שתף קטע נבחר

מאות שוטרים השתלטו על מבנים המיועדים להריסה במאחז תפוח מערב

שוטרים ולוחמי מג"ב נתקלו אמש בנערים שיידו לעברם אבנים, כשהגיעו למאחז הבלתי חוקי לצורך הריסת 13 מבנים. כאלף נערים הורחקו מהשטח. ראש המועצה האזורית שומרון קרא לשרי הממשלה לעצור את הפינוי

 

 

 

נערים יידו אמש (שבת) אבנים לעבר שוטרים ולוחמי מג"ב שהגיעו לפנות מבנים במאחז תפוח מערב, שליד ההתנחלות כפר תפוח שבשומרון. במהלך הלילה השתלטו על 13 מבנים מאות רבות של שוטרים. כאלף נערים הורחקו משם באוטובוסים. לא היו עצורים.

 

שלוש משפחות שמתגוררות במקום ארזו הבוקר את חפציהן, ומלבדן נותרו במקום כ-20 נערים שמשוטטים שם, ועדיין לא הורחקו. בשעות הבוקר המאוחרות יותר צפויים להרוס את הבתים.  

מהומות ביישוב תפוח ()

הכוחות, הכוללים מאות שוטרים ולוחמי מג"ב, הגיעו להרוס 13 מבנים היושבים על קרקע שאינה מוסדרת וכמה נערים ניסו למנוע מהכוחות להרוס אותם. בפברואר הורה בג"ץ למדינה להרוס 17 מבנים שנבנו על קרקע פלסטינית פרטית במאחז עד חודש יוני. הוראת בג"ץ הגיעה בעקבות עתירה שהגישו תושבי הכפר הפלסטיני הסמוך יאסוף. עם זאת, בעקבות הודעת המדינה כי בכוונתה לנסות ולהכשיר את המאחז, דחה בית המשפט את הדרישה לפנות את כולו.

 

מהומות ביישוב תפוח ()
אבנים שהונחו כדי לחסום את הכביש סמוך למאחז

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קרא לשרי הממשלה לעצור את הפינוי. "רוב המבנים הועברו מחוץ לאזור אליו נוגעת פסיקת הבג"ץ ועל כן אין עניין לקיים 'פינוי בהתנדבות'", הוא אמר. "המשפחות, חלקן משפחות מרובות ילדים, הזקוקות לבית, סבלו מספיק בשנה האחרונה, בשל המהלך הקשה של 'לקראת פינוי'. לא ייתכן שממשלה הקוראת לעצמה ממשלה לאומית, תתן יד להמשך רדיפת המשפחות, שכבר השקיעו והעבירו את המבנים מראש. ישנם עשרות אלפי מבנים ערבים בלתי חוקיים במרחב, אשר לא מפונים, בשל 'מחסור בכח אדם' אני קורא לשרי הממשלה לדרוש, לכל הפחות להניח למבנים שנעקרו".

מהומות ביישוב תפוח ()

דגן הוסיף: "עצוב לראות שגם כאשר יושבת ממשלה לאומית בירושלים, ממשיכים פינויים בלתי מוסריים. צריך לעצור אחת ולתמיד את הפגיעה החמורה בזכויות האדם של המתיישבים ביהודה ושומרון".

 

מכפר תפוח נמסר: ההרס הזה הוא לא מוסרי, אין לו קשר להגיון, לצדק ובוודאי פוגם בביטוי שייכותנו העמוקה והנצחית לארץ ישראל". עוד אמרו בהתנחלות שבשומרון כי "במקום המבנים שייהרסו ייבנו עוד מאות יחידות דיור. נמשיך להתפלל, לפעול ולקוות כי ישובו 'שופטינו כבראשונה', ושבנייה בארץ ישראל תהיה חלק ממהלך בריא של עם ישראל ללא קלקולים מוסריים".

 

 

 

 


פורסם לראשונה 16/06/2018 23:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים