שתף קטע נבחר

נתניהו לחוקרים: לא ידעתי שמקורבי שמרון מייצג את מוכר הצוללות

ראש הממשלה נשאל בעדותו היום בפרשת הצוללות אם ידע על הקשר בין דוד שמרון למיקי גנור. בנוסף עדותו התמקדה בנהלים של רכישת אמצעי לחימה. נתניהו השיב באריכות על השאלות והסביר את דרך קבלת ההחלטות, שלדבריו לא נפל בה דופי

 

 

 

ראש הממשלה העיד היום (ג') במשך כחמש שעות בפרשת הצוללות (תיק 3000). במהלך העדות הוא נשאל האם ידע שמקורבו דוד שמרון ייצג את מיקי גנור, ששימש נציג של חברת טיסנקרופ הגרמנית בישראל, וראש הממשלה השיב בשלילה.

 

רוב עדותו של נתניהו התמקדה בנהלים של רכישת אמצעי לחימה. חוקרי היחידה הכלכלית, בראשותו של תת ניצב אלי אסייג, ביקשו לדעת כיצד מבצעים הליכים לרכישת רכש ביטחוני רגיש וכיצד מתקבלות ההחלטות. נתניהו השיב באריכות על השאלות והסביר את דרך קבלת ההחלטות, שלדבריו לא נפל בה דופי.

 

חוקר המשטרה אלי אסייג  (צילום: AP)
תנ"צ אלי אסייג בכניסה למעון ראש הממשלה(צילום: AP)

 

נתניהו נדרש להעיד - שלא כחשוד, ולא באזהרה - בפרשה שעירבה כמה מהמקורבים לו ביותר. במסגרת התיק נחקרת מערכת מסואבת של שוחד לכאורה בסכומי עתק, סביב רכישת צוללות וכלי שיט מגרמניה ואחזקתם. בין החשודים גם עורכי דינו וקרובי משפחתו של ראש הממשלה, דוד שמרון ויצחק מולכו, וראש לשכתו לשעבר דוד שרן. נציג המספנה הגרמנית טיסנקרופ בישראל, מיקי גנור, הוא עד מדינה בפרשה.

 

בתום מתן העדות, נמסר מטעמו של ראש הממשלה: "ראש הממשלה נתניהו מסר עדות פתוחה בתיק 3000. הוא פירט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השייט וחשיבותם לביטחון המדינה. ראש הממשלה מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהושמעו נגדו על ידי פוליטיקאים ואחרים".

 

לאחר העדות, פרסמו במשטרה הודעה לקונית. "החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה", נכתב בהודעה. בניגוד להערכה מוקדמת, נתניהו לא היום נחקר בפרשה שבה הוא חשוד בשוחד - תיק 4000 (פרשת בזק-וואלה). הוא צפוי להיחקר שוב בעתיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
חוקרי המשטרה בכניסה למעון ראש הממשלה
צילום: AP
מומלצים