שתף קטע נבחר

שתי קרנות ענק אמריקאיות מתמודדות על רכישת ישראכרט

ל"כלכליסט" נודע כי קרן אדוונט וקרן ביין קפיטל אמורות לחתום עד סוף השבוע על הסכמה לתנאי של ישרכארט לבלעדיות והתחייבות שלא להתמודד על רכישת לאומי קארד

שתי קרנות ענק אמריקניות, קרן אדוונט וקרן ביין קפיטל, חוברות לרכישת ישרכארט. ל"כלכליסט" נודע כי שתי הקרנות אמורות לחתום עד סוף השבוע על הסכמה לתנאי של ישרכארט לבלעדיות והתחייבות שלא להתמודד על רכישת לאומי קארד.

  

הקרנות הופכות למועמדות העיקריות לרכישת ישרכארט, לצד גורם נוסף, ששמו עדיין לא נחשף.

 

   ()
 

קרן אדוונט מנהלת 40 מיליארד דולר שהשקיעה בחברות שונות לאורך השנים ופעילה ב-14 משרדים ב-12 מדינות ברחבי העולם שהראשיים שבהם הם ניו יורק ולונדון. מאז הקמתה ב-1984 השקיעה הקרן ב-335 חברות מ-41 מדינות, אבל לא השקיעה השקעה מהותית בישראל.

 

גם ביין קפיטל התמודדה על מספר רכישות בארץ אבל לא ביצעה אותן בסופו של דבר. ביין קפיטל היא קרן גדולה יותר מקרן אדוונט ומנהלת 75 מיליארד דולר שגייסה לאורך השנים גם כן מ-1984. תחום האשראי חזק בקרן ביין קפיטל ומהווה חלק מהותי מפעילותה. הקרן פעילה בעיקר בארה"ב, ומרכזה נמצא בבוסטון.

 

כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט" ישרכארט דורשת מהחברות שמעוניינות לרכוש אותה התחייבות להתמודד בלעדית על רכישתה ולא את לאומי קארד, שגם היא מנהלת מגעים למכירה. עפ"י הפרסום, לאומי קארד קיבלה בסוף השבוע מספר הצעות לרכישה בשלב הלא מחייב אבל כולן נמוכות מ-2 מיליארד שקל. ישרכארט צפויה להימכר במחיר גבוה יותר של פחות 3 מיליארד שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים