שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מה עושים עם הספרים הישנים שאף אחד לא קורא?

  לכבוד שבוע הספר, ארגון ויצו דואג להעביר ספרים שאין בהם צורך למי שהכי זקוק להם. בין התורמים גם מאור זגורי, שהוסיף הקדשה לספר הילדים האהוב עליו: "הגננת לימדה אותי שכל פעם שספר נופל לרצפה, צריך להרים ולנשק אותו. לא כי הוא קדוש, אלא כי הוא יוצר עולם שלם, ועולמות צריך לכבד"

  קשה שלא לרענן את ארון הספרים בבית במהלך שבוע הספר, ולפעמים זה כרוך גם בפרידה מכמה יצירות אהובות שמפנות את מקומן לרכישות חדשות. ארגון ויצו דואג שתעבירו את הספרים הישנים בדיוק למי שזקוק להם. לרגל שבוע הספר הארגון יזם פרויקט מיוחד להעלאת המודעות לחשיבות הקריאה, שמציע לציבור הרחב לתרום ספרי ילדים שאינם בשימוש לילדי ויצו. הספרים ייאספו ביריד שעורכת "צומת ספרים" היום (ד') ומחר, במגדל משה אביב, בבורסה ברמת גן.

   

  רונה קינן ()
  רונה קינן עם הספר "אף על פיל"

   

  לפרויקט "יותר ספרים פחות מסכים" הצטרפו שורה של אנשים מוכרים שתרמו ספר ילדים אהוב, וכתבו בו הקדשה מיוחדת לעידוד הקריאה. הספרים יועברו לילדי מעונות היום של ויצו ולילדים בסיכון השוהים במסגרות שמפעיל הארגון, בהן בתי אומנה, מעונות לילדים בסיכון, מרכזי חירום ומרכזי סיוע למשפחות בסיכון ברחבי הארץ.

   

  המוזיקאית רונה קינן בחרה להעביר לילדים את הספר "אף על פיל", האוסף שירים שתורגמו מיידיש על ידי בני מר. "אם אני קצת עצובה לפעמים, אני אוהבת לקרוא, כדי להיזכר שהעולם רחב ומלא אפשרויות. יש בו מקומות ואנשים ושפות שאני לא מכירה ואני יכולה להמריא לכל המקומות האלה בראש שלי מתי שמתחשק לי", כתבה קינן בהקדשה לספר ששיריו הוקלטו לפני כארבע שנים באלבום, בו היא לקחה חלק.

  מרב מיכאלי ()
  ח"כ מרב מיכאלי כותבת הקדשה בפתח "מישהו לרוץ איתו"

  "קריאה נכנסת אליך הכי עמוק, לוקחת אותך הכי רחוק ונשארת איתך הכי הרבה זמן", כתבה ח"כ מרב מיכאלי בהקדשה לספר "מישהו לרוץ איתו" של דויד גרוסמן. אשת החינוך והיועצת לענייני הורות מיכל דליות, בחרה בספר "כל המקומות המוארים" של ג'ניפר ניבן. בהקדשה שלה היא כתבה: "האנשים המצליחים בעולם הזה יוצאים ומחפשים את התנאים שהם צריכים ובמידה והם לא מוצאים אותם, הם יוצרים אותם. ספר הוא אחד התנאים להצלחה". יוצר התיאטרון והטלוויזיה מאור זגורי כתב בפתח הספר "אי הילדים" של מירה לובה: "בגן לימדה אותי הגננת כרמית שכל פעם שספר נופל לרצפה צריך להרים ולנשק אותו. לא כי הוא קדוש אלא כי הוא יוצר עולם שלם, ועולמות צריך לכבד".

   

  ההקדשה שכתבה מירי בוהדנה לספר
  ההקדשה שכתבה מירי בוהדנה לספר "הוכחה לגן עדן", מאת ד"ר אבן אלכסנדר

  מאור זגורי ()
  מאור זגורי עם "אי הילדים" של מירה לובה

  בין התומכים בפרויקט שתרמו ספר עם הקדשה ניתן להזכיר את רונה קינן, מירי בוהדנה, שיר מורנו, מיקי חיימוביץ', ח"כ יפעת שאשא ביטון, ציפי רפאלי, ח"כ יעל כהן פארן ועוד רבים אחרים.

   

  "החינוך לקריאה וללמידה, כבר בגיל הרך הוא מפתח מרכזי ליצירת שוויון הזדמנויות לכל ילדה וילד ללא קשר לרקע ממנו הם באים

   וכן להקניית ערכים", הסבירה את נחיצות המיזם יו"ר הנהלת ויצו, פרופסור רבקה לזובסקי, "אנו מודים ל'צומת ספרים' ולציבור שמתגייס לפרויקט, המאפשר לנו להנגיש את הספרות לאלפי ילדים במסגרות שלנו, חלקם ילדים במצבי סיכון שלא זכו מעולם לקרוא ספר".  

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאור זגורי מעביר הלאה את "אי הילדים"
  לאתר ההטבות
  מומלצים