שתף קטע נבחר

תיעוד: נהג סירב להעלות מעשנים לאוטובוס - והותקף

שני צעירים ביקשו לעלות עם סיגריה בידיהם לקו הלילה 123 של חברת "אגד תעבורה" בירושלים. הנהג סירב - ובתגובה לכך הושלכה לעברו פחית, ואחד מהצעירים אף ניסה להכות אותו. צפו בתיעוד העימות המטריד

 

 

עוד מקרה של אלימות כלפי נהג אוטובוס תועד: יום לאחר הדיווח על אודות ארבעה רעולי פנים שתקפו נהג אוטובוס בקו 10 של "מטרופולין" בתל שבע, חושף הבוקר (יום ו') ynet תקיפה של נהג בחברת "אגד תעבורה". במשטרה הדגישו כי הנהג המותקף בחר שלא להגיש תלונה נגד החשודים בתקיפתו.

 

המקרה המדובר התרחש ביום שלישי השבוע בקו הלילה 123 של החברה בירושלים על רקע ויכוח בין הנהג לשני צעירים שביקשו לעלות על האוטובוס בעודם מעשנים. הנהג סירב להעלות את השניים עם סיגריה בידיהם, ובעקבות כך גלש הוויכוח לאלימות.

תקיפה נהג אוטובוס קו לילה 123 אגד תעבורה ירושלים אלימות איום איומים ()
אחד הצעירים מנסה לתקוף את הנהג

בסרטון, שתיעד את האירוע בתחנת בנייני האומה בעיר, נשמע הנהג שואל את השניים אם הם מאיימים עליו. כששני הצעירים המשיכו במעשיהם - ביקש מהם הנהג לרדת מהאוטובוס. בעקבות כך הושלכה פחית לעברו מחוץ לאוטובוס - ואז נראה הנהג משליך את הפחית חזרה לעבר אחד הצעירים. בשלב זה עלה אחד משני התוקפים אל האוטובוס, אחז בנהג וניסה להכות אותו. נוסעים אחרים הפרידו בין הנצים.

 

תם פרמוביץ, ראש ענף תחבורה בארגון בכוח לעובדים, אמר בהתייחסו לגל תקיפות נהגי האוטובוס כי "לא עובר שבוע ללא מקרי אלימות כלפי נהגים ומשרד התחבורה והמשטרה ממשיכים להקל בתקיפות הללו. נהגי קווי הלילה חוששים לחייהם. כל איום על נהג מסכן בו זמנית 60 נוסעים.

 

"השבתנו השבוע לשעה פעילות ביישוב תל ציון בשל תקיפת נהגים. לא נהסס להרחיב את צעדי המחאה. חיי הנהגים קודמים לכול. מסתבר כי הצהרות והפגנות לא מועילות דיין".

 

"לשנות את המגמה לפני שיהיה מאוחר" 

מחברת "אגד תעבורה" נמסר בתגובה: "לצערנו זו לא הפעם הראשונה ולא השנייה שנהגים שלנו נמצאים על הכוונת של בני נוער ובליינים בקווי הלילה. אנו מצפים מכל גורמי האכיפה והחינוך להתערב ולשנות את המגמה לפני שיהיה מאוחר".

 

מהמשטרה נמסר כי "אלימות היא נגע חברתי פסול, ובהתאם משטרת ישראל רואה בחומרה כל אירוע אלימות ומעשה בריונות המופנה נגד כל אזרח באשר הוא. עם קבלת הדיווח אודות המקרה במוקד 100 של המשטרה, הוזעקו למקום שוטרים, ביצעו סריקות במטרה לאתר את החשודים במעשה והזמינו את הנהג להגיש תלונה במשטרה ולמסור פרטים מלאים אודות האירוע כמתבקש.

 

"לצערנו, הנהג בחר שלא להגיש תלונה כנגד החשודים. ככל שתתקבל תלונה במשטרה היא תטופל בהתאם, על מנת למצות את הדין עם המעורבים ולהגיע לחקר האמת.

 

"על מיקוד פעילות האכיפה של המשטרה למניעה, סיכול ואכיפת אלימות, ניתן ללמוד מכ-15,000 כתבי האישום שהוגשו אשתקד, נגד חשודים בגין מעורבותם באירועי אלימות. משטרת ישראל תפעל באפס סבלנות כלפי כל גילויי אלימות המופנים נגד נהגי אוטובוסים וכל אזרח אחר בישראל, בכל זמן ובכל מקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הצעירים מנסה לתקוף את הנהג
מומלצים