שתף קטע נבחר

איש הבלוקצ'יין חוגג ומתוודה

וגם: הכבוד של אלבר, פרנקל וקלפטר, 1.7 מיליון שקלים לילדים חולים, פנדה הישראלי כובש את בריסל, צאיג כובש את טייבה, באו"ם מתרגשים מאנוש. רכילות עסקית

חוגג על האוניברסיטה

היזם הטכנולוגי והססגוני - משה חוגג, שותף-מייסד ויו"ר של קבוצת מובלי וקרן סינגולריטים, אשר העשיר את חשבון הבנק שלו במאות מיליוני דולרים מטכנולוגיית הבלוקצ'יין, סגר השבוע מעגל, כשהודיע שאת תרומתו הפילנתרופית הראשונה יעניק לאוניברסיטת בן-גוריון, בעיר הולדתו באר שבע.

 

חוגג, יממן בשלב זה עשר מלגות לסטודנטים למדעי המחשב. הוא חגג את הרגע עם נשיאת האוניברסיטה פרופסור רבקה כרמי ועם סטודנטים מצטיינים במחלקה: "בהפסקות הייתי 'מתפלח' ואוכל פה בקפיטריה", סיפר. אחד הנוכחים יידע את חוגג, שהיום מוצב במקום בניין 90 של האוניברסיטה, וחוגג השיב: "90 היה ציון שמעולם לא ראיתי". פרופסור כרמי חייכה. גם המדור.

 

רכילות עסקית משה חוגג (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)
משה חוגג(צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)

 

פרנקל מושך בחוטים

למי שתהה מי היה בין מושכי החוטים העיקריים, שהביא לביקור גומלין של נסיך מונקו, אלבר השני, בישראל, הרי זה איש העסקים והפילנטרופ אהרן פרנקל, שמשמש נשיא הקהילה היהודית במונקו, ופועל לקידום פעילויות משותפות לאוניברסיטת ת"א ולנסיכות מונקו בתחומי סביבה ואקולוגיה.

 

נשיא האוניברסיטה, פרופסור יוסף קלפטר, העניק לנסיך תואר כבוד, והנסיך מצידו הפגין נוכחות בטקס גילוי אנדרטה לזכר יהדות מונקו שנספתה בשואה.
 

רכילות עסקית אהרון פרנקל, אלבר השני, יוסף קלפטר (צילום: יוסי זליגר)
אהרון פרנקל, יעקב פרנקל, יוסף קלפטר(צילום: יוסי זליגר)

 

גדולים מהחיים

1.7 מיליון שקלים נאספו בערב הגאלה, שקיים חבר הנאמנים של עמותת גדולים מהחיים, שמסייעת לילדים חולי סרטן. הסכום, שנאסף מהכרטיסים שנמכרו לערב, ברמות מחירים של 500, 1,000 ו-1,500 שקלים, יועבר לקרן הבריאות למימון תרופות, ציוד רפואי וטיפולים שמחוץ לסל הבריאות.

 

בתורמים: רון וקסלר, מנכ״ל קבוצת ישראכרט, עתליה שמלצר ונציגי המשפחה, בעלי שלמה סיקסט, רוני לנדאו, הבעלים של ג׳יג׳י קוסמטיקה, ברנרד ודליה רסקין, בעלי רימקס ישראל, אילן גרינבוים, איציק ואורנה לוי, אפי ודליה שטנצלר, מוטי ורינת כוזהינוף, יעופר יאנקו מנכ״ל נביעות, ויפעת וקובי פלר, לשעבר מנהל ההשקעות הראשי של UBS ישראל, והיום בתחום ניהול עושר.

 

במהלך הערב הכריז ליאור שמואלי, מנכ"ל העמותה, על מינוי יו"ר חבר נאמנים חדש לעמותה: אריה בכר, שיחליף בתפקיד את דליה שטנצלר ואברשה בורשטיין, ועל מינוי יו"ר אגודת ידידי העמותה: קלוד ברייטמן.

 

שמואלי גם הוסיף את שמחתו על חזרתו של חיים כצמן, בעלי גזית גלוב, לפעילות בעמותה ועל מינויו לנשיא העולמי שלה.

 

רכילות עסקית קלוד ברייטמן ואריה בכר (צילום: אביב חופי)
קלוד ברייטמן ואריה בכר(צילום: אביב חופי)

 

רכילות עסקית קובי ויפעת פלר (צילום: אביב חופי)
קובי ויפעת פלר(צילום: אביב חופי)

 


רכילות עסקית רוני לנדאו וזוגתו, ליאור שמואלי (צילום: אביב חופי)
רוני לנדאו וזוגתו, ליאור שמואלי(צילום: אביב חופי)

 

או"ם אנושי

בבניין האו"ם בניו-יורק התקיים כינוס המדינות החברות לאמנה הבינלאומית לזכויות אנשים עם מוגבלויות. עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, ונציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, הציגו במעמד פרויקט תעסוקתי, פרי שיתוף פעולה של אנוש, הילטון ומשרד הבריאות, במסגרתו שולבו ברשת עד היום 70 מתמודדי נפש במגוון תפקידים.

 

התרגשו: גלעד שלוש, סמנכ"ל משאבי אנוש הילטון, איגור דוביק, מתמודד נפש שעובד בהילטון, מרטין גרסיה מוריטאן, שגריר ארגנטינה לאו"ם, דני דנון, שגריר ישראל לאו"ם, ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש, אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.


רכילות עסקית גלעד שלוש, איגור דוביק, מרטין גרסיה מוריטאן, דני דנון, הלה הדס, אברמי טורם (צילום: שי נטע)
גלעד שלוש, איגור דוביק, מרטין גרסיה מוריטאן, דני דנון, הלה הדס, אברמי טורם(צילום: שי נטע)

 

שוקולד ירושלמי בבריסל

בפרלמנט האירופי בבריסל התקיים כנס חדשנות, במרכזו עמד נושא בניית תשתית-עירונית, שמאפשרת הזדמנויות צמיחה לחברות טכנולוגיות. על הטיסה לבריסל עלתה משלחת של 20 ירושלמים, כחלק מיוזמה משותפת של המשרד לענייני ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים וארגון רבני הקהילות היהודיות באירופה.

 

בין נציגי החברות הירושלמיות ההייטקיסטים, היו דניאל ברקת ונציגי חברת פנדה, מפתחי שוקולד טבעוני על בסיס טכנולוגיות חדשניות, שהלהיבו בטעם את אלפי הבריסלים בעיר, שידועה כבירת השוקולד האירופית, בנוסף לבסטות של סטארטפים ירושלמים, שהציגו ביריד "ShukTech Brussles".

רכילות עסקית דניאל ברקת בבריסל (צילום: יח
דניאל ברקת בבריסל(צילום: יח"צ)

 

היה אסם בטייבה

חברי ההנהלה של קבוצת אסם השתתפו בסיור רמדאן בטייבה, במסגרת מיזם קולקטיב אימפקט - שותפות של עסקים לקידום התעסוקה בחברה הערבית. רון גרליץ, מנכ"ל שותף בעמותת סיכוי, נפגש עם המסיירים ושוחח איתם על החברה הערבית, ומנכ"ל אסם, איציק צאיג, היה בין המתרשמים מהמראות והטעמים.

רכילות עסקית הנהלת אסם בטייבה (צילום: יח
הנהלת אסם בטייבה(צילום: יח"צ)

 

מונדיאל רבוד

פיתוח ישראלי משתמש במציאות רבודה ברוח המונדיאל, כדי לייצר הדמייה על פני האוהדים של דגלי מדינות שונות המשתתפות במשחקים. האפקט פותח על ידי חברת הטכנולוגיה רבי אינטרקטיב. גיל רבי, המנכ"ל, אמר שעולם ה- AR (מציאות רבודה), צובר תאוצה בחודשים האחרונים.

 

 

רכילות עסקית מציאות רבודה במונדיאל (צילום: יח
מציאות רבודה במונדיאל(צילום: יח"צ)

 

בן יעיש מצטיין

בכנס המכירות השנתי בפלמה דה מיורקה של קבוצת TDK-Lambda EMEA, זרוע ענקית האלקטרוניקה העולמית TDK באירופה, העניק המנכ"ל אדם רביץ את פרס ה-EMEA Sales Award לנציג הישראלי מור בן יעיש, עובד TDK-Lambda ישראל, על היותו סוכן מכירות מצטיין.

 

בשנה האחרונה הרחיבה TDK העולמית את פעילותה בארץ בהובלת חברת הבת הישראלית מכרמיאל.


רכילות עסקית אדם רביץ ומור בן יעיש (צילום: יעל רצבי)
אדם רביץ ומור בן יעיש(צילום: יעל רצבי)

 

שוויד וגרוסמן בליד"ה

ד"ר שמואל קנלר, אחד המנהלים המיתולוגיים של תיכון ליד"ה בירושלים, בן 93, לא ויתר על הרגע, והגיע לתיכון לטקס, שהתקיים בו לשני בוגרים: גיל שוויד ודוד גרוסמן, שזכו בפרס ישראל. שוויד וגרוסמן גם מצאו את מקומם בקיר המצוינות של התיכון, וגם מצאו ועלעלו בתעודות שלהם בזמן שלמדו בליד"ה. וזה היה די מזמן. התרגשות נרשמה במקום.


רכילות עסקית גיל שוויד ודוד גרוסמן (צילום: אירית טל, תיכון ליד
גיל שוויד ודוד גרוסמן(צילום: אירית טל, תיכון ליד"ה, אירית טל)

 

כסאות מתחלפים בעברית

מיקי פדרמן סיים את תפקידיו כיו"ר חבר הנאמנים ויו"ר הועד המנהל של האוניברסיטה העברית. המחליפים: הראל בית-און, מייסד ושותף בקרן ויולה, ישמש יו"ר הועד המנהל של האוניברסיטה, ודן שליזנגר יתפקד כיו"ר חבר הנאמנים.


רכילות עסקית מיקי פדרמן והראל בית און (צילום: ברונו שרביט)
מיקי פדרמן והראל בית און(צילום: ברונו שרביט)

 

רכילות עסקית דן שלזינגר (צילום: דאגלס גתרי)
דן שלזינגר(צילום: דאגלס גתרי)

 

נהרי חוגג 20

אנשי עסקים נראו בחגיגות 20 שנה להיווסדו של משרד עורכי הדין שרון נהרי ושות', בהם רוני מאנה, אסתי גיזנורג ועדי קייזמן, חיים סקאל והסטייליסטית מיקה מונטנה, על תקן רעייתו של נהרי.


רכילות עסקית מיקה מונטנה, אסתי גינצבורג עדי קייזמן, שרון נהרי (צילום: יניב איתן)
מיקה מונטנה, אסתי גינצבורג עדי קייזמן, שרון נהרי(צילום: יניב איתן)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אינטרנט עיצוב
רכילות עסקית
אינטרנט עיצוב
מומלצים