שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דרמה בכלל: סלינגר לא מאשרת מינויה של ענת לוין כממלאת מקום מנכ"ל - דורשת מינוי קבוע עד יום א'
  לוין היתה אמורה, לפי הפשרה שנקבעה, להתמנות כממלאת מקום מנכ"ל כלל ביטוח לאחר שיו"ר החברה, דני נווה, והנאמן, משה טרי, לא הצליחו להגיע להסכמה על מינוי מנכ"ל קבוע

  הדרמה בכלל ביטוח לא פוסקת: מינויה של ענת לוין, כממלאת מקום מנכ"ל, ככל הנראה לא יצא לפועל. הממונה על רשות שוק ההון, דורית סלינגר, מסרבת לקבל את הפשרה בין דני נוה, יו"ר כלל, לנאמן המניות משה טרי, במסגרתה נקבע מינויה של לוין כממלאת מקום מנכ"ל. סלינגר אף דורשת שביום א' ימונה מנכ"ל של קבע לחברת הביטוח.

   

  בדרך לפשרה בכלל ביטוח: ענת לוין תמונה למ"מ המנכ"ל

   

  סלינגר טורפת את הקלפים ומאלצת את חברי ועדת האיתור לקבל החלטה על מינוי קבוע בתוך שלושה ימים. לא ברור אם הוועדה בשלה למנות את לוין באופן קבוע, אך ייתכן שלא תהיה לה ברירה.

    

  לפני ההחלטה על מינויה של ענת לוין, טרי לחץ למנות את יובל גביש, בעוד נוה רצה את שי פלדמן, מנכ"ל AIG. לאחר שכל אחד מהם התעקש על המועמד המועדף עליו סוכם על פשרה - מינויה של לוין. לוין עצמה התפטרה לפני שבוע מתפקידה כמשנה למנכ"ל, לאחר שסברה כי סיכוייה להיבחר לתפקיד המנכ"ל נמוכים.

    

  הסאגה סביב מינוי מנכ"ל קבוע בכלל ביטוח נמשכת כבר שלושה חודשים, מאז שהודיע מנכ"ל כלל איזי כהן במפתיע על התפטרותו - לאחר שספג ביקורת מבודק חיצוני שהזמין הדירקטוריון. לאחר הכרזתו של כהן מינה הדירקטוריון ועדת איתור בראשות יו"ר כלל, דני נוה. במשך חודשים ראיינה הוועדה מועמדים מבחוץ ומבפנים, אך התקשתה למצוא מועמד מוסכם.

   

  בשלב מסויים נוצר פילוג בין נוה וטרי כאשר כל אחד מהם התעקש על מינוי אחר וסירב להתפשר. בסופו של דבר, על רקע חשיפת המתיחות בין השניים ב"כלכליסט", סיכמו נוה וטרי על מינויה של לוין, שכבר הספיקה להתפטר מתפקידה כאמור, כמינוי זמני. 

   

  לוין כיהנה עד לפני שבוע כמשנה למנכ"ל וראש החטיבה הפיננסית. היא נחשבה למקורבת מאוד לאיזי כהן, שהביא אותה לכלל, לאחר תקופה ארוכה בה עבדו יחדיו במגדל - בעת שכהן ניהל את מגדל. אלא שמאז התקררו היחסים בין השניים, וכשהתברר לכהן שלוין מתמודדת על תפקיד המנכ"ל שיחליפו, הקשר ביניהם פסק.

    

  לוין הסכימה לקחת על עצמה את המינוי הזמני בתקווה לקבל לבסוף מינוי של קבע, ולאחר שהדירקטוריות רחל אדטו ו-ורדה אלשיך תמכו במינויה. אלא שכעת, כאמור, סלינגר דורשת לבחור לאלתר מינוי של קבע, על רקע הביקורת הציבורית הנוקבת על הליך המינוי והתמהמהותו באופן שמשתק את כלל ביטוח ופוגע ביציבותה.

    

  כלל נמצאת היום ללא בעל שליטה, שכן סלינגר מסרבת להעניק היתר שליטה לאדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי המחזיקה במניות השליטה בכלל. סלינגר מחייבת את הנאמן טרי למכור 5% ממניות כלל ביטוח מידי רבעון, מתוך כוונה להפוך את כלל לחברה בבעלות הציבור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים