שתף קטע נבחר

"כך תכינו פצצות ונשק ביולוגי". ישראלית בארה"ב מואשמת בתמיכה בדאעש

ווהיבה עיסא דעיס, במקור מירושלים, פרצה לחשבונות ברשתות חברתיות וניסתה לגייס פעילים לדאעש. היא מואשמת שהדריכה את התומכים איך לבשל את הרעל ריצין ולהכין חגורות נפץ ומטעני חבלה

ישראלית שחיה בוויסקונסין מואשמת שהדריכה תומכים של דאעש איך להכין פצצות ונשק ביולוגי, וניסתה לגייס פעילים לארגון דרך הרשת.

 

ווהיבה עיסא דעיס, במקור מירושלים, נעצרה ביום רביעי בביתה בעיר קודהי. משרד המשפטים האמריקני מאשים אותה באספקת תמיכה חומרית לארגון טרור.

 

 

ישראלית מוויסקונסין מואשמת בתמיכה בדאעש ()
ה-FBI מחוץ לביתה של דעיס
 

לפי כתב האישום דעיס בת ה-45 פרצה לחשבונות ברשתות החברתיות, והשתמשה בהם כדי לקדם את האידיאולוגיה של דאעש. היא ניסתה לגייס פעילים לארגון, ולעודד את תומכיו לבצע פיגועים בארה"ב.

 

בנוסף הייתה לדעיס "'ספרייה וירטואלית' עם הנחיות איך להכין פצצות, נשקים ביולוגיים, רעלים וחגורות נפץ" כדי לסייע לתומכי דאעש לבצע פיגועים. בשיחה עם אחד התומכים בדאעש, שהתברר כמודיע של הרשויות, היא הנחתה אותו איך לבשל את הרעל ריצין, ו"הציעה שהוא יכניס את הריצין למאגרי מים ממשלתיים".

 

דעיס היא תושבת קבע בארה"ב. היא התחתנה עם אמריקני ולכן קיבלה אישור להיכנס לארה"ב בלי דרכון ב-1992. לפי מסמכי בית המשפט השניים התגרשו ב-2003.

 

דעיס עלולה להישלח ל-20 שנות מאסר, ולקבל קנס של עד 250 אלף דולר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים