". היא הוסיפה כי הן לא הבחינו במחבל, אך בהמשך הוא עבר בחנות מכולת השייכת לאחת מהן, במהלך הבריחה משם. 

   

  הפלסטיני שדקר ופצע קשה את הצעירה ניסה לברוח מעפולה במונית לאחר הדקירה - אולם הנהג החזיר אותו לעיר. הדוקר ברח ממנה ברגל בין הבתים ברחוב ירושלים שבעיר - שם נורה ונעצר על-ידי המשטרה. מי שזיהה את הפלסטיני וכיוון את המשטרה הוא תומר מזל טוב, שסיפר ל-ynet כי היה בנסיעה מחוץ לעיר לכיוון מחנה עמוס, כשחברו עדכן אותו באירוע. בשלב הזה החלה שרשרת אירועים שהביאה ללכידתו של הדוקר. 

   

  עדת ראיה: "ראיתי את הדקירות שיש לה בגב"    (צילום: אלעד גרשגורן)

  עדת ראיה: "ראיתי את הדקירות שיש לה בגב"    (צילום: אלעד גרשגורן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "הוא אמר לי שמסתובב מחבל בעיר ושאני אזהר", סיפר מזל טוב. "כשנסעתי לכיוון היציאה, ראיתי בחור צעיר הולך בשביל בשדה בצד הדרך. הוא היה לבוש בגדים ארוכים בחום הנורא ששרר בחוץ וזה עורר את חשדי. הורדתי את העובד שהיה איתי במכונית ואמרתי לו שימשיך ברגל ואני אעקוב אחרי החשוד. הוא הרים את היד ועצר מונית. התחלתי לעקוב אחרי המונית ובמקביל הודעתי על האירוע למשטרה. 

   

  "לפי ההתנהגות של המונית הבנתי שמתנהל ויכוח בין החשוד לנהג", הוסיף מזל טוב. "באיזשהו שלב, הנהג פנה חזרה ונכנס שוב לעיר. ברחוב ירושלים הוא עצר בצד והחשוד ברח מהרכב. את כל זה דיווחתי למשטרה בזמן אמת. הוא נכנס בין הבתים ברחוב ירושלים, השוטרים רדפו אחריו ואני נסעתי לצד השני של הרחוב כדי לחסום אותו אם יגיע לשם. זה השלב שבו צעקתי לשוטרים שיעצרו אותו כי הוא התחיל לברוח".  

   

  בשלב זה ירו השוטרים לעבר רגליו של הדוקר, הפילו אותו לרצפה ואזקו אותו. הוא הועבר לטיפול בבית החולים.

   

  יואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים