שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הערצה ומסר כלכלי: כך הוצגה הפסגה לצפון קוריאנים

  סרט באורך 42 דקות מבית היוצר של התעמולה הצפון קוריאנית מציג את נסיעתו ההיסטורית של השליט קים ג'ונג און ופגישתו עם "האויב" טראמפ. "רחובות סינגפור הוצפו באנשים שמעריצים את המנהיג הגדול", נשמעת הקריינית. אך יש גם מסר חשוב: כך קים דואג לרווחתם הכלכלית של אזרחיו

   

  קטעים מהסרט הצפון קוריאני

  קטעים מהסרט הצפון קוריאני

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אפוס הפגישה שהובילה להיסטוריה חדשה בין צפון קוריאה לארה"ב". זו הייתה כותרת הסרט שהוקרן שלשום (ה') בטלוויזיה הממלכתית של צפון קוריאה. כל אזרחי המדינה המבודדת, אם ברצון ואם לא, צפו בשקיקה בסרט באורך 42 דקות שגולל את מסעו של השליט קים ג'ונג און לסינגפור ולפגישתו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

   

  כבר שלשום נראה קטע אחד מהסרט שהראה כיצד דונלד טראמפ הובך כשנאלץ להצדיע לגנרל צפון קוריאני שהצדיע לו קודם לכן, דבר שעורר ביקורת רבה נגד הנשיא האמריקני. אך זה היה רק חלק אחד קטן בסרט ארוך ומלא תעמולה כהרגלה של המכונה הצפון קוריאנית כדי להציג לאזרחים במדינה המסוגרת עד כמה המנהיג הנערץ שלהם דואג לרווחתם.

  קים ג'ונג און (צילום: רויטרס)
  קים ג'ונג און נוחת בפיונגיאנג(צילום: רויטרס)

  קים ג'ונג און (צילום: AP)
  (צילום: AP)
  קים ג'ונג און ()
  מתקבל באהדה גדולה כנהוג

  הסרט מציג כל חלק במסע של קים. מההמראה מנמל התעופה בפיונגיאנג, דרך הנחיתה בסינגפור והביקור הלילי בעיר-מדינה המשגשגת, הפגישה עם ראש ממשלת סינגפור ואז המפגש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. הסרט מסתיים עם נחיתתו המרגשת אחרי שלושה ימים בפיונגיאנג וקבלת הפנים שזכה לה כשאזרחים רבים הגיעו לנמל התעופה והריעו לו. "אזרחי המדינה מביעים את השמחה הרבה והגעגוע שחוו עם שובו של המנהיג הנערץ ששב בשלום", נשמעת הקריינית בסוף הסרט.

   

  על אף שטראמפ מוצג יחסית באור חיובי בסרט, כאמור הכוכב האמיתי היה כמובן קים. הרודן ניצל את הערב הראשון שלו בסינגפור בטיול ברחובות העיר. "מנהיגי מדינות רבות ביקרו בסינגפור, אבל מעולם לא היה מנהיג שכל כך הרבה אנשים התגודדו סביבו ברחובות וקיבלו אותו כך", נאמר על-ידי הקריינית הצפון קוריאנית. "הרחובות הוצפו באנשים שמעריצים את מנהיגנו הדגול, שלא מתרגש מהפוליטיקה ומנהל אותה בשיקול דעת".

  קים ג'ונג און (צילום: AP)
  בפיונגיאנג מתעדכנים על תוצאות הפגישה(צילום: AP)

  קים ג'ונג און (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  ב"ניו יורק טיימס" ציינו בכתבה שפרסמו על הסרט כי זה מקרה נדיר שהטלוויזיה הצפון קוריאנית מספקת תמונות לאזרחיה על מה שמתרחש מחוץ למדינה המבודדת, במיוחד שמדובר על עיר-מדינה כמו סינגפור שמשגשגת כלכלית בזמן שאזרחי צפון קוריאה העניים מתים מרעב.

   

  מלבד האהדה הצפויה, מטרת הסרט היא גם להעביר מסר כלכלי לאזרחים. "המנהיג העליון אמר כי הוא משתוקק ללמוד על האלמנטים הכלכליים שהובילו לשגשוגה של סינגפור", דווח בסרט מפיו של קים ג'ונג און בשיחתו עם בכירי הממשלה של סינגפור.

   

  בסרט מצוין כי קים ביקש ללמוד על נמלים ועל הדרכים לשיפור הכלכלה ולפי הקריינית הצפון קוריאנית, קים מחויב לשים את הכלכלה בראש סדר העדיפויות עבור האינטרס הצפון קוריאני.

   

  "אזרחים פשוטים בצפון קוריאה יכולים להרגיש מנותקים כשהם רואים בקים ובעוזריו נהנים מחוץ למדינה בזמן שהם רעבים ללחם, אבל הסרט הזה מעניק להם תקווה", אמר עריק צפון קוריאני לסוכנות הידיעות רויטרס.

   

   


  פורסם לראשונה 15/06/2018 22:57

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים