שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בלון תבערה נחת, ירי אזהרה לעבר מעיפי בלונים

  כביש בעוטף עזה נחסם לאחר שבלון תבערה מהרצועה נחת במקום. צה"ל ביצע ירי אזהרה לעבר חוליה שהפריחה בלוני נפץ ולעבר כלי רכב

   

  בלון הנפץ שהופרח לשער הנגב    (צילום: דוברות המשטרה)

  בלון הנפץ שהופרח לשער הנגב    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מתיחות גבוהה לקראת יום שישי נוסף של עימותים בגבול עזה: לפי דיווחים פלסטיניים, ישראל תקפה באמצעות מל"ט חוליית מעיפי עפיפונים בסמוך לגדר ליד מחנה הפליטים אל-בורייג', שבו אירעה תקיפה דומה גם אתמול. בצה"ל אמרו עם זאת כי "בוצע ירי אזהרה באמצעות כלי טיס לעבר חוליה שהפריחה בלוני נפץ ולעבר כלי רכב בדרום רצועת עזה. צה"ל רואה בחומרה את השימוש בבלוני ועפיפוני תבערה ונפץ ויפעל למניעת השימוש בהם".

   

  מוקדם יותר היום נחסם הכביש המחבר בין אור הנר לברור חיל שבעוטף עזה עקב בלון תבערה שנחת במקום. כוחות הגיעו לזירה כדי לנטרל את הבלון. בתוך כך, כוח צה"ל עצר פלסטיני חשוד שניסה לחצות את גדר הגבול כשאינו חמוש. הוא הועבר לחקירה.

  בלון הנפץ שהופרך לשער הנגב (צילום: דוברות המשטרה)
  הבלון שנחת בעוטף עזה(צילום: דוברות המשטרה)

  כל זאת, על רקע הבטחת אנשי "יחידת העפיפונים ובלוני התבערה" לשגר "5,000 בלונים ועפיפוני תבערה ביום הראשון של עיד אל פיטר". באוגדת עזה נערכו במיוחד ליירוט בלוני תבערה ועפיפוני חבלה נוכח החשש מעלייה בתקריות שיגור. זאת, אף שביום שישי שעבר הסתיימו ימי האזכור הלאומיים הפלסטיניים, עם ציונו של יום הנכסה בהפרות סדר נרחבות לאורך הגדר. כוחות מתוגברים של צה"ל נפסו מול מוקדי החיכוך בגבול הרצועה.

   

  צה"ל נערך ליירט את הבלונים והעפיפונים באמצעות רחפנים קטנים. המדיניות החדשה של ירי אזהרה מצד כלי טיס של חיל האוויר לקרבתם צפויה להמשיך ביתר שאת. אם אזהרות אלה לא יביאו להפסקת הצעדים, צה"ל עלול לבצע גיחות ישירות ומדויקות נגדם.

   

  באופן יוצא דופן בצה"ל נמנעו בשבועיים האחרונים, מאז הסתיימה יממת ההסלמה, לתקוף יעדי חמאס סמוכים לגבול או בעומק הרצועה, למרות תקריות ירי לעבר עמדות צה"ל והשלכת עשרות רימונים ומטעני חבלה לעבר כוחות צה"ל בגבול, בעיקר בשבוע שעבר. לא מן הנמנע כי מדיניות ההבלגה תסתיים בשבוע הקרוב בעיקר אם יימשכו הפרחות הבלונים והעפיפונים שאליהם מחוברים מטעני חבלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות המשטרה
  הבלון שנחת בעוטף עזה
  צילום: דוברות המשטרה
  מומלצים