שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הכפיל של קים ג'ונג און: "אני אעשה עבודה טובה יותר ממנו"

  הוא הצטלם לקליפ שבו הוא שוכב עם טראמפ, הותקף על ידי המון זועם, עשה פרסומות בישראל והפך לגבר מבוקש בטינדר: הווארד X מספר בריאיון על חייו מאז שהחליט להפוך לכפיל של שליט צפון קוריאה. הם מעולם לא נפגשו, אבל הוא עדיין רודף אחרי קים ג'ונג און בתקווה לשוחח עמו. "הייתי אומר לו להחליף תספורת, היא איומה"

  לפני שבע שנים בערך ישב הו-וון הווארד לי בסלון ביתו, וצפה בעצמו בטלוויזיה. על המסך שודר טקס שבו קים ג'ונג איל, המנהיג הצפון קוריאני הזקן, מציג לאומה את הווארד לי, יליד הונג קונג, כיורש שלו לתואר ראש המדינה. אומנם ליורש קראו קים ג'ונג און והוא היה קצת יותר שמנמן מהווארד לי, אבל הפנים – אותם פנים. "זה היה מאוד הזוי, לראות את הפנים שלי על אדם אחר", הוא אומר השבוע בשיחה עם ynet. "ועוד עליו. אבל לא הייתי היחיד, גם אנשים אחרים חשבו שאנחנו דומים".

   

  לי, או כמו שהוא מכנה את עצמו היום, הווארד X, התפרנס בקושי באותה התקופה כמפיק מוזיקלי של להקה המתרגמת שירים ברזילאיים לסינית ולאנגלית. החושים הפיננסיים שלו רמזו לו שיש כאן קצה חוט שעשוי להוביל להכנסה נאה, אבל רק אחרי שנתיים הוא החליט לעשות מעשה. הוא אימץ את התספורת של המנהיג הקוריאני ואז הצטלם לסדרת תמונות בסופרמרקט בהונג קונג, שבהן הוא בוחן במבע מנהיגותי מוצרים שונים, והעלה אותן לעמוד פייסבוק שיצר לצורך העניין בשם "קים ג'ונג אום – הכפיל של קים ג'ונג און". "אחרי שבועיים קיבלתי טלפון מחברת בורגראנץ' בישראל. מקדונלד בדיוק העלו פרסומת עם כפיל של אובמה והם רצו לתת להם קונטרה. באותה תקופה קים האמיתי השתולל קצת עם היד על הכפתור של הטילים, אז זה התאים מבחינה אקטואלית".

   

  דונלד טראמפ וקים ג'ונג און (צילום: Getty)
  הווארד עם הכפיל של טראמפ(צילום: Getty)
   

  הווארד טס לתל אביב והצטלם כקים ג'ונג און לפרסומת הראשונה שלו בחייו. באותה הזדמנות הוא גם ביקר בירושלים וירד לים המלח, "מקום שכבר בתור ילד רציתי לבקר בו, ואני שמח שהספקתי כי הבנתי שהוא הולך ונעלם". אחרי שהפרסומת הישראלית פתחה לו את הצ'אקרה התחילו להגיע הצעות מרחבי העולם, כולם רוצים חתיכה מקים ג'ונג און, או כמו שהווארד מכנה אותו, Dear Leader.

   

  פייק ניוז: כשהכפילים של טראמפ וקים נפגשו בסינגפור

   

  ממש הרגע, שנייה לפני מפגש הפסגה של המנהיג היקר עם נשיא ארה"ב טראמפ בסינגפור, הוא חזר לישראל לעוד פרסומת – הפעם של HOT, עם שלום מיכאלשווילי בתפקיד זינה, המאמנת האולימפית הסובייטית. כיוון שהקריירה שלו היא בעיקר נגזרת של אירועים בינלאומיים, הוא משתדל לשרוץ במקום שאליו הזרקורים מופנים ממילא. עכשיו הוא הטריח את עצמו לסינגפור כדי להתגלח קצת על הפגישה המסוקרת.

   

   

  זה קשה, להיות כפיל של אדם כל כך שנוי במחלוקת?

  "האמת היא שזה דווקא יתרון. זה הביא לי רק דברים טובים, תהילה, כסף ונשים, אז אין לי תלונות".

   

  אם היית יכול לבחור...

  "ברור שאם הייתי יכול לבחור לא הייתי בוחר בקים, הייתי בוחר בברוס לי".

   

  הווארד X אמנם התעניין מאוד בפוטנציאל הכספי של הכפילות, אבל לא יצא מגדרו כדי לבסס ולהעמיק אותה. הוא צפה בשפת הגוף של ג'ונג און, שהוא מתאר כ"אני שם זין על כולכם, ממילא הכל תחת שליטתי", והצליח לסגל כמה מניירות, אבל ברוב המקרים הוא פשוט שואל את עצמו "מה דיקטטור היה עושה עכשיו?" ועושה את זה.

   

  "אני די עצל, אני מודה. לא הצלחתי למשל ללמוד את השפה הקוריאנית, אני יודע רק כמה משפטים - שלום, קוראים לי קים ג'ונג, אני אוהב אותך, דברים כאלה. כשהצטלמתי לפרסומת לבורגראנץ' למדתי משפט ומשפט והיה לי מורה שלימד אותי להגות את זה נכון. לא שזה משנה, לא יודע כמה קוריאנים צפו בפרסומת הזאת".

   

  אם קים יאבד הרבה משקל?

  "אני אעשה דיאטה, בטח. זה יהיה תירוץ מצוין בשבילי".

   

  הכפיל של קים ג'ונג און (מתוך פייסבוק)
  צילומי הסופרמרקט(מתוך פייסבוק)

  הכפיל של קים ג'ונג און (מתוך פייסבוק)
  (מתוך פייסבוק)
   

  אתה מחייך המון. לא ראיתי את ג'ונג און מחייך.

  "למעשה הוא דווקא כן מחייך הרבה. כשהוא נמצא עם קהל מקומי הוא מטפח את הדימוי שלו כ'איש של העם', והוא תמיד צוחק ומחייך, מצטלם לסלפיז עם האנשים ברחוב. הסגנון שלו מאוד דומה לזה של הפוליטיקאים המודרנים, בניגוד לזה של האבא והסבא שלו. אבל לקהל הבינלאומי הוא שומר את הפרצוף הקשוח. כשהוא נפגש עם טראמפ למשל הוא היה מאוד חמור סבר, אבל אני חושב שהוא השתחרר קצת אחר כך".

   

  צפית במפגש?

  "בקטעים קצרים ממנו, כן. אני חושב שהם חיבבו אחד את השני בסופו של דבר כי לשניהם יש את אותה אישיות ובגלל זה הם מסתדרים כל כך טוב. טראמפ אולי מרוסן על ידי הקונגרס והסנאט ושאר המוסדות הדמוקרטיים, אבל אני בטוח שאם הוא היה יכול הוא היה נפטר מכולם ומנהל את ארה"ב כמו שקים מנהל את צפון קוריאה. אני לא אתפלא אם נגלה שטראמפ ביקש ממנו כמה טיפים בדיקטטורה.

   

  "אגב, יום לפני הפגישה קים הגיע לסינגפור וביקר בכמה מקומות בעיר, וברגע שראיתי אותו בחדשות ישר הלכתי לאתר שהוא צולם בו. הוא עזב עשרים דקות לפני שבאתי אבל העיתונות עוד הייתה שם, והם שמחו מאוד שהגעתי. חבל, כי הייתי שמח לפגוש את קים האמיתי. לא הייתי נוסע לצפון קוריאה בשביל זה, אבל במדינה אחרת, בטח. הייתי רוצה לראות את ההבעה שלו כשהוא רואה אותי. באותה הזדמנות אני גם אגיד לו 'בבקשה תמצא תספורת אחרת, זאת פשוט איומה'".

   

  אולי יום אחד תקבל הצעה מעניינת, כל דיקטטור צריך כפיל.

  "בשמחה, אני אשמח להנהיג את צפון קוריאה, אני חושב שאני אעשה עבודה יותר טובה ממנו".

   

  דונלד טראמפ עם קים ג'ונג און (צילום: AP)
  טראמפ וקים ג'ונג און בסינגפור. "לא אתפלא אם הוא קיבל טיפים בדיקטטורה"(צילום: AP)
   

  אבל לא הכל דבש בעולמו של הווארד X. אומנם זה כיף להסתובב בכל העולם ולהחליק כיפים עם הכפיל של דונאלד טראמפ, אבל מן הסתם היו גם כמה חיכוכים פחות נעימים. פרסומת בהשתתפותו שיועדה לשידורי ליגת הפוטבול נאסרה לשידור כדי לא לפגוע ברגשות הצפון-קוריאנים. גם עכשיו, בכניסה לסינגפור, הוא עוכב כמה שעות על ידי המשטרה המקומית כדי להרתיע אותו מלייצר פרובוקציות. במשחקי החורף האולימפיים האחרונים בדרום קוריאה, במשחק הוקי קרח בין יפן לקוריאה, הוא הגיח לסיבוב, לבוש כמובן כמנהיג היקר, והוציא חבורת מעודדות שנשלחו על ידי קוריאה הצפונית משיווי משקלן. מעודד מהתגובה הוא פצח בקטע מאולתר בקוריאנית שבורה, עד שכמה צפון קוריאנים שנכחו במקום איבדו את הסבלנות, דחפו אותו החוצה מהאולם ואיימו לפגוע בו. זה נגמר בהרחקה של הווארד על ידי המשטרה המקומית.

   

  "הם הרגישו שאני משפיל את המנהיג שלהם, וזה נכון, אני משפיל את קים על בסיס יומיומי, זאת העבודה שלי כסאטיריקן, להשפיל אותו ולעשות ממנו צחוק. כי מה שהוא עושה לגמרי מגוחך. העבודה שלי היא לא רק להיות דומה למישהו, יש לי מסר. לפני שעשיתי את זה כבר היתה לי דעה פוליטית מאוד ברורה על הרבה נושאים, ומה שאני עושה מעלה את המסר למודעות.

   

  "אני חושב שזה מאוד חשוב לגרום לאנשים לצחוק, בדיקטטורה הכול כל כך רציני ואנשים נהיים חולים מרוב כבדות. כל מי ששייך לעם היהודי יכול להבין את זה, לא? כשהייתי בישראל אנשים סיפרו לי בדיחות על השואה. בדיחות טובות! יש לכם הומור טוב, אולי כי נאלצתם להתמודד עם כל כך הרבה זוועות, ובסופו של דבר כדי להישאר שפוי אתה חייב להיות מסוגל לצחוק על זה, זאת החוזקה של העם שלכם לדעתי".

   

  כפיל של קים ג'ונג און ב סינגפור (צילום: רויטרס)
  הווארד x בסינגפור(צילום: רויטרס)
   

  כל העיסוק שלך הוא תלוי אקטואליה. אתה בכלל מתעניין בפוליטיקה?

  "אני מתעניין בפוליטיקה כבר מגיל צעיר. תמיד קראתי את החדשות. וכל הדינמיקה של קים וטראמפ היא פשוט משוגעת. וגם מצחיקה מאוד, אגב. לא הופתעתי כשטראמפ נבחר אבל אני מאוד מצטער בשביל האמריקנים, שהם קצת טיפשים, מסתבר. הילרי לא הייתה המועמדת הנכונה, זה היה צריך להיות סנדרס. אתם הישראלים צריכים להסתדר עם נתניהו, נכון? טראמפ לפחות מצחיק".

   

  יש דרך לחבר את האהבה שלך למוזיקה למנהיג היקר?

  "עשיתי קליפ אחד עם הלהקה שבו אני וטראמפ עושים אהבה. הוא הפך לוויראלי בהונג קונג אבל לא בשאר העולם. אני חושב שהוא היה קצת נבואי, כל מה שקורה בווידאו מתגשם עכשיו, הם החברים הכי טובים ואני חושב שהשלב הבא הוא שהם יהפכו לנאהבים".

   

  הקליפ עם "טראמפ"

   

  מה הדבר הכי הזוי שקרה לך במהלך התקופה שבה אתה מופיע כג'ונג און?

  "להקת רוק רוסית בשם 'ליטל ביג' הזמינה אותי לצלם קליפ לאחד השירים שלה, שנקרא lollybom. בקליפ אני עושה אהבה עם טיל גרעיני. הוא מאוד פופולרי ברוסיה ומאוד מצחיק. הרוסים מאוד אמיצים וכתוצאה מהקליפ אני מאוד פופולרי ברוסיה".

   

  ומה הדבר הכי נחמד שקרה לך?

  "כנראה זה שאני בטינדר ושוכב עם הרבה נשים. הרבה יותר מאז שאני מחקה את קים. אני חושב שנשים אוהבות מניאקים, או לפחות גברים שנראים כמו מניאקים. זה לגמרי עובד, אני עצמי התקשיתי להאמין".

   

   

  הקליפ הרוסי

   

  הייתה אשה שאמרה לך שהפנטזיה שלה היא לשכב עם קים?

  "היו לי כמה נשים שרצו לשכב איתי כשאני מגלם את קים, במשחק תפקידים, אבל אני סירבתי. אני משוכנע שהן לא אוהבות את קים המקורי אבל הן נהנות לשכב עם הבחור שדומה לו. אני חושב שבסופו של דבר הנשים שאני פוגש אוהבות את ההומור שלי, אם אתה גורם לאשה לצחוק אתה כמעט שם, בעצם. לא משנה איך אתה נראה, הומור זה הסקס אפיל הכי אפקטיבי.

   

  "ואני רוצה למסור לכל המפיקים הישראלים, אני אשמח לחזור לישראל. בפעם האחרונה שהייתי אצלכם לא הייתה לי הזדמנות להכיר נשים ישראליות, ובתקווה בפעם הבאה אני אוכל ממש להיות עם מישהי. לא משנה מאיזו דת, אגב. אני חושב שמצאתי את הפתרון לבעיית המזרח התיכון – אני חושב שכולם צריכים לשכב עם כולם, בעיקר אנשים מדתות שונות, ואולי החוק יקבע שאתה חייב להתחתן עם מישהו מדת אחרת וככה אנשים יפסיקו לריב".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים