שתף קטע נבחר

תיעוד: פורץ משוטט בבית בזמן שילד צופה בטלוויזיה

בן 21 מואשם כי פרץ לבית בנתניה וגנב כסף מתיקה של המנקה. כשהיה בדרכו החוצה, פגש בילד בן ה-8 ושוחח עמו. מצלמות האבטחה תיעדו אותו

 

 

כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו בבית משפט השלום בפתח תקווה נגד אבי סבן, 21 מנתניה, שפרץ לבית בעיר בזמן ששהו בו ילד בן 8, אחותו בת ה-17 ועובדת ניקיון. הוא גנב כסף מארנקה של העובדת. הילד הצליח להבחין בו ואף שוחח איתו. מצלמות האבטחה בבית תיעדו את הפריצה.

 

המקרה התרחש לפני שישה ימים. סבן פרץ לבית לאחר שנכנס דרך שער החצר, פתח את דלת הכניסה ונכנס לבית. באותו הזמן שהו בבית בן המשפחה בן השמונה ששכב על השטיח וצפה בטלוויזיה וגבו היה מופנה לדלת, אחותו באחד החדרים ועובדת הניקיון.

גנב ניצל את העובדה שדלת הבית הושארה לא נעולה וגנב כסף בזמן שבסלון ילד בן 8 צפה בטלוויזיה (צילום: דוברות המשטרה)
נכנס לבית. הילד שוכב מצד שמאל(צילום: דוברות המשטרה)

גנב ניצל את העובדה שדלת הבית הושארה לא נעולה וגנב כסף בזמן שבסלון ילד בן 8 צפה בטלוויזיה (צילום: דוברות המשטרה)
גונב מהתיק של עובדת הניקיון(צילום: דוברות המשטרה)

סבן החל משוטט בין חדרי הבית וחיטט בחפצים. כשלא מצא מה לגנוב ירד חזרה לקומת הכניסה חיטט בארונות, מצא את תיקה של עובדת הניקיון וגנב מתוכו 700 שקלים.

 

אז הוא החליט לצאת מהבית ופגש את הילד והחל לשוחח איתו. הוא הספיק גם לשוטט ברחבי הבית ורק לאחר מכן עזב את המקום. בחקירתו הודה סבן במיוחס לו וכשנשאל מדוע ביצע את המיוחס לו השיב: "לא יודע. ככה".

 

בבקשה למעצרו עד תום ההליכים נכתב: "במקרה הזה כפסע היה המרחק לכך שאירוע זה יתפתח לכיוון חמור הרבה יותר כשעל פי המיוחס התפרץ בתעוזה רבה לבית שבו שהו אנשים שונים ובהם הקטינים".

 

בדיון בבקשת המעצר הורה בית המשפט לשחרר את סבן בתנאים מגבילים. התביעה התנגדה וביקשה לעכב את השחרור כדי להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי בלוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
הפורץ מטייל באין מפריע
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים