שתף קטע נבחר

כחלון בקמפיין: "ראשי הבנקים אומרים - למה ההוא מרוויח 12 מיליון ואני 11?"

מתוך הסרט "המועמד" - מאחורי הקלעים במירוץ של "כולנו": שר האוצר דיבר אז על התנגדותו לפרסום משכורות הבכירים, מתח ביקורת על היעדר דוגמה אישית ואמר ש"אפשר לחיות גם במיליון בשנה"

 

 

שר האוצר משה כחלון דיבר במהלך קמפיין הבחירות שלו בחריפות על משכורות בכירי הבנקים. "אתם יודעים מה מעניין את ראשי הבנקים? למה, נאמר, בנק איקס משתכר ב-12 מיליון והשני 11 והשלישי 13?", הוא אמר אז בכנס סגור שצולם במסגרת הסרט הדוקומנטרי "המועמד" שישודר בשבוע הבא ב-yes דוקו.

 

כחלון הסביר כי "בעבר רצו לפרסם את המשכורות של ראשי הבנקים. עוד הייתי בכנסת, ואמרו, ניתן לזה פרסום למרות שזה דוחות ציבוריים. אני התנגדתי בכנסת. ואז אמרו 'נעמת אותם, נעמיד אותם, נאתגר אותם'. אמרתי לחברים שלי אז בוועדת הכלכלה: 'רבותיי, טעות איומה'".

 

הוא ציין כי "מיום שהתפרסמו המשכורות והן נמרחות בעיתון, כל שנה הן רק עולות. אתם יודעים למה? כי מנכ"ל בנק הפועלים אומר 'מה, מנכ"ל דיסקונט יותר טוב ממני? הוא מרוויח 10 מיליון ועוד גם השכנים יודעים ואשתי יודעת את המשכורות... למה שאני לא ארוויח 11?' ומעלים לכם את העמלות ומעלים את הריביות, ומרוויחים 11".

 

כחלון תקף את רמת הערכים של הבכירים: "לא חלילה שיש פה בושה או איזה ערכים לבוא ולהגיד, אוקיי, אני מנהל כסף ציבורי, האנשים האלה מפקידים את הכסף אצלי, בואו נראה איזו דוגמה אישית, בואו נגיד, תשמעו, ב-12 מיליון בשנה... לדעתי אפשר לחיות גם במיליון, אני מכיר אנשים שחיים ב-60 אלף שקל בשנה, אבל אני לא אומר את זה, חס וחלילה. אבל חצי מהעם הזה, 1.25 מיליון משתכרים בפחות מ-6,000 שקל בחודש".

 

במקרה אחר בקמפיין אמר כחלון: "השאיפה שלנו לא לתת העדפה לאף אחד, אבל לפחות הזדמנות שווה. הזדמנות שווה לאותו אדם שאבא שלו משתכר במשכורת נמוכה. הרי אנחנו יודעים, אם האבא עני, הבן עני, הנכד עני. זה לא דבר הגיוני, זה לא נכון, זה לא צודק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
משה כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים