שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תיעוד: התגרה בסוסי משטרה בהפגנה - ונעצר בכוח

  צעיר שיכור שנקלע להפגנת החרדים בירושלים התגרה בסוסי המשטרה. בתגובה, השוטרים עצרו אותו בכוח, קרקעו אותו ואחד מהם גם התיז על עיניו גז מדמיע

  שוטר התיז גז מדמיע על פניו של צעיר שהשתתף אתמול (ב') בהפגנת חרדים נגד הגיוס לצה"ל בכיכר הדוידקה. הצעיר, שהיה שיכור באותו הזמן, נכנס להפגנה, התגרה בסוסים והפריע לעבודת הפרשים בעת פינוי המפגינים. כוחות יס"מ קפצו עליו ועצרו אותו, שוטר נוסף שהגיע לסייע התיז עליו גז מדמיע. צפו בתיעוד:

   

  תיעוד המעצר האלים    (צילום: לירן תמרי - מיינט)

  תיעוד המעצר האלים    (צילום: לירן תמרי - מיינט)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההפגנה אתמול החלה בכיכר השבת בבירה, שם הפגינו כ-300 חרדים שחסמו את הצומת, אך לא נרשמו עימותים חריגים מול המשטרה. בהמשך הלילה, קבוצת מפגינים המשיכה למחות ועברה לכיכר הדוידקה בעיר, בסמוך לתחנת הרכבת הקלה. המשטרה נאלצה לתגבר את הכוחות בפרשים לצורך פינוי המפגינים במקום.

  צעיר שיכור שנקלע להפגנת חרדים והתגרה בסוסים, הוכה בידי המשטרה שהתיזו עליו גז מדמיע (צילום: לירן תמרי - מיינט)
  צעיר שיכור שנקלע להפגנת חרדים והתגרה בסוסים, הוכה בידי המשטרה שהתיזו עליו גז מדמיע(צילום: לירן תמרי - מיינט)

  צעיר שיכור שנקלע להפגנת חרדים והתגרה בסוסים, הוכה בידי המשטרה שהתיזו עליו גז מדמיע (צילום: לירן תמרי - מיינט)
  (צילום: לירן תמרי - מיינט)

  צעיר שעבר במקרה במקום, התקרב לסוסים, רקע ברגלו מולם והתגרה בהם שוב ושוב. בתגובה לפעולה זו הקיפו את הצעיר כמה שוטרים שאחזו בו בחוזקה ומשכו אותו כדי להשלט עליו. במהלך ניסיון המעצר הצטרף שוטר יס"מ נוסף שהתיז גז מדמיע על עיניו של הצעיר. כמה שניות לאחר מכן הצליחו השוטרים להשתלט עליו, הפילו אותו על הקרקע ואזקו אותו.

   

  בעוד ראשו מוצמד לריצפה צעק הצעיר לשוטרים: "זה היה בתור משחק, רק שיחקתי עם הסוס". במקום נוצרה התקהלות והמפגינים כינו את השוטרים "רוצחים"ו צעקו לעברם שהכל מתועד. הצעיר הובל בכוח לניידת, נלקח לחקירה בתחנת המשטרה ובשעות הבוקר שוחרר.

   

  ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בסרטון המציג את השתלשלות המקרה באופן חלקי ביותר וחוטא לאמת. החשוד הנראה בסרטון לקח חלק פעיל בהפרת סדר, שבמהלכה הפריע לעבודת פרשי המשטרה ואף תקף את הסוסים. שוטרים שהיו במקום הודיעו לחשוד על מעצרו בגין תקיפת שוטר והפרת הסדר הציבורי, ולאחר שהתנגד באופן אקטיבי למעצר תוך התעמתות עם השוטרים, נאלצו אלו להשתמש באמצעים העומדים לרשותם כחוק על מנת להשתלט עליו ולעצרו. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות, ללא פשרות וביד קשה נגד כל אדם העובר על החוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים