שתף קטע נבחר

תעלומה: עשרות כלבים הורעלו באזור השרון

מי מרעיל כלבים במושב מאור? תושבים מתלוננים כי בשנים האחרונות הורעלו כלבים רבים למוות לאחר שאכלו פתיון מורעל. "בחצר מצאתי חתיכת בשר והתברר שהיא מורעלת. הכלבה שלי הורעלה ובנס הצלחנו להציל אותה", מספר סהר גרינברג, המתגורר במושב

בסוף השבוע שעבר הבחינו תושבים במושב הנמצא ליד חדרה, בכלב שהתמוטט ברחוב, קצף יצא מפיו והוא מת במקום. התושבים הזמינו את השוטר הקהילתי למקום בחשד להרעלה, אך המרעיל לא נמצא. זו לא הפעם הראשונה בה הורעל כלב במושב. נקניקיות שהכילו רעל זרחן, כלבה שאכלה בשר עם רעל נגד חלזונות, רעל נגד עכברים וחומצה הם רק חלק מהאמצעים בהם השתמשו אלמונים נגד כלבים של תושבים המתגוררים במושב מאור. על פי דיווחי תושבים רק בשנתיים האחרונות הורעלו עשרות כלבים, חתולים וגם בעלי כנף, אך עדיין לא נמצאו חשודים במעשים.

 

הכלבה שהורעלה (צילום: סהר גרינברג)
חמודה הכלבה שהורעלה ושרדה(צילום: סהר גרינברג)

 

סהר גרינברג, המתגורר במושב סיפר ל-ynet כי כלבתו התמוטטה באופן דומה בנובמבר אשתקד. "לא הייתי במושב וחברה הבחינה בה והתקשרה אליי. אמרתי לה לקחת את חמודה הכלבה דחוף לווטרינר והחיים שלה ניצלו. כשהגעתי הביתה, מצאתי בחצר שתי חתיכות בשר, שלחתי אותן לבדיקה והתברר שהן מורעלות".

 

חיי הכלבה ניצלו בנס. עשרות כלבים מתו

גרינברג מעריך כי הכלבה מצאה את חתיכות הבשר והביאה אותן הביתה. "היא לא הספיקה לאכול את הכל וחייה ניצלו בנס. הגשתי תלונה במשטרה אך התיק נסגר לאחר חודשיים בטענה כי העבריין לא אותר", הוא מציין.

 

לטענתו, במהלך השנים האחרונות יש הרעלות שיטתיות של כלבים במושב. "עברנו בין התושבים שהכלבים שלהם מתו במפתיע וגילינו כלבים רבים. יש במושב מישהו שבאופן סדרתי שמרעיל כלבים. אנחנו בטוחים שיש תושבים שיודעים מי מרעיל, אבל לא מספרים", הוא מוסיף.

 

 

בשר שהכיל רעל (צילום: סהר גרינברג)
(צילום: סהר גרינברג)

 

אתי אלטמן מעמותת "תנו לחיות לחיות", מציינת כי " בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה בתופעה המזעזעת של הרעלת בעלי חיים, הנובעת מאזלת יד של הרשויות ושל המשטרה כנגד אלה שפוגעים או מתעללים בבעלי חיים", היא אומרת. "לא יעלה על הדעת שבמשך ארבע שנים מורעלים עשרות כלבים והרוצחים מסתובבים חופשי. אני קוראת למשטרת ישראל להתעורר ולהקצות מיד את המשאבים הנדרשים כדי לשים את היד על האחראים למעשים הנוראיים האלה. הגיע הזמן לשים לזה סוף".

 

מהמועצה האזורית מנשה נמסר בתגובה כי "אנו מגנים בכל תוקף הרעלות בעלי חיים. נציין, כי לא הגיעו אלינו פניות על הרעלת כלבים במושב מאור, ובכל מקרה איגוד ערים ווטרינרי המטפל בבעלי החיים בשטח המועצה, אינו מטפל במקרים של הרעלות והסמכות לכך היא בידי המשטרה. אנו פונים לתושבים להתלונן במשטרה וכמובן שנעשה הכל בכדי לסייע לטפל במקרה".

 

המשטרה: "רואה בחומרה כל פגיעה בבעלי חיים"

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפניית ynet כי "משטרת ישראל רואה בחומרה כל פגיעה או התעללות מכוונת בבעלי חיים. בהתאם, ככל שמתקבלת תלונה המעלה חשד להרעלה מכוונת של בעלי

חיים, היא נבדקת ומטופלת ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת, וכך היה גם ביחס לתלונה שהוגשה אשתקד. כמו בכל חקירה משטרתית, בכל מקרה בו מתגבשת תשתית ראייתית נגד חשוד לפיה בוצעה פגיעה מכוונת בבעלי חיים - אנו פועלים למיצוי החקירה והעמדתו לדין".

 

במשטרה ציינו כי "באשר לדיווח חלקי שהתקבל במשטרה לפני כשלושה חודשים, הרי שטרם הוגשה כל תלונה מסודרת בעניין, ובכל מקרה מיד עם קבלת הדיווח במשטרה ניידת הגיעה למקום והשוטרים פינו את הכלב לוטרינר לקבלת טיפול רפואי. לצד זאת, בכדי למנוע הישנות של מקרים מעין אלו, אנו קוראים לבעלי הכלבים באזור ובכלל, למנוע את שוטטות הכלבים ללא השגחה ולודא תמיד כי אינם צורכים מזון ברחוב ללא פיקוח של בעליהם".


פורסם לראשונה 13/06/2018 11:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סהר גרינברג
חמודה הכלבה שהורעלה
צילום: סהר גרינברג
מומלצים