שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   רשות ניירות ערך קנסה את בנק לאומי ב-300 אלף שקל
   בנק לאומי נקנס בסכום של 300 אלף שקל, בגין ליקויים בהתנהלות ייעוץ ההשקעות שניתן ללקוחות. הרשות קנסה גם בית ההשקעות מור בסכום של כ-100 אלף שקל בגין הטעיה בפרסום

   רשות ניירות ערך הטילה קנס כספי על בנק לאומי ועל בית ההשקעות מור, בסכום כולל של 408 אלף שקל, כך הודיעה הבוקר (ג') הרשות.

    

   על בנק לאומי הוטל עיצום כספי בסך 300,000 שקל בגין ליקויים ברישום של פעולות ייעוץ, בניגוד לנדרש בתקנות הרישום. ליקויים אלה, הנוגעים לרישום פעולות הייעוץ, פגעו באפשרות לבחון את איכות הייעוץ שניתן ללקוחות ואת מקצועיותו, וזאת על רקע החשש שעלה ממצאי הבדיקה, לפיו ניתנו על ידי היועצים המלצות תוך התעלמות מפרמטרים חשובים.

    

    (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות") (צילום: יובל חן

   ברשות מציינים כי בהטלת העיצום הכספי על בנק לאומי הם מבקשים להדגיש את חשיבות רישום פעולות הייעוץ כנדרש בתקנות. עוד מציינים שם כי בהתאם למדיניות הרשות ועל פי התקנות, בעקבות פעולות שנקט הבנק למניעת הישנות ההפרה והקטנת הנזק, מצאה הרשות לנכון להפחית 25% מסכום העיצום הכספי (כך שבמקור הוא עמד על 400 אלף שקל).

    

   בנוסף לבנק לאומי, נקנסה גם "מור ניהול קרנות נאמנות" והוטל עליה עיצום כספי בסך 108,262 שקל בגין פרט מטעה בפרסום. מדובר בפרסום באתר האינטרנט של מנהל הקרן אשר כלל את שיעור דמי הניהול בקרן כספית בניהול מנהל הקרן מור, מבלי שצויין לצד דמי הניהול גם "שיעור ההוספה", כנדרש. "שיעור ההוספה" היא עמלה נוספת, מעבר לדמי הניהול המוצהרים, הנגבית בהתאם לחישוב מסוים, אותה גובה מנהל הקרן.

    

   בעקבות פעולות שנקטה החברה למניעת הישנות ההפרה והקטנת הנזק, מצאה לנכון הרשות להפחית 75% מסכום העיצום הכספי.

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים