שתף קטע נבחר

ביום ראשון: דיון בחוק שיאסור על ארגוני שמאל לצלם חיילים

הצעת החוק שמבקשת לאסור צילום ותיעוד של חיילים תעלה לדיון בוועדת שרים לענייני חקיקה. על פי הצעת החוק, המסריטים ייענשו אם עשו זאת "בכוונה לערער את רוח חיילי צה"ל ותושבי ישראל"

העונש יוכפל אם כוונת המסריט היא לפגוע במדינה. חייל שתועד ע"י "בצלם" בחברון ()
העונש יוכפל אם כוונת המסריט היא לפגוע במדינה. חייל שתועד ע"י "בצלם" בחברון

ועדת שרים לענייני חקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת חוק שמבקשת לאסור צילום ותיעוד של חיילי צה"ל. על פי הצעת החוק של יו"ר סיעת ישראל ביתנו, חבר הכנסת רוברט אילטוב, שגם קיבלה את תמיכתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, החקיקה תהיה נגד מי שיתעד את חיילי צה"ל בתפקיד ויפיץ את החומרים "בכוונה לערער את רוח חיילי צה"ל ותושבי ישראל".

 

עוד על פי הצעת החוק, במידה והמסריט התכוון לפגוע בביטחון המדינה - עונשו יוכפל. בדברי ההסבר בהצעת החוק נכתב: "כבר שנים רבות שמדינת ישראל עדה לתופעה מדאיגה של תיעוד חיילי צה"ל, באמצעות צילומי וידאו וסטילס והקלטות שמע, על ידי ארגונים אנטי ישראליים ופרו פלסטיניים, כגון: 'בצלם', 'נשות מחסום ווטש', 'שוברים שתיקה' וארגוני BDS שונים".

"הגיע הזמן לשים סוף להפקרות". ח"כ אילטוב, יוזם ההצעת החוק ()
"הגיע הזמן לשים סוף להפקרות". ח"כ אילטוב, יוזם ההצעת החוק

עוד נכתב: "במקרים רבים הארגונים מבלים ימים שלמים סמוך לחיילי צה"ל בהמתנה קצרת רוח לפעילות שניתן לתעד בצורה מוטה ומגמתית ובאמצעותה להטיל קלון על חיילי צה"ל. התיעוד נעשה לרוב, תוך הפרעה לפעילותם השוטפת והמבצעית של חיילי צה"ל, ואף לעיתים תוך הטחת האשמות ועלבונות בפניהם. כאמור, התיעוד הוא מגמתי וערוך בצורה חד צדדית, שמטרתו אחת – לערער את רוח חיילי צה"ל ותושבי ישראל".

 

בדברי ההסבר נכתב גם כי מרבית הארגונים הללו נתמכים על ידי עמותות, ארגונים וממשלות "בעלי אג'נדה אנטי-ישראלית מובהקת, שמשתמשים בתכנים המגמתיים האלה לשם פגיעה במדינת ישראל ובביטחונה".

 

יוזם החוק, ח"כ אילטוב, אמר: "הגיע הזמן לשים סוף להפקרות הזאת. לא ייתכן שכל פעיל או ארגון שמאל, שנתמך על ידי ישויות זרות, יקבל גישה חופשית ויתעד באין מפריע את חיילי צה"ל בעת מילוי תפקידם. עלינו מוטלת האחריות לספק לחיילי צה"ל את התנאים האופטימליים לביצוע תפקידם, מבלי שיצטרכו לחשוש מאיזשהו ארגון שמאל שיפיץ את תמונתם לשם עשיית שיימינג והטלת קלון עליהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים