שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עוד הסתבכות: מדינת ניו יורק תובעת את טראמפ
  לפי התביעה הכללית, טראמפ השתמש ב"קרן דונלד ג'יי טראמפ" כדי להעביר כספים לקמפיין הנשיאות שלו. התביעה דורשת פיצויים ומבקשת גם לפרק את הקרן ולהרחיק אותו מניהול ארגוני צדקה. טראמפ: "זו הפוליטיקה במרעה, הקרן העבירה לצדקה יותר כסף משקיבלה"

  התביעה הכללית של מדינת ניו יורק הגישה הערב (יום ה') תביעה נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, נגד שלושה מילדיו ונגד קרן טראמפ שלו בגין "התנהלות בלתי-חוקית עקבית" של הקרן, בכלל זה סיוע שלה לקמפיין הבחירות של טראמפ בשנת 2016.

  דונלד טראמפ ועידת G7 קנדה ארה
  נשיא ארה"ב טראמפ. "לא אבקש הסדר!"(צילום: רויטרס)

  התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, ברברה אנדרווד, ביקשה מבית המשפט לפרק את "קרן דונלד ג'יי טראמפ" ולאסור על הנשיא, על בניו דונלד ג'וניור ואריק ועל בתו איוונקה לחזיק בתפקידים בכירים בארגוני צדקה במדינת ניו יורק.

   

  אנדרווד מסרה כי החקירה שניהל משרדה במשך 21 שבועות, ושהחלה עוד בימי קודמה בתפקיד אריק שניידרמן, חשפה כי קרן טראמפ ניהלה "תיאום פוליטי בלתי-חוקי נרחב" עם קמפיין הבחירות של הנשיא-לעתיד.

   

  בהודעתה אמרה אנדרווד כי טראמפ הורה שלא כדין לקרן שלו לספק תמיכה לקמפיין הנשיאות שלו על-ידי שימוש בשם של הקרן ובכסף שהיא גייסה לקידומו של המקפיין. לדבריה, בין השאר הקרן השתמשה ב-100 אלף דולר כדי להסדיר תביעה נגד טראמפ בעניין האחוזה שלו במאר א-לאגו, ב-158 אלף דולר כדי להסדיר תביעות הנוגעות למועדון גולף שבבעלותו וב-10,000 דולר כדי לרכוש ציור של טראמפ לתלייה במועדון גולף אחר ששייך לו.

  הדרישה: עונשי הרחקה גם לילדיו. עם הבן דונלד טראמפ ג'וניור (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  הדרישה: עונשי הרחקה גם לילדיו. עם הבן דונלד טראמפ ג'וניור(צילום: gettyimages)

  בתביעה שהוגשה לבית המשפט העליון במנהטן דורשת התביעה בניו יורק מטראמפ פיצויים בסך 2.8 מיליון דולר. היא גם מבקשת לאסור עליו למשך עשר שנים לעמוד בראש ארגון הפועל שלא למטרות רווח בניו יורק. על ילדיו היא מבקשת להטיל איסור דומה, אך למשך שנה אחת בלבד.

   

  הערב תקף טראמפ את התביעה בשורת ציוצים והאשים פוליטיקאים דמוקרטים במדינת ניו יורק כי הם אחראים לה. "הדמוקרטים המפוקפקים מניו יורק והתובע הכללי המבויש שלהם אריק שניידרמן עושים כל מה שהם יכולים כדי לתבוע אותי על קרן שקיבלה 18,800,000 דולר והעבירה לצדקה יותר כסף משקיבלה, 19,200,000 דולר", כתב. "לא אבקש הסדר בתיק הזה!".

  ברברה אנדרווד (צילום: AP)
  ברברה אנדרווד (מימין) מושבעת לתפקיד התובעת הכללית של ניו יורק(צילום: AP)

  קרן טראמפ פרסמה הודעה שבה טענה כי התביעה היא "הפוליטיקה בִּמְרָעָהּ" והאשימה את התביעה הכללית כי היא מחזיקה ב-1.7 מיליון דולר כ"בני ערובה למטרת רווח פוליטי".

   

  התביעה מצטרפת לשורת בעיות משפטיות שאיתן מתמודד טראמפ, בכללן החקירה שבה פתח התובע המיוחד רוברט מולר סביב השאלה אם טראמפ ואנשי הקמפיין שלו ניהלו בשנת 2016 מגעים לא כשרים עם רוסיה. טראמפ ורוסיה מכחישים זאת כל העת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים